Programım nasıl, hatalar var mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ImpacT tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ImpacT

ImpacT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhaba

4 aydır bu programı yapıyorum sadece omuz, göğüs ve kol calısıyorum. Bu antremanı 2 günde 1 yapıyorum.

Hareketleri bu sıra ile yapıyorum;

Hepsi 3x10

1 - Dambıl havaya kaldırma (Omuz)

2 - Dambıl Açma (Omuz)

-

3 - Oturarak 2 elde dumbıl (ön kol)

4 - Makina ile aşağıya indirmek (Arka kol)

-

5 - http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-gogus-egzersizleri-nelerdir Burada ki ikinci hareket (Göğüs)

6 - Pull over (göğüs)

7 - Bech Press (göğüs)

9 - dumbıl fly (göğüs)

10 - Yüksek kilo ile 1 set (10) bech press

Bitti

(Hareketlerin ingilizce isimlerini bilmiyorum kusura bakamyın.)

Herhangi bir hata varmıdır, gereksiz hareket yapıyor muyum veya işe yaramayan bir hareket yerine önerebielceğiniz hareket var mı?

Teşekkürler

2. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    bu çalışma şekli hatalı bir kere.neden sadece omuz göğüs kol.diğer bölgeleri çalışmamanız sonucunda simetri,dengesizlik vs problemler yaşabilirsiniz.üstelik diğer bölgeler olmazsa sadece bu bölgeleri çalışarak bu bölgelerden verim almanızda zorlaşır.

3. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Verim alabiliyormusunuz acaba bu programdan?
    Arkadaşlar programın ikiye bölünmesi gerekmezmi 4 aylık bir sporcu için?

4. ImpacT

ImpacT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Verim alıyorum.

Ben body salonuna gitmiyorum oturdugum sitenin body salonu var fakat az alet var ondan kısıtlı bir şekilde yapıyorum (Hiç bacak aleti yok, makineler sadece kanat arka aşağı indirme hareketi var onlada biceps yapıyorum), arka ve göğüs yapmak ile uğraşmak istemiyorum.

5. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bu programın tamamı hatalı. moralini bozmak gibi olmasın ama 4 ay boşa kürek sallamışsın. gerçi verim aldığını söylemişsin ama beslenme, dinlenme herşeyi çok iyi yapsan da bu şekilde çalışarak gelişme göstermen çok zor. birincisi sadece belirli kas gruplarını çalıştırmak çok büyük bir hata. uzmanlar atletleri sadece ihtiyaç duydukları kasları çalıştırmakla eleştirirler. vücutta son derece tehlikeli olabilecek zayıf noktaların oluşmasına sebep olabilir. dahası gelişimini sınırlar. ayrıca hareketlerin sıralaması da doğru değil. tavsiyem işe en baştan başlamak. program, diyet vs hepsini gözden geçirmek, daha çok araştırmak ve bilinçli spor yapmak.

6. ImpacT

ImpacT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hatalı hareketler nedir, neresi hatalı siz bir sıraya sokabilirmisiniz?

Sadece kol, gögüs ve omuz hareketleri olsun.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:58 ----------

Arkadaşalar sadece belli bölgelerin caliştirilmasının,

2 büyük kas gurubunun aynı gün calıstırılmayacağını

Bende biliyorum
    .

Fakat size bunu sormuyorum, yaptıgım gereksiz hareket var mı veya şunu çıkar şunu yap daha fazla verim alırsın diyebileceğiniz hareket var mıdır?

7. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Pek bilgili değilim spora başlayalı 11 ay oldu ama bildiğim kadarıyla şunları söyleyebilirim antrenmanınız için ;

1-)Bench Press 12-10-8-6 yada 4x10
    2-)Dumbell fly 4x12
    3-)Uzman tv'de bulunan hareket ismini bilmiyorum bende hiç yapmadım.4x10
    4-)Pull over 4x12 yada 15-12-10-8
    5-)Dumbell havaya kaldırma 4x16 (tek el ile 8 tek el ile 8 olcak şekilde, ingilizcesini bende bilmiyorum :))
    6-)Dumbell açma 4x10
    7-)Makara triceps 4x12 (4.Sıradaki hareketiniz)
    :cool:Oturarak 2 elde dumbell 4x16 (Dumbell'i omuzlarınıza kaldırdığınız hareket sanırım, tek el ile 8 tek el ile 8 olcak şekilde)

Ek olarak bu ikisini söyleyebilirim;
    Makara triceps yaptığınızın tam tersi yine çenemize doğru çektiğimiz olan aletten varsa triceps sonrası 4x10 olarak onu yapmanızı tavsiye edebilirim.(Ön kol)
    Hareketin videosu
    Birde Concentration curl 4x10 yapmanızı tavsiye edebilirim yine ön kol için.
    Concentration Curl hareketi

Not: Fazla ağırlıkla bench press demişsiniz orada 1 set yaptığınız için göğüs ısınmamış olur yapmanız sadece vücudu yormakla kalır geliştiriceğini sanmıyorum.

Hatam varsa diğer arkadaşlar düzeltsin rica ediyorum yanlış yönlendirmek istemem:eek:

Son düzenleme: 19 Haziran 2010

Sayfayı Paylaş