Program Hakkında !!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alozder tarafından 14 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. alozder

alozder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben 9 aydır bu sporu yapıyorum kilom 61 asagıdakı programa baslamayı dusunuyorum programa bır goz atarsanız cok sevınırım ayrıca bır sorum olacak göğüs omuz sırt bu gıbı kasları programda görüldüğü gibi haftada sadece 1 kez çalışmak iyimi yoksa haftada en az 2 kere göğüs basmak şartmı

pazartesi çarsamba cuma cumartesi

göğüs omuz sırt bacak
    ön kol arkakol karın

2. alozder

alozder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gunlerı tam ayarlayamamısım kusura bakmayın soyle olması gerekıyor
    pazartesi: göğüs,önkol

çarsamba: omuz, arkakol

cuma: sırt, karın

cumartesi: bacak

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    herhangi bir kas grubunu haftada 1 veya 2 kere çalışmak kişiye göre değişim gösterir.ikisinden biri kesin doğrudur diyemeyiz..bir kas grubunu haftada bir veya iki kere çalışılması kararını senin gözlemleyen kişi yani hocan vermeli..ben buradan seni gözlemleyemeden bir yorum yapamam..eğer kendi programlarını kendin oluşturuyorsan,kendi fizyolojik durumunu ve deneyimlerini göz önüne alarak bu kararı verebilirsin..eğer bir kas grubu için yapılan antremanda,uygulayabildiğin şiddet ve iş hacmini büyütmüşsen ozaman,haftada bir gün o kas grubu için yeterli olacaktır.diğer günlerdede ,o antreman gününde maksimum oranda yıpratmış olduğun kası dinlendirmiş olursun..dediğim gibi ilk önce uygulayabilidğin iş hacmini arttırabilirsin..bu iş hacmini biraz açıcak olursak..iş hacmi ,örneğin göğüs kasını ele alırsak,bu kas grubuna yönelik antreman sırasında verimli olarak en fazla ne kadar çalışabildiğindir..tabiki antremanın şidetide çok önemli bir husus,bu verdiğim örnekte zaten şiddetli bir çalışma için geçerlidir..bu iş hacmini arttırmak gerçekten zordur,çoğu kişi bu çok fazla set ve hareket girerek bu hacmi doldurduğunu zanneder.ama sadece kendilerini kandırılar,önemli olan çok fazla set girmek değil,maksimum şiddette ne kadar set girilebildiğidir..antremanın ilerleyen anlarında bu şiddet düşmeye başlarsa ozaman antreman bitmiştir demektir..yeni başlayan sporculara çok fazla set ve hareket girmeyin,salonda çok uzu süre kalmayın denmesinin nedenide budur...haftada ne sıklıkla çalışacağın vücudunun adaptasyonunada bağlıdır,bu adaptasyon kaslarının antreman dan sonra kendilerini nekadar sürede toparlayabilidğidir...benim sana vericeğim tavsiye öncelikle antrenörüne danış,eğer kendi başına çalışıyorsanda kendi kendine tecrübe edip hangi sistemin sende daha olumlu sonuç verdiğine bak..sporcu daima kendi için olan en doğru bilgiyi kendi deneyerek bulur...antreman sistemleri her kişde farklı sonuçlar verebilir..

4. alozder

alozder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dediğini anladım peki antreman gunleri ve calısılacak bolgeler nasıl

5. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    meraba mideyi bacak la yap bence..bak bide su formu cok oku..ben bu sporu gecmişde az yaptım 1 ay bile dgil sonra bıraktım ve gecen hafta yeniden basladım..ama artık acizane bilgiliyim..ve artık işde 3 set 10 tkrar demiyorum kasa nezaman zorlayıp pompaladıgımı8 hissedene kadar yapıyorum...bak sen senin hocansın vücüdünu dinle..bide burda herseyi sor sen 1 sor sana 10 söylerler özel msj at sor...inan cok güzel bi form bu...kendini ne kadar iyi tanırsan o kadar iyi gelişrsin..mesela hoca ban program verdi baktım sert antreman yapamıyorum..sitede sordum özel msj la inceledim yaptım programımı dedigimi anladınmı...

6. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bence düzenleme gayet güzel..mide için ayrı bir gün ayırmana gerek yok,hatta isteğine göre haftada 2 veya 3 gün çalışabilirsin..kendini çabuk toparlayan bir yapıya sahiptir mide kasları..

Sayfayı Paylaş