programa süperset eklemek

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve berkeaydin tarafından 24 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. berkeaydin

berkeaydin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar.programım şu şekilde. göğüs biceps - omuz triceps - sırt bacak - biceps triceps. ben biceps triceps günü hareketlerime süperset eklemek istiyorum.gerçekten çok iyi kan pompalanıyormuş.bu süperset olayını istediğimiz ahreketlerde yapabiliyor muyuz?yani kafamıza göre şu hareketle şu hareketi süperset yapıcam diyebiliyor muyuz.yardımlarınızı bekliyorum.

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    bu süperset olayını bende çok merak ediyorum aslında hepimiz biraz bişeyler biliyoruz ama bu işi bilen biri ayrıntılarıyla anlatırsa çok iyi olur

3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    biceps-triceps süper set yapılabiliyor ama diğerleri konusunda emin değilim.
    öte yandan -müsabık olmayan- benim süper set mantığım ise; bir kası çalıştırıken diğerini dinlendir şeklinde...
    dolayısıyla tüm antremanlarımda kendi belirlediğim 2 kas grubuyla birlikte çalışırım. böylece dinlenme sürelerini (ki bence çok önemli) hep belli tutarım. ne aşırı kısa ne de aşırı uzun...
    mesela pektoral-biceps, omuz-kanat, karın-arka omuz....

4. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Sırt ile göğüs, biceps ile triceps şeklinde olursa daha çok verim alınabilir ama sadece biceps ya da sadece triceps olarak da süper set yapmak faydalı olabiliyor. Özellikle geliştirmekte zorlandığınız bölgeye pump etkisi verme konusunda yararlı olduğunu söyleyebilirim...

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "süper set " fayda sağlar, ancak tecrübeniz ve kapaistelerinizi göz önüne almak zorundasınız...

kısaca, 6 aylık sporcuya "süper set "pek uygun gelmez...

ve ,tabi ki ana mantığı, daha kısa sürede daha çok çalışabilmek...tabi ki de bu ancak "antgonist " (ters) kas grupları olmasında fayda var...yani,"itme-çekme" iyi bir süper set olur...

6. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
  7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123