Program degisikligi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Erkan90 tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Erkan90

Erkan90 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar eskiden uyguladıgım program su sekildeydi ve su an degistirsem mi degistirmesem mi kararsızım.

1. Gün: Omuz-Bacak
    2. Gün: Göğüs-Biceps-Karın
    3. Gün: Sırt-Triceps
    4. Gün: Göğüs-Omuz-Karın
    Üstüne 1 günde kardiyo ve karın yapmaya başladım. Ama 1. ve 4. gün özellikle zor oluyor, omuz yaptıktan sonra bacağa cok yüklenemiyorum, aynı sekilde gögüsten sonra omuza da yüklenemiyorum cok fazla. 2 haftadır bacagı ayrı gün yapıyorum ve agırlıkları bayagı arttırmaya basladım. Göğüsle omuzu haftada 2 kere yapmamın sebebi bu bölgeleri zayıf bulmam ve daha cok gelistirmek istemem (özellikle omuz su sıralar).

Ve sonra söyle bir antreman programı olusturdum, her bölgeyi bir gün calısarak hem antreman süresini kısa tutmak hem de daha iyi yüklenebileceğimi düsünüyorum. Önceden antremanlarım 1 saat 45 dk falan sürüyordu, bu sekilde 1 saat falan sürecek antremanlar. Program su sekilde:

1. Gün: Bacak
    2. Gün: Biceps-Triceps-Karın
    3. Gün: Göğüs
    4. Gün: Omuz-Karın
    5. Gün: Sırt
    Üstüne 1 günde kardiyo.

Her iki programda da tekrar ve set sayıları aynı, omuz ve sırt icin 5 hareket (omuz günü trapezde yaptıgım icin ve sırt günü alt sırt) ve 4 hareket 15 settir. Ama buradaki korkum göğüs ve Omuzu normalde sık calıstıgım icin mnyargım olustu bu konuda, eger haftada 1 yaparsam yeterince gelismedigini düsünecegim. Aslında ilk programı uygulayamamamın nedeni de yeterli beslenemedigimden dolayı diye düsünüyorum. Sizce hangi program daha iyi? Hangisiyle daha iyi gelisme saglarım?

Sayfayı Paylaş