Programa ihtiyacım var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 16 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Herkeze merhabalar ben 15 yaşında 170 boy 52 kiloyum. Salonum bir beslenme programı verdi ama gerçekten ağır yani sürekli yiyemeyeceğim şeyler, benim sizden istediğim bana bir program yazmanız kendi kullandığınızda olur kilomu göz önünde bulundurursanız sevinirim ben mesela normalde sabahları 5 yumurta yanında peynir bal, mısır gevreği ve süt içmeden güne başlamam günde 1. lt süt zaten bitiyor.30 gr. oradan yumurtada sanırım 7 gr var bir tanesinde neyse okulda öğlen makarna yiyorum.salona gitmeden önce sadece 2 kaşık pekmez içerim başkada birşey yapmam salondan gelince yine 2 tabak pilav yada makarna yerim yatmadan önce yine 1 tabak makarna ve meyve yine süt ama hala kilom 2 aydır yerinde sayıyor bana bol proteinli okula götürebileceğim olsun evde anneme yalvarmak zorunda olmayacağım olsun bu yediklerime devam de edebilirim eğer öyle yap derseniz yani bana baştan böyle öğün öğün bir program verirseniz çok sevinirim.

2. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    vücudunu ölçülerini bilmeden insanlar sana nasıl beslenme verebılırler ?

3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    vucudumun ölçüleri neden gerek onu anlamış değilim 20 cm biceps olsa ne olur 25 cm olsa ne olur onu anlayamadım ?ya da başka birşeyi mi kast ettiniz?

4. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    VÜCUT ÖLÇÜLERİN SENİN YAPINI GÖZ ÖNUNE GETİRMEMİZİ SAĞLAR FOTOGRAFIN BILE OLMASA. o yüzden istiyoruz.

belin kaç cm gögsun kac cm gerçekten kılo almaya ıhtıyacın varmı. ona bakarsan

60 kg olup 1,70 boyunda olup sadece belinde yag olan insanlar var basenın de yag olan insanlar var o yüzden ölçülerini istiyoruz.

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    resimleri koyarım yakında ama hocam kullandığım programın yeterli olduğunu söyledi, ama en kısa zamanda resimleri koyarım.

6. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Burada kimse size beslenme programı yazamaz, yazmamalı da, biz diyetisyen değiliz, zaten beslenme programı istemek de kurallara aykırı sanırım. Herkes kendi programını kendisi oluşturmalı. Burada sadece beslenme programınıza eleştiri ve tavsiye getirilebilir.

Günde 1 litre süt içmeyin. Pastörize sütte bulunan proteinin yapısının bozulduğu iddia ediliyor. Yani 30 gram falan iptal. 1 litre sütten günlük ihtiyacınızın üstünde kalsiyum alırsınız, uzun vadede böbreklerinizde kalsiyum taşları oluşabilir. Hiçbir zaman günde 1 litre süt, 1 litre kefir, 1 kilo peynir gibi marjinal beslenme şekillerine girmeyin. Herşeyin fazlası zarardır. Herşeyden dengeli yemelisiniz.

Öğle yemeğinde ton balığı ya da tavuk göğsü gibi bir et kaynağı tüketin. Antremandan önce pekmez almanızın bir manası yok. Basit şeker sabah aç karna ve antreman sonrası haricinde yağ yapar, siz yağ değil kas almaya çalışıyorsunuz. Yağ olarak kilo almak istiyorum derseniz spora gitmenizin de bir espirisi yok. İhtiyacınızdan fazla kaloriyi sadece karbonhidrattan alın, en kısa sürede yağlanmaya başlarsınız.

Sadece makarna, pilav yiyerek yağlanırsınız. Dediğim gibi eğer niyetiniz yağlanarak kilo almaksa sorun yok. Spor salonuna para vermeyin o halde. Ama kaslanarak sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız öğünlerinizde et de tüketeceksiniz. Tavuk göğsü, ton balığı, az yağlı kırmızı et vb. Öğle yemeğinizde makarna yiyin, yanına bir kutu ton balığı açın veya 100 gram böreklik lor, çökelek serpiştirin veya tavuk göğsü tüketin.

Yatmadan önce meyve yenmez. Yine yağ olarak depolanır. Sabah tüketin.

Evde annenize yalvarmak mecburiyetinde değilsiniz. Yemeğinizi kendiniz pişirin. Başkalarına bağımlı kalarak ilerleme kaydedemezsiniz. Harçlığınızla gidin peynir alın, ekonomik bir yer bulup tavuk eti alın, konserve ton balığı alın.

Kendi hayatınıza uygun alternatif çözümleri kendiniz bulacaksınız. Okulum var, annem yapmıyor, vaktim yok, yemek yapmasını bilmiyorum, proteinli beslenemiyorum gibi laflar kaybeden insanların ucuz bahaneleridir. Bu bahaneleri kafanızda aşmadan ne kilo almayı ne de kilo vermeyi başarabilirsiniz.

Mızmızlanarak kimse amacına ulaşamaz.

Ayrıca şu başlığa da göz atın.

Son düzenleme: 19 Şubat 2011
    Eren91 bunu beğendi.
  7. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38

baştaki yazılar için sağolun ama vaktim yok annem yapmıyor gibi birşeyler dediğimi hatırlamıyorum?Zaten evde yemeğimide kendim yaparım, selam verdik borçlu çıktık resmen.

8. Bio

Bio Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah
    4-6 Yumurta Yarı Yarıya olabilir yani 4 yumurtada 2-2 6 yumurtada 3-3
    100-200 Gr Peynir Lor iyi olur ama az yağlı peynirlerde olabilir
    Zeytin bi aralık vermiyorum sen ayarlarsın onu 5-10-15
    Bal , Pekmez

Öğlene Kadar ne yiyebilirsin Atıştırmalık Protein Bombası vs yiyeceklerin tarifleri verilmişti Peynirli fln karışımlar onlara eğer istersen özelden yazarsın araştırır bakarız birlikte. En kötüsü Bol peynirli veya yumurtalı dürümler yaptırabilirsin.

Öğlen
    1 - 2 tabak tepeleme pilav , makarna ( makarna soslu olursa daha çabuk etkisi olur )
    Tavuk Belirli bi şeyini söylemiyorum her türlüsü iyi olur yada et yemekleri ama yaşın çok küçük daha yani makarnayı her gün yaptırabilirsin annene ama dier yemekleri yaptıramazsan ne varsa yiyebilirsin engel koyma

akşama kadar
    güzel ton balıklı salata yiyebilirsin bol proteinli

Akşam

1-2 tabak pilav makarna
    bol tavuk veya Balık Veya et
    yanında her tür yemekten yiyebilirsin.

Antrenman dönüşü 100 - 150 Gr lor peynir alabilirsin

Yatmadan önce Koca bir bardak ballı süt

Öğünlerinizi ekmek ile değerlendirin yani ekmekde yiyin aşırıya kaçmadan

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:15 ----------

çok doğru söylüyorsun kimseye bağımlı kalmamal lazım her işinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Son düzenleme: 5 Mart 2011
  9. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş