program hazırlamak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve awesome tarafından 16 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben bir kaç ay aralıkla toplam bir senedir body yapmaktayım. ve bu bir sene zarfında sürekli özel salonda hocaların yazdığı programlar ile çalıştım. hareketlerin nasıl yapıldığını, hangi hareketin nereye vurduğunu vb şeylerde eksiğim olmadığı düşünceindeyim. bu yüzden artık özel spor salonunu bırakıp okulun ücretsiz salonunda kendi programımı hazırlayarak çalışmak istiyorum. ama foruma baktığımda ya da başka yerlerde bazı ayrıntılar farkediyorum.mesela göğüste x hreketini yapıyorsan y hareketini yapmayacaksın. ya da biceps çalışısrken şu hareket önce olmalı hareketten sonra şu yapılmalı gibi... sorun da burda başlıyor. hangi bölgeye kaç set kaç tekrar vb ayarlarım ama hareketleri seçerken yukarda bahsettiğim kadar ayrıntılı program oluşturamam. sizce ne yapmalıyım. bu ayrıntı sizce abartı mı yoksa body de ilerlemenin olmazsa olmazlarındanmı? kendi programımı hazırlamalı mı hoca programı illaki şart mı??derdimi umarım anlatabilmişimdir.üşenmeyip okuyan arkadaşlara teşekkürler:)

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bilinçli bir insanın en iyi hocası kendisidir bence.

sana resimler koyuyorum buradan hareketlere ve sıralarına bak doğru bir mantıkla kendi programını cıkart burda tartısır güzel bir sonuc cıkartırız sana

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:57 ----------

BEGINNER

ADVENCED BEGINNER

INTERMADIATE

ADVANCED

4 bölümlü bir program buradan sana uygun olan bir prgoramı seç ona göre hareketlerini seç bir program hazırlayabilirsin kendine.

3. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    çok dsğol ercinTT bunlar da çok fazla işime yarar ama benim demeye çalıştığım hareketlerin sıralaması ne denli önemli? hareketlerin isimlerini kafadan atıyorum hummer curl den sonra scot curl yapmalısın deniliyorsa bunun tam tersi yapılmamalımı ya da scot curl den sonra konsantre yapılmamalı yoksa zararlı olur gibi şeyler çok mu dişe dokunur derece önemlidir??

4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

O zamana göre değişiyor. Sana verdiğim bu programda ilk 4ay bench press i ilk sırada tutuyor.Ama 4 aydan sonra ilk olarak göğüs e dumbbell fly ı koyuyor

Sen spora başlayalı ne kadar zaman oldu?

5. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    benim biraz karışık :) 7 ay yaptım sonra yaz tatilinde 2 buçuk ay kadar bıraktım.sonra okul başlayınca bir buçuk ay kadar yapıp vizeler için de bir ay kadar ara verdim.şimdi 3 haftadır devam ediyorum :)

6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Önümüzdeki 2 hafta boyunca ADVANCED BEGINNER bölümünü uygula 2 haftadan sonra INTERMADIATE a geç.

Her sayfadan her bölge için 2-3 hareket mevcut az gibi duruyor ama 1 antremanda vücudun tamamını çalıştırıyor.Hakkını verirsen eğer çok dengeli ve güçlü bir vücut elde edebilirsin.

7. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    sağol ercinTT deneyelim bakalım ;)

Sayfayı Paylaş