Program değerlendirmesi...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve strikerx tarafından 14 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. strikerx

strikerx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba...

2 ay önce spor yapmaya başladım... 1,5 ay kadar haftada bir gün cardio, iki gün gymden ve yine antreman sonu cardiodan oluşan genel bir program çalıştım. Ancak bu programın sonunda 1 kilo yağdan alıp kastan kaybettiğim bir sonuç ortaya çıktı. Ama beslenmedeki düzensizliğin bunda etkisi büyük..Tek artısı kondisyon kazanmış oldum...

Yaş:29 boy:1.80 kilo: 81 yapı: bel ve kalça bölgesi yağlı, göbekli

Şu anda haftada dört günden oluşan bir program uyguluyorum. Detayları şu şekilde:

program 1 (pazartesi - perşembe)

2dk. 5.5km/h yürüyüş
    7dk. 7km/h koşu
    3dk. 6.5km/h yürüyüş
    * Göğüs
    4dk. 7km/h koşu
    *
    Biceps – Triceps
    *
    4dk. Koşu
    Crunch
    10dk. Eliptik

Program 2 (Salı-Cuma)

2dk.-5dk.-3dk. artan levellarla eliptik
    *
    Omuz
    *
    4dk. koşu
    *
    Sırt
    *
    4dk. koşu
    *
    Bacak – Crunch – lower back
    *
    10dk. eliptik

Çalışmalardaki setler 2’şer tekrar azalarak 5’er kilo artacak şekilde 3lü… Cardioda, koşuda nabız 160-165; diger tempolarda 135-155 civarında… Çarşamba ve hafta sonu boş…

Beslenme düzeni ise şu şekilde:
    Kalkış: 1 kaşık bal – 20 gr. Lor peyniri
    30dk sonra: 1 yumurta – 30gr. Lor peyniri – 1 dilim çavdar ekmeği (bazen yağsız süt 250ml.)
    Öğle: 150-200gr. Izgara tavuk göğsü – 1-2 dilim çavdar ekmeği
    Akşam üzeri: 125 gr. Light yoğurt – müsli yulaf gevreği
    Antreman sonrası 250 ml. Üzüm suyu
    1 saat sonra 150-200gr. Izgara tavuk göğsü – sebze garnitür – 125 gr. Light yoğurt
    Akşam öğünündeki tavuğu korumaya çalışıcam ama öğle yemeğindeki zamanla değişiklik gösterecektir; makarna, ton balığı, mercimek, patates yemeği şeklinde…

Bu program ve beslenme düzenim konusundaki değerlendirmelerinizi, görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim… Teşekkürler…

Sayfayı Paylaş