Program sıklıgı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve acemiazimli tarafından 27 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. acemiazimli

acemiazimli Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    montreal
    iyi gunler arkdaslar , programlarinizin sikligini ve dinlenme surelerinizi paylasabilirmisiniz , sizce belli bir kas gurubunu (kasdan kasada degisebilir) ne kadar sure dinlendirmeliyiz. Ben 1,5 sene once yaklasik 7 ay boyunca salona gitmistim sonra ara verdim simdi tekrar basladim 2 ay oldu.Kendime program yazdim gecmisede dayali ,ornegin ben gogus triceps bir gune omuz sirt biceps bir gune bu sekilde haftanin 6 gunu calisiyorum .2 ay boyunca cok hizli bir gelisme oldu ama su siralar bench pressi artiramadigimi hissediyorum , sizce programimi daha fazla bolmeli dinlenme gunlerini artirmalimiyim bazi yabanci forumlarda haftada 2 gun bench press oneriyolar bazilarindada dinlenme suresi 24 saati gecmesin diyolar.Sizce napmaiyim?

2. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Büyük kasaslar 3-4 gün
    Küçük kaslar 1-2 gün mutlaka dinlendirilmeli.
    Güzel bir itiş-çekiş veya itiş-itiş sistemiyle çift bölge çalışsan biri zaten 3 gün çalışmış 1 gün dinlenmiş olur. Aynı bölgeye sıra 4 günde bir gelmiş olur. Bu da hem her bölgenin dinlenmesi gerektiği kadar dinlenmiş olması demek hem de her bölgenin haftada iki kere uyarılması demek.

Gelişiminin yavaşlamasının bir çok sebebi olabilir. Bu problemi çözmeninde bir çok yolu vardır elbet ama önce problemi bulman lazım.

acemiazimli bunu beğendi.
  3. acemiazimli

acemiazimli Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    montreal
    tesekkurler cevap icin, bende programimi o sekilde duzenledim , Gogus_Triceps ilk gun, Sirt_Biceps 2. gun , omuz_bacak 3. gun haftada 2 kere dokunmus oluyor ,1 gunde off day , dinlenmeye firsat verince gelisimde ona paralel duzene girer diye umuyorum

Sayfayı Paylaş