Program Önerisi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve exhornet tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. exhornet

exhornet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar. Ben geçen sene bu siteden edindiğim bilgiler ışığında kendi çapımda vücut geliştirme yaptım. Forumu gerçekten didik didik araştırdım. Yurtta olduğumdan evde dumbell la çalışma programını uyguladım. Önce pazuyu 8 le başladım, omuz ve bazı tam bilmediğim ya da güç yetiremediğim hareketler için 2.5 - 3 kg civarında su şişesinden ağırlık yaptım hiç yapamayacağıma bunla yaparım diyerek. Zaten 8 le kaldırmaya gücüm yetiyor omuzla ama eklemlerim ağrıyor ben de korktum tabi kendi kendimi sakatlamaktan. Omuzda tendinit midir nedir bir şey var zaten. Neyse çalışmalarım gerçekten farketti bu forumun bana çok faydası oldu. Her haftasonu eve gittiğimde kardeşim ve annem benim değiştiğimi şaşırarak söylüyorlardı. Geliştiğimi ben de görüyordum tabi. Kısa sürede 62 kg den 68-70 lere çıktım. Özellikle kollar ve göğüs kısmı dolmuştu. Omuzlar o hafif ağırlıklarla bile başlarını belli etti. Tabi bunlar çok basit şeyler ama eski durumuma göre inanılmazdı benim için.
    Sonra açgözlülük mü yaptım, naptım 12 kg pazuda kullanmaya başladım. Hareketlerin adını bilmiyorum bu arada af buyurun. Yani eklemde ağrıyla beraber nefesimi bozmadan setleri tamamlıyordum o ağırlıkla. Kaldırabildiğime göre sorun olmaz dedim. Sonuçta pazuda inanılmaz bir gelişme olmasıyla beraber yanında zaten her tarafımdan gelen eklem seslerine en iğrençlerinden biri sağ dirseğime eklendi. Benim inanılmaz hevesim kaçtı o olaydan sonra. Bıraktım bende. Sınav falan bahane de üreterekten kendimce.
    Şu sıralar 67 kg yim ve kilom az olmasına rağmen her tarafım sarkık ve belim vücudum hiç olmadığı kadar yağlı. Tekrar başlamak istiyorum bu yüzden tekrar bu güzel bilgi kaynağı foruma başvuruyorum. Program önerisi ve de özellikle eklem sorunum hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var.
    -Bu sefer kilo almaya, kütle geliştirmeye yönelikte değil de güç arttırmaya, sıkılaşmaya ve ayrıntıları arttırmaya yönelik çalışmak istiyorum. Sanırım eklemlere zarar vermeden spor yapmak için sanırım tek seçenek de bu.
    Buna uygun bir program tavsiyesi verebilir misiniz?
    -Tendinitin iyileşme süresi ne kadardır, tamamen iyileşip eski haline gelebilir mi? Çünkü tam iyileşti deyip az yük bindiriyorum eski haline dönüyordu. Şu an sorun yok ama zorlarsam tekrar kötü olur diye ve de kalıcı bir zarar olur diye çok korkuyorum. Kalıcı zarar olmasında 1 yıl bekliyim iyileşmesini razıyım.
    -Eklemlerimin müzisyen olma konusunda sıkı bir rekabet içerisinde. Bu sorunu sizce çözülebilir mi?

Çok uzun oldu yazı. Vaktinizi ayırıp da okuyorsanız çok çok teşekkür ederim.
    Son olarak boy 177 kilo 67 yaş 18 e giricem.

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü, üyelerin beslenme başlıklarını, besinlerin 100gr içeriklerini incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş