Programa İhtiyacım Var Hocalarım

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve KrkGtr tarafından 21 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. KrkGtr

KrkGtr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba abiler,kardeşler ve hocalar..ben de VG sporunu çok sevenlerden biriyim.Bir süredir aktif olarak sporla ilgilenemedim 2 aydır özellikle hiçbirşey yapmadım..Geçen yıl 2 gün Wing Tsun çalışıyordum 2 gün de fitness yapıyordum vücut hatlarım ve kas kütlem daha iyiydi ancak aralık ayında askere gitmem etkiledi bazı şeyleri..mayıs ayında askerlik dönüşü de eski hızımla başlayamadım spora çünkü turizm sektöründe çalışıyorum,işler çok yoğundu.bu süreçte fitness yaptım yine bi miktar ama işler istediğim gibi gitmedi...şimdi önümüzde 5 6 aylık sağlam bi boş vakit var ve ben hem Fitness a hem de Wing Tsun a devam etmek istiyorum..Ancak sanırım biraz zayıflamalıyım bu kg da kendimi mutlu hissetmiyorum..
    Aşağıya vücut ölçülerimi ve oranları yazacağım,Wing Tsun hariç olmak üzere 3 gün fitness a ayırabilirim,kardiyo ağırlıklı olmasını istiyorum biraz da programımın...Ve büyümek değil de biraz daha atletik,slim ve kaslı tarzda olmak istiyorum( Brad pitt modeli gibi mesela) büyümek çünkü hızımı da düşürür Wing Tsun la da uğraşıyorum
    Boy:178 ,Kg:85 Kol:35,Omuz:117,Göğüs:101 Bel:95 ( Belim kalın geliyor biraz:( ) Ölçülerim belki 1 2 cm oynayabilir,ama genellikle böyle..
    İşi bilen hocalarım lütfen bi baksınlar,okkalı bi programa çok ihtiyacım varweightlifter

2. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    selamlar. Öncelikle şunu söyleyeyim kaslarının büyümesi hızını falan düşürmez. Bu tamamen uydurma bir bilgidir ve malesef de nedense bizim toplumumuzda yayılmıştır. Bir diğeri de vücudunuzun yağ değil de kas olarak büyümesinin size hiç bir zararı yoktur ve bu olay da zaten siz isteseniz de cok kolay değildir, dolayısıyla bu gereksiz korkuyu aklınızdan çıkararak işe başlarsanız daha güzel verim alırsınız.
    Gelelim sizin isteğinize ; haftada 3 gün fitness yapmanız güzel. Size tavsiyem şudur 6 ana kasınızı (Göğüs,sırt, bacak, omuz, biceps, triceps) ikişer ikişer guruplandırarak vücudunuzu üçe bölün ve her kas için de 2 veya 3 hareket yapın. Birinci hareketler bench press , pres behind neck gibi temel hareketler olsun ötekiler izole hareketler olabilir. Tekrarları 12-15 civarı yapın. 20-30 dk arası da cardio yapın. Bu sayede istediğiniz ölçüye ulaşırsınız. Tabiki de amaca uygun beslenmeyi de ihmal etmeyin.

Sayfayı Paylaş