Programım sizce nekadar dogru?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 564yasin tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 564yasin

564yasin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar oncelikle şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Ben body buildingi 1 ay kadar bilgisizce yani başı boş olarak yaptım . Hergün bütün kas gruplarına 3 er hareket girdim . Fakat yeni yazıldıgım spor salonunda hocalarla konustugumda bunun yanlıs oldugunu soylediler ve bana su programı yazdılar sizce bu nekadar dogru ?

P.tesi ve Perşembe = Gögüs Press , Gögüs açış , Pulower , Barfiks , Kanat-Lat , Makine rowing , Alına Pres , Push Down , Halat.

Salı ve Cuma = Trapez , Omuz Pres , Omuz açış , Ön omuz , Arka omuz , Ayakta pazu ( halter ile ) , Sehpada pazu , Konsantre Pazu .

Çarşamba ve Cumartesi ( İstegime Baglı ) = Kardiyo calısmam onerildi biraz göbek , kalça ve basenimin oldugunu düşündügüm için.

1.88 boyunda 82 kiloyum. Günde 4 civari öğün yemek yiyorum . Vede bu setleri 3x10 olarak yapyorum vede girebildigim agırlıga giriyorum maximum seviyede yapmaya calısıyorum yani mesela press 18 x 2 + halter agırlıgı.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    forumda cevaplar mevcut okumanı tavsiye ederim
    tekrar yazacak olursam yeni başlayanlar ilk bir kaç ay temel hareketlerle güçlenmeli
    herbir ana grubu çalıştırmalı
    antreman sonrası en az bir gün dinlenmeli
    aşırı hızlı ve ağar kilolarla gitmemeli
    hareketleri nasıl yapacağını öğrenmeli
    vucudunu tanımalı
    ana hareketlerden kastım
    bench press dumbell fly barbel curl-bilek curl
    dinlenme
    ters şinav -push down -omuza press-yana açış-karın
    dinlenme
    barfiks-çok hafif ağırlıklı deadlift-row-bacak

gibi