Program konusunda yardımınıza ihtiyacım var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mcorleone26 tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mcorleone26

mcorleone26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Ben 2 aydır spor yapmaktayım. Istanbul avr. yakasında bir otele gidiyorum spora havuz-sauna gibi aktivitelerde mevcut. İlk 2 ay haftada 4-5 gün gidip min. 40 dk koşu bandı, 20 dk bisiklet 4x15 mekik vb. karın hareketleri yaptım. Karnımın üst kısmındaki yağ tabakası bir hayli inceldi şu an sadece adonis bölgesi ve cok az üst kısmında sarkık ve fazla yumuşak bir halde yağ kütlesi mevcut. Spora ilk başladığımda 111 kiloydum şu an 101 kiloyum fakat yağ oranım ilk başta %28 di şu an %21.5 civarında(Bu arada boyum 1.88). Sporda hocamızın pek bir bilgisi olduğuna inanmıyorum ve sizlerin yardımını istiyorum. Artık yaza kadar omuzları genişletip biceps,triceps gibi kasları geliştirip o bahsettiğim yağ kütlesinden mümkün olabildiğince kurtulmak istiyorum. Sizce nasıl bir program yapmalıyım? Havuz-Sauna gibi aktivitelerin yardımı dokunur mu, dokunursa onları ne şekilde yapmalıyım?

Şimdiden cevaplarınız için ve başlığıma girdiğiniz için teşekkür ederim. Saygılar.

2. mcorleone26

mcorleone26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar yardım edebilecek kimse yokmu?

3. bodyforever

bodyforever Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Resepsiyonist
    Yer:
    istanbul
    Slm bende büyük bir otelin sağlık kulübüne üyeyim ,sana forumda paylaştığım antreman programımın linkini ekliyorum umarım yardımı dokunur kafana takılan başka bi konu olursa yardımcı olmaya çalışırım...
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/resimli-antrenman-program-m-t24925.html
    Havuz konusunda ben antreman sonrası çok fazla yüzemiyorum çünkü kolumu kaldıracak halim kalmıyor sadece jakuzi ardından havuz yaparak kasları dinlendirmeye çalışıyorum .Sauna buhar konusunda da vücuttan terleme yoluyla toksin atıyorsun + duştan sonra yenilenmiş hissediyorsun kesinlikle tavsiye ederim ben ilk önce şok havuzuna giriyorum sonra bi 10 dk sauna +10dk buhar yaptıktan sonra ılık bi duş sıralamasıyla kullanıyorum.
    Kolay gelsin ...;)

4. mcorleone26

mcorleone26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardesim ilgine çok teşekkür ederim senin programı inceledim bazı hareketleri bende uygulamaya karar verdim. Buhar olayı bizim otelde mevcut değil malesef ama jakuzi kasları dinlendirme konusunda hakikaten çok işe yarıyor. 45 dk koşu bandı 20 dk bisiiklet yaptıktan sonra jakuzi tüm yorgunluğumu alıyor :) Havuzdada 2şer dakika baştan sona aralıksız gidip geliyorum inşallah işime yarar diye düşünüyorum.

Başka görüşleri olan arkadaşlar varsa onlardanda bekliyorum tavsiyeler. İyi günler dilerim herkese.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    -ÖNCELİK HAKKI İHLALİ-

Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiş forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

-NİCK NAME İHLALİ-

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş