Programım uygun mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vahitk tarafından 3 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. vahitk

vahitk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar; yaşım 32 ve fazla bir spor geçmişim yok. Amacım daha fit olmak ve sağlıklı yaşlanmak. Aşağıdaki programı kendime hazırladım. Nasıl, yeri değişmesi gereken bir çalışma var mı? mesela "push up dan sonra dips değil squat yapmak mantıklıdır" vs gibi önerileriniz var mıdır?

Ekli Dosyalar:

• ss.png
      ss.png
      Dosya Boyutu:
      4,7 KB
      Görüntüleme:
      341
  2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Program yazma konusu biraz tecrube ister fakat sunu soyleyebilirim hic bos gunun yok mesela.Bildigimiz uzere kaslari dinlendirmemiz lazim.Senin programinda her gun dolu fakat kaslara yeterince stres uygulanmiyor.Bana sorarsan bunun yerine bir gun ara ver ve antrenman gunu kaslarini daha fazla zorla.Boylece kaslarin daha fazla strese maruz kalir ve eger beslenmene de dikkat edersen daha iyi gelisir.Hareketlerin sirasi ve kombinasyonu hakkinda cok fikir sahibi degilim diger arkadaslar yardimci olabilir.Hazir programlara bakmani da tavsiye ederim.Iyi sporlar.

3. vahitk

vahitk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet aslında dediğiniz gibi önce hazır programlara baktım, focus 25T ve p90x3 ü inceledim ama onları yapacak kadar kondisyonum olmadı için (p90x3 ü denedim ve 15 dakikada kesildim) şu temel hareketleri önce rahat yapabilmeyi hedefliyorum. programımı da bu yukarıdaki programlar her güne çalışma koyduğu için öyle yapmıştım. Ama önerilere açığım tabi, teşekkürler.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  5. vahitk

vahitk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki önce bu yukarıdaki programı uygulayıp 100 push up, 200 dips, 200 squat, 200 sit up, 20 pull up yapabilir hale gelip öyle mi p90x e başlayayım yoksa direk p90x i yaparak geliştirebilir miyim?

Sayfayı Paylaş