Program danışma...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kaoskeops tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kaoskeops

kaoskeops Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 aydır forumu okuyucu olarak takip ediyordum ve en sonunda bende birşeyler katmaya,danışmaya karar verdim.

Ben 1997-2003 arası düzenli bir biçimde bu sporu icra ettim.68 kg. ile başladığım vg hayatım 110 kg. da askerlik ile beraber (ki geç gittim askere) son buldu.Askerlik dönüşü malum hayata adapte olmak,mücadeleye katılmak derken vg yi iyice boşlamıştım.

Ta ki 2 ay evveline kadar.2 ay evvel 92 kg. ile tekrar başladım vg hayatıma.Orta düzey bir diyet, haftanın 2 günü toplam 1 saat koşu ve bilumum kardiyo hareketleri ile 3 günde vv olmak üzere spor yapıyorum.2 ay sonunda 89'a düştüm.Kollar soğuk 41 cm. ve damarları belirginleşti.Bel oldukça inceldi.Eskiye oranla(kollar 48 di eskiden) ufak olsamda normal bir insana göre iri sayılırım.Boyum 184 bu arada.

Evet bilgilerimi sizlere aktardım şimdi yeni bir program hazırlıyorum.Amaç yağ yakımını sağlarken kas kütlesini korumak ve hatta arttırmak.Sizlerden,özellikle üstadlardan programım hakkında bir değerlendirmede bulunmalarını rica ediyorum.Bunu istemememin tek nedeni bu sporda biliyorum diye birşey yok ,artı biz bu sporu yaparken bizlere öğretilen bilgilerin ne kadar yanlış olduğunu burayı okuyarak öğrendim.Bu yüzdendir ki yazdığım program o zamanlardan kalan bilgi birikimime dayanıyor.ve ben acabalar içerisinde olmaktansa danışmayı tercih ediyorum.Lafı çok uzattım programım aşağıda yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Pazartesi;

Bench press 12-12 (yavaş yavaş ve iyice ısınmak için)
    10-10(kilo arttırıp-yavaş yavaş)
    8-8 (kilo arttırıp-yavaş yavaş)
    6-6 (kilo arttırıp yine son sette yardım alabileceğim bir kilo)
    8-8 ( kilo çıkarıp-hızlı)
    10-10 (kilo çıkarıp-hızlı)
    12-12 (kilo çıkarıp-hızlı)
    bench açış (setler yukarıdaki gibi)

Karna çekiş(kanat)
    Tek dumbell çekiş (kanat)

Salı;

enseye press (omuz)
    yana açış(omuz)

alna triceps
    push down

barbell curl
    oturarak çift dumbell curl

Çarşamba;

squat
    leg press
    ön bacak

kardio 30 dk. koşu + mide

BESLENME: Günlük alınan değerler protein: 185 karbonhidrat:350 yağ: 50
    SUPPLEMENT: whey protein+ BCAA

Son düzenleme: 30 Mayıs 2007
  2. kaoskeops

kaoskeops Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Edit: Boş mesaj atmayalım, biri elbet cevap atacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mayıs 2007

Sayfayı Paylaş