Program Değişikliği

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve s0rryimfresh tarafından 8 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. s0rryimfresh

s0rryimfresh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar ilk öncelikle herkese merhaba. yaklaşık 2.5 aydır spor yapıyorum. Günde bir kaç saatim vücut geliştirme hakkında arastırma yapıyorum ve git gide bagımlısı oluyorum diyebiliriz.

Başlangıcta Vücut ölçülerim Şöyleydi.
    Boy: 173
    Kilo: 63.3
    Göğüs : 85
    Kol : 29.5
    Omuz : 104
    Bel :75
    Yag Oranı : 9.9

05 Ocak Ölçümlerim
    Kilo : 66,9
    Göğüs : 89
    Kol: 32,5
    Omuz : 112
    Bel :76
    Yağ Oranı : 9,6

Hazirana Kadar Hedefim
    Kilo : 72-73
    Göğüs : 100
    Kol : 35-36
    Omuz : 120

Son 2 gün öncesine kadar antreman şeklim 1 gün training 1 gün off olmak seklinde haftada toplam 4 gündü.

1.Gün Göğüs / Biceps / Bacaklar / Karın

10 dk ısınma
    dumbell bench press 3*15
    incline press machine 3*10
    butterfly machine 3*12

barbell curl 3*10
    dumbell curl 3*10

Leg press 3*10
    leg extension 3*15
    deadlift 3*10

Mekikler

2. Gün Omuz/Sırt/Arka Kol / Karın
    10 dk ısınma
    Shoulder Press 3*10
    Dumbell lateral side 3*10
    dumbell front raise 3*10

Pushdown 3*10
    Dumbell triceps 3*10

Lat pulldown 3*15
    lat pulldown rowing 3*10

Mekik

Bu programı bu haftaya kadar devam ettirdim. ama 1.gün antremanında vücuduma cok yükledigimi hissettim. Bacak antremanları cok zor gelmeye basladı. Hocamla konusarak antreman günümü şimdi beşe cıkardım .Bacak antremanını baslıca ayrı bi güne aldım . O antreman rutinimde şöyle.

Pazartesi
    Göğüs/Kol/Mekik

Salı
    Bacak

Çarşamba
    Omuz/Sırt/ArkaKol/Mekik
    Perşembe Off

Cuma günü pazartesinin tekrarı cumarteside çarsambanın tekrarı. Pazar günü off.

bir kaç da ekleme yaptım. barfix koydum ve bacaga calf da ekledim ayrıca deadlifti cıkartıp squat koydum. Kol setlerimide 3ten 4e cıkardım hammer curl de ekledim

Sizce programda değişiklik yapmalımıyım. İlk 2.5 ayda omuzlarım gögsüme oranla daha fazla büyüdü. gögsümün vücudumda kücük kalması benim moralimi bozuyor tabi ama forumu arastırdgımda bir cok kişi aynı sorundan muzdarip. Önerileriniz nedir bu konu hakkında. Şubat ayında protein destegine baslamayı düşünüyorum. Sizce yaza kadar olan hedeflerim dogrultusunda almalımıyım protein tozu. :???? Önerileriniz nelerdirr :)) Birde 2,5 aylık bir sporcu için haftada 5 gün agır gelirmi kaslar yıpranır mı bu rutinle

Son düzenleme: 8 Ocak 2014

Sayfayı Paylaş