Program değişiminde nerelere dikkat edilmeli

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kinoxy tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kinoxy

kinoxy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Forumu fırsat buldukça okuyorum ve 4 ay once basladıgım BB sporunda kendime gore bir gelişim yakaladığımın farkındayım. Forumun verdiği bilgilerle katkısı büyük oldugu için öncelikle forumdaki herkese tesekkur ederim.

Program değiştirme hakkında sorum olucak. Hala Flexor hoca'nın forumda varmış olduğu evde dumble ile çalışma programı'nı kullanıyorum ve sanırım artık değiştirme suresi geldi. Yalnız programı değiştirirken nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum. Hareketleri değiştirmeye calıştıgımda programda oyle cok buyuk değişiklikler olmuyor gibi.Zaten bazı hareketleri de değiştiremiyorum. Mesela göğüs için dumber fly ya da biceps hammer curl gibi. Çalıştırdığım kas gruplarını günlerini değiştirsem, çoğu kişi omuz ve triceps aynı, göğüş ve biceps aynı gon olmalı diyor, buna da dokunamıyorum.

Şu anlık kafam çok karışık. Kısaca program değişiminde nerelere dikkat etmem gerektiğini anlatır mısınız?

Teşekkürler...

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    program degiştirirken çok fazla şey yapılabilir set ve tekrar sayılarında degişiklige gidilebililir.yapılan hareketlerin sıralaması degiştirilebilir , pazartesi çalıştıgımız bölgeleri çarşamba, çarşamba çalıştıgımız bölgeleri pazartesi çalışabiliriz. ayrıca salonda çalışanların alternatifleri fazladır. çalıştıgı aletlerde degişime gidebilir mesela dambıl curl yerine makara curl çalışır.buda programda yapılan bi degişiklik olur.

kinoxy bunu beğendi.
  3. kinoxy

kinoxy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu şekilde gün değiştirmenin pek bir faydası olacagını dusunmuyorum ki arada ztn istemediğim sebeplerden dolayı bu tarz değşiklikler oluyor.

diğer taraftan da aynı hareketi dumbell la ya da makine ile yapmamız ne kadar değişiklik sağlar? işim gereği sabit bir yerde olmadığım için spor salonunda çalışmıyorum. sadece hotellerin spor salonlarını kullanıyorum ve onlarda da her turlu alet olmuyor. bu yuzden programımı dumbel agırlıklı yapmaya calısıyorum.

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    resimlerini eklersen sana uygun program çıkarılacaktır.

kinoxy bunu beğendi.
  5. kinoxy

kinoxy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederim ama ben bana program cıkarılmasından cok program değiştirilmesi nasıl yapılır ve nerelere dikkat edilmesi gerekli bunu ögrenmeye çalısıyorum.

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bu çok kapsamlı bir iş.

7. kinoxy

kinoxy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kapsamllı derken ne demek istediniz anlıyamadım. anlatması uzun mu sürer?

8. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    yani yeterli bir bilgi birikimi gerekli. anatomi-fizyoloji-kas-iskelet sistemi gibi.

Sayfayı Paylaş