Program Hakkında Doğru Yanlışlar..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Brozer tarafından 20 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Brozer

Brozer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar;

Konuya geçmeden önce kendimden bahsedeyim.175cm boy 71kg VG' de 4. aya giriyorum ve 1 aydır protein tozu kullanmaya başladım(antreman öncesi-sonrası 1er doz olarak) .önceden haftada 3 gün tüm vücut çalışıyodum şimdi yeni programda ise bunu 2ye bölüp haftada 4 güne çıkardım. Yanı haftada ikişer kez çalıştırıyorum bölgeleri. Değişmesinde ki 1. neden akşam 20.30 - 22.30 arası çalışıyodum ve salonun kapanmasına yakın bitiriyodum.Son hareketlerde ve karın için çalışmalara bazen zaman kalmayacak telaşıyla konsantrasyon bozukluğuyla geçiyodu antremanım. 2. belirli bölgelere tüm vücut antremanına göre daha çok hareket bindirip piramit sistemiyle daha çok verim almak.

Burada bu işi gerçekten noktasına kadar bilen bilinçli kıymetleri hocaların olduğunu biliyorum uzun zamandır araştırıp okuyorum zaten forumu.Atladığım gözden kaçırdığım yerler olup bunları burada sizinde beni uyarmanız için paylaşıyorum programımı.

PAZARTESİ – PERŞEMBE
    GÖGÜS ( 12-10-8-6 )
    1- İncline Bench Press
    2- Dumbell Bench Press
    3- İncline Dumbell Fly
    4- Cable Crossover
    5- Butterfly

SIRT ( 12-10-8-6 )
    1- Back Lat Pull Down
    2- Lat Pull Down
    3- One Arm Dumbell Rows

ÖN KOL ( 12-10-8-6 )
    1- Barbell Curl
    2- Hummer Curl
    3- Wrist Crull
    4- Concentration

SALI – CUMA
    BACAK ( 12-10-8-6 )
    1- Leg Press
    2- Leg Extension
    3- Seated Leg Curls

OMUZ ( 10-10-10 )
    1- Dumbell Lateral Raise
    2- Dumbell Front Raise
    3- Upright Rows

ARKA KOL ( 12-10-8-6 )
    1- Triceps Extension
    2- Overhead Triceps Extension
    3- Triceps Push Down

Program bu şekilde hazırladım.bu 4 gün sonunda bitince karın çalışıyorum.12-10-8-6 olarak gidip tekrar azaldıkça ağırlığı arttırarak devam ediyorum.Omuzda 10x3 olarak tuttum bi arkadaşımın önerisidir bu. Ne kadar doğru yanlış burada sizlere danışmak istiyorum.Programdan çıkartılacak/eklenecek , hareket değiştirilecek , bölgelerin günlerle değişimi ( örn; gögüs-sırt-ön kol yerine gögüs -ön kol- arka kol vs. ) bunlar gibi her türlü uyarınıza açığım.

Sizin önerileriniz uyarılarınız benim için gerçekten önemli.Burada bi emek veriyoruz ve bi amaç var.Buna zaman kaybetmeden olabildiğince en kısa ve en doğru süreçte ulaşmak için çabalıyoruz.İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Herkese iyi forumlar.

2. abdullah demir

abdullah demir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    biceps hareketleri çok fazla geldi haftada 2 gün ve 4 er hareket zaten sırt calısırkende bıcepsı vurmuş olacaksın bence totalde 4 hareket yeterli olacaktır

Sayfayı Paylaş