Programımla ilgili ufak bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve F9Deamon tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. F9Deamon

F9Deamon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar öncelikle.

Spor başlayalı 7 gün oldu. Forumda yada başka yerlerde sürekli farklı hareketleri farklı günlerde yapıyor arkadaşlar. Ama hocamın bana hazırladığı programda hergün aynı hareketi yapıyorum. Hiç ara vermeden gidiyorum. Farklı farklı günlerde farklı hareketler yok yani. Bu olay acaba profesyoneller için mi geçerli ?

Teşekkürler :)

2. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Demek istediğin istasyon mu? Yani kasları açmak için tüm aletlere giriyorsun değilmi?

3. F9Deamon

F9Deamon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğim gibi yeni başladım 10-15 kiloluk ağırlıkla hoca 15 günde bir değişicek bi program yapıcamd dedi. Evet bütün aletleri geziyorum. 3 set 12 tekrar.

4. freedom55

freedom55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    İlk ay için normal merak etme :) 2. ay ve sonrasında senin programında da farklı günler ve farklı hareketlerde olacaktır. (Bence o hareketler için 1 ay gibi bir süre fazla oluyor. Şahsen 15gün onları yapıp programımı değiştirmiştim)

F9Deamon bunu beğendi.
  5. F9Deamon

F9Deamon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok teşekkür ederim bilgiler için. Forum gerçekten çok işime yarıyor :)

6. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Antreman programinizi paylasirsaniz daha fazla yardimci olabiliriz

7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yeni baslayanlarda haftada 3 gün tüm vücut rutini yapılır ilerledikce bölgelere ayrılır setler arttırılır programını yazarsan daha detaylı yardımcı oluruz

8. RobertDeCraon

RobertDeCraon Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara/TanSpor
    benim ısınma programım 1 hafta sürdü haftada 2 günde ara vermiştim.

9. F9Deamon

F9Deamon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    antremanın şu şekilde.

Resimlerin üstünde nasıl çalıştıklarım var onlarada dikkat ederseniz sevinirim.

Resmini bulamadım ama önce kollarımla ileriye doğru ittiğim bi alet var 3 set 12 tekrar 10-15 kilo

buna benzer bi alet var göğüs için sanırım. onunla şu anlık max 10 kg çekebiliyorum çok ağır oluyor. 3 set 12 tekrar

bu aletle 10 kilo omuzlarıma basıyorum. aynı şekilde 3 set 12 tekrar.

sonra bu alete geçiyorum. bunu yapması kolay onun için 25 kilo 3 set 12 tekrar yapıyorum.

Bu aleti yaparkende çok zorlanıyorum. ilk 2 seti 5 kilo son seti 10 kilo 12 tekrar çekiyorum. Beni göğüsten sonra en çok zorlayan bu. Ama bunda dirsekler belimde birleşik oluyor ön kolumla indirip kaldırıyorum alet o aslında.

Bunlardan sonra dumbelları alıyorum 7 veya 7.5 kiloydu sanırım. bi kolu 12 diğer kolu 12 tekrar yapıyorum. 2 set bu toplam 48 kere dumbell kaldırmış oluyorum.

Dumbellardan sonra 3 set 12 tekrar 15 kilo bacak yapıyorum. bide bunu arkası için olanı var onuda yapıyorum.

ondan sonra 3 set 15 tekrar yarım mekik gibi bişey sanırım onu yaptırıyor hoca. Ondan sonra yerdeyken bacaklarımı katlattırıyor, sorna yere deydirmeden düzleştiriyor. Bunuda 3 set 12 tekrar yaptırıyor. Sonra soğuk suyla duş alıp çıkıyorum. 7 gündür yapıyorum bunları sadece 1 gün dinlendim oda bugün :D

Sayfayı Paylaş