Programım verimli mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dantex tarafından 22 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dantex

dantex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Ben geçen yaz üç ay spor salonuna gidip bırakmıştım. Geçen hafta tekrar başladım ama bu sefer farkli bir salonu tercih ettim. Gittiğim salondaki hoca geçen senekinden çok daha farklı bir program uyguluyor şu an. Program şu şekilde :

10dk bisiklet ardından mekik (ısınma) sırasıyla

Omuz Barbell Shoulder Press 4x10

Göğüs Bench Press 4x10

Bacak Lying Leg Curl 3x10
    Leg Extension 3x10
    Leg Press 3x10
    Calf Raise 3x10

Biceps Barbell Curl 4x10

Triceps Lying Extensions 4x10

Ön Kol Barbell Wrist Curl 3xmax

Geçen sene adele gruplarında birden fazla egzersiz vardı, bu kadar bacak çalışmıyordum ve farklı günlerde farklı programlar vardı farklı kas gruplarını çalıştırıyordum bunda ise bir günde bütün kas gruplarını çalışıyorum ve hep aynı program. Bu şekilde bir program faydalı olur mu acaba? Görüşleriniz nedir?Tşkler.

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    kilo problemin yoksa 10 dk bisiklet işini biraz azaltabilirsin gibime geldi. 4-5 dk orta tempoda koşu veya bisiklet ısınmak için yeterli diye düşünüyorum. ardından mutlaka streching yapmalısın. mekiği antrenman sonuna alsak daha iyi olur bence. kas gruplarının çalıştırılma sıralarını incelersen(forumda var) hareketeri daha uygun bir sıraya koyabilirisin. forumdaki antrenörlerden biri (sanırım flexor) bacakta önce leg press sonra leg curl sonra leg extension ve en son calf çalıştırılması gerektiğini yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam. son olarak önkolda wristcurlün yanında reversewristcurl de yapmanı öneririm. tek yönlü çalışma bazı dengesizliklere ve sakatlıklara neden olabiliyor bildiğim kadarıyla.

acemirambo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş