program ağırmı? yardım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve eddy1212 tarafından 5 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. eddy1212

eddy1212 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese merhaba bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum çok yararlı bir site olmuş emeği geçenlere ve hocalara teşekkür ediyorum.

boy:1.78
    kilo:72

ben çok uzun zamandır şınav mekik barfiks falan yapıyordum ama beslenmeye dinlenmeye çok dikkat etmiyodum açıkcası çünkü konu hakkında bilgi sahibi değildim sonra eve bi dambıll 50 kg dambıl döküm set aldım 1.5 aydırda onla çalışıyorum sağolsun bi arkadaşımda bench sehpası hediye etti evde rahatım yerinde yani.Güzelde bi gelişme oldu iyi besleniyorum iyi dinleniyorum.Benim sorunum ben çalışmalırımda yanma ağrı hissediyorum fakat ertesi gün çok bişi kalmıyo ondan sonraki gün ise hiç hissetmiyorum. neyse lafı çok uzattım ben programı yazıyım ağırmı değilmi ne yapılmalı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

pazartesi:biceps,göğüs,traplez,

çarşamba:biceps,göğüs,omuz,

cuma:biceps,göğüs,sırt,bacak

açıkcası bacak sırt çok çalışmıyorum sadece geri kalmasın mide falan çalışıyorum ama yazmadım bide bu program her iki günde tekrar ediyor ağrı yoksa çalışmamda sakınca varmı acaba?

2. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Napmışsın sen yahu

Pazartesi göğüs biceps
    Çarşamba Omuz - Arka kol
    cuma - sırt bacak

3. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle yanlış her bölgeyi haftada bi kere tam çalıştır

4. eddy1212

eddy1212 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar,daha yeniyiz öğrenmeye çalışıyoruz.Fakat benim aklıma takılan şu bi bölgede ağrı yoksa çalışmak zarar verirmi? Neden ağrı olmuyo anlamadım anteramandan sonra bicepslerimin veya göğsümün inanılmaz yorulduğunu hissediyorum ama ertesi gün çok az ağrı bile yok acaba neden oluyo onu anlamadım?

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ağrı yoksa çalışmak zarar vermez, aynı şekilde ağrı varken de. önemli olan vücuduna doğru şekilde yüklenmen. yukardaki program bayağı hatalı olmuş.
    göğüs-biceps
    sırt-triceps
    omuz-bacak
    düzenini kullanıp bilek-karın-kalf-alt sırt dörtlüsünü de aralara serpiştir derim. ve unutma, kol kalınlığının 3 te 2 si tricepsten gelir...

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yeni olman veya olmaman önemli değil, bu sitede istediğin gibi soru sorabilirsin..kurallar çerçevesinde..ben bile daha birçok şeyi bilmiyorum..ama soruyorum ..sormakta ayıp değil parada vermiyorsun..sor sorabildiğin kadar çekinme...

Gereğinden fazla ağrı varsa işler yolunda değil demektir zaten..idman yaptığın gün zaten ağrı hissetmezsin..ertesi gün tatlı bir acı olur oda idmanı yapmana engel olmayacak kadar acı vermeyen bir acıdır..oda olmalı zaten kii buda gelişmenin göstergesidir..

no pain no gain ;)

7. eddy1212

eddy1212 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu önerini dikkate alıcam tricepste çalışmaya başlıcam.

bu arada demircan hoşgörün için teşekkürler.Burdan çıkardığım sonuca göre bi kası haftada bir çalışmam yeterlidir acaba ben azmı hareket yapıyorum biceps programımı bi yazıyım.

barbell curl 8 çarpı 3
    hammer curl 9 çarpı 3
    Concentration Curls 7 çarpı 3

zaten anca çıkarıyorum.

demircan256 bunu beğendi.
  8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ilk verdiğim tepki amiyane bir şekilde :shock: oldu :D ama sonra 3 set 8 tekrar olduğunu varsayarak mantıklı karşıladım :D barbell curl piramit olsun, hammer curl 3*10 olsun. cons ta 3*12 gibi olabilir çünkü kolu izole ediyorsun, çok tekrar bu durumlarda güzeldir.

eddy1212 bunu beğendi.
  9. eddy1212

eddy1212 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tamam şimdi oldu.Son olarak bişi sorucam herhangibi kas grubunda ağrı yoksa antreamanı artırmalı veya değiştirmelimiyim?

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    değiştirmeye gerek yok. belki hafif hafif ağırlığı artırabilirsin, şok idmanı deneyebilirsin ama şu var, ağrı olmaması kasın gelişmediği anlamına gelmez.

11. eddy1212

eddy1212 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım.Tamam o zaman teşekkür ediyorum ilgilendiğin için.

12. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok yanlış çalışıyorsun bence, bir an önce değiştir

13. eddy1212

eddy1212 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    değiştirdim zaten :D

14. mericbkl

mericbkl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    neye göre yanlış diyorsunuz belki adamın metabolizması bu programı sevecek. her antrenmanda tüm kasları çalıştırdığını söyleyen ıfbb sporcuları var.

Sayfayı Paylaş