Programım ve uygulama şeklim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fb1907emre tarafından 18 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fb1907emre

fb1907emre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3. haftanın içerisindeyim. Daha önce hiç bir altyapım olmadığı için başlangıç programıyla devam ediyorum. Programım şöyle

Hareketlerin tam isimlerini bilmiyorum. O yüzden anlamanızı umuyorum.

Göğüs
    Bench press 3x8
    Makinede göğüs yana açış 3x8

Omuz
    Makinede yukarı doğru press 3x8
    Dumbell yana açış 3x8

Ön kol
    Barbull curl 3x10

Arka kol
    Tel aşağıya çekiş 3x10

Sırt-Kanat
    Lat enseye çekiş 3x8
    Lat karna çekiş 3x8

ve bacak .

Kilom 60 boy 177. Öncelikli amacım kilo almak. Ve zayıf olduğum için programı 4-5 hafta kullanmam gerekiyormuş. 1 ayı doldurduğumda gainer almayı düşünüyorum.

Salona 2 günde 1 gidiyorum ve her gittiğimde programın tamamını uyguluyorum.

Programım, uygulama şeklim hakkında iyi-kötü eleştirilerinizi bekliyorum.

Son olarak da omuz hareketlerinden makinede yukarı doğru press yaparken çok zorlanıyorum. Genelde yarım bırakıyorum. Bu bölgeyi nasıl düzeltebilirim ?

2. fb1907emre

fb1907emre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum

3. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    her kası aynı gün çalıştırmıssın sanırım.. başlangıç olarak güç kazandırmak kasları hareketlendirmek bakımından iyi.. 1 aya da 1 haftan kalmış.. 1 hafta daha böyle devam et.. sonra 1. gün göğüs-ön kol 2.gün omuz-arka kol 3.gün sırt - bacak şeklinde çalışmanı tavsiye ederim.. göğüs 4 hareket.. önkol 3 hareket.. omuz 4 hareket önkol 3 hareket.. sırt 4 hareket bacak 3 hareket şeklinde..
    omuz için military press dediğin hareket.. ilk onu yaparsın gittiğinde.. zorlanıyorsan şimdilik ağırlığı azalt tekrarı çoğalt..

Sayfayı Paylaş