Programım (Tavsiye ve Yorum )

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deniz68ruhu tarafından 16 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar, ben dumbell ile çalışmayı birkaç öneriden doalyı bıraktım birincisi çok hacim istemiyorum sadece güçlenmek istiyorum ve fit bir vücudum olsun istiyorum.

Antreman günlerim şöyle: Pazartesi,salı,perşembe,cumartesi. Antreman sürem yaklaşık 45 dakika sürüyor,kalan günlerde 20dk koşuyorum 10dk ara verip tekrar 20dk koşuyorum.

Şınav çekiyorum, 25 tekrar 4 set göğüs yayı ile omuz kasıyorum omuz kaslarını sıkılaştırıp güzel bir görünüme sahip olmak için, mekik çekiyorum kas tükenene kadar ve barfiks çekiyorum tabiki dar tutuşla çünkü biceps çalışmam da gerekiyor. Bir günde hepsini yapıyorum yani.

Öncelikle tavsiyeleriniz ve eleştirilerinizi bekliyorum.Ayrıca birkaç sorum olacak.

1-Bu çalışmayla fit bir vücut kazanacağımı biliyorum, ama güç olarak bana ne katar?
    2-Ben üçgen vücut yapmak kesinlikle istemiyorum. Arkadaşım 2 yıl body yapmış hala yapıyor bana dar tutuş çekersen kanatlar gelişmez sırt büyümez sadece karnının yan tarafları ve bicepsler çalışır dedi. Doğru mu?
    3-ÇOK ÖNEMLİ BU! Karın kaslarım çıktı nerdeyse ama en üstteki 2 pack'in altındaki 2 pack'in ortasından geçen çizgi yok. Çok korkuyorum genetik değildir umarım bildiğiniz sert orası hiç bir çukur bile yok yani çizgi çıkar mı? Biraz daha mı çalışmam gerekiyor?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    fit vucut ıcın dambıl lazım makık sınavla fıt olmaz dambıl la nedne calısmıyorsun anlamadım buyumekten korkuyorsan zaten buyuyemezsın o kadar o kadar buyumek ıcın ek besınler alıyor mıllet sen ev yemegıyle korkma buyukezsın

3. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Lütfen yanlış bilgilendirmeyin insanları. Düzgün bir beslenme ile supplement kullanmadan da büyüyebilirsin. Supplement kullanımının sebebi "ek" yani "destek" besin almaktır. Bir insan günlük protein ihtiyacını ek besinsiz karşılayabilirse gayet rahat büyüyebilir.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ne yanlıs bılgısı buyumez demedım ben buyuır ama arnold gıbıolmaz dedım anlamıyormusun yazdıgım yazıyı yoksa polemık yapmayamı calısıyorsun?

adam dıyorkı fıt ıstıyorum bred pıtt ın vucudu fıt vucut nu mekıkle sınavla yapamaz fıt vucut ev yemegıyle belkı yapılır ama ondan ılerısı olmaz arnold gıbı yada ona yakın vucurlar var forumda buyuk hacımlı onları ev yemegıyle yapamaz varsa yapan gelsın tartısalım.

5. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Tamam teşekkürler yorumlar için ama hiçbiriniz tavsiye ya da eleştiri yapmamışsınız ki :( Birçok sorum vardı hala var...

Öncelikle dumbell ile çalışmıyorum gelişmeme engel olmasın diye zaten ben fitnessçi olmak istiyorum bodyci değil. 3kg var onlarla biceps çalışıyorum sadece bir de omuz, göğüs ve triceps için şınav çekiyorum.

Ev yemeğinde zaten yağlı ya da börek gibi çok karbonhidratlı şeyler yok. Protein mutlaka var her gün, beslenme programım da yaşıma göre çok iyi. Bir de yağları yakıp 6 pack çıkarabilsem süper olacak da bir şey soracağım barfiks çekmeyi bırakmalı mıyım üçgen olmak istemiyorum da.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşım sen ucgen olmak ıstemıyorsunda sankı her barfıks ceken ucgenmı oluyor o kadar kolay olsada keske olsak

bırde nedne uc gen olmak ıstemıyorsunuz ne olmak ıstıyorsun dıkdortgen gıbımı :s

3 kg dambıl ne ıse yarar ? pazarda annem bıle daha agır yuk tasıyor 3 kg le gelısemessın bosuna yorarsın kendını

barkıste kac kg yuk bınıyor kola bılıyormusun?

7. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Ya zaten olmak istemiyorum sorun burada ama barfiks çekiyorum ve koltuk altımın aşağısında bir et yığını oluşuyor kas da değil sıkı değil yani şimdi bu sporu bırakırsam oralar sarkacak çok kötü bir görünüm olur bu yüzden istemiyorum.

Hayır :) Bodyforum logosunun sağındaki adam gibi, Nadal gibi kollar göğüsler yapılı ama üçgen olmayan bir insan olmak istiyorum, kızlar da böyle sever zaten ve kıyafetler üstüme tam olsun. Diğer türlü yapamam ben :D

Annen torbayı kaldırıp indiriyor mu yarım saat boyunca farklı şekillerde :D Sorun burada zaten. Ben öyle yapıyordum gayet de iyi gelişti kollarım ama artık bıraktım boy uzamasına engel oluyor ergenlik dönemindekilere o yüzden barfiks, şınav, mekik ve yay.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    o sızın dedıgınız kısıde ucgen ben sızı anladım o bodycıler gıbı ucgen sevmıyorsunuz sanırım fıt vucut ıstıyorsun bende fıt ıstıyorum bred pıtt gıbı mesala her ınsan ucgendır normalde :) sızın ıstemedıgınız flexorun profıl resmındekı gıbı sanırım

9. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Evet anladınız :) Yanlız bir şey diyeceğim ben galiba yanlışlıkla kanatlarda hacim yaptım off ya barfiks çekince çok ağırlık az tekrar olduğundan yumuşacık kanatlar oldu?

Sayfayı Paylaş