Programım için az yardım lütfen!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gorkembilge tarafından 25 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gorkembilge

gorkembilge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dostlar bu sporu kendimce yaklaşık 6 aydır yapmaya çalışıyorum.Hocam biraz ilgisiz ilk aylarımda bişeyler verdi simdi kendimce bi program hazırladım.size sunmak istiyorum eksiklerimi düzeltirseniz memnun olurum.kendi fiziksel özelliğimide vermek istiyorum belki daha yardımcı olur.boy 1.85 kilo 79 kol=37,5 cm omuz=126-127cm göğüs=108cm-110cm böle bişey programım 2 günlük haftada 4 gün yapıyorum pazartesi salı perşembe cuma oalrak.
    1.gün göğüs biceps triceps yapıyorum.göğüste decline bench press crossover ve dumbell fly giryrm süper set yapıyorum.sonra bicepste barber curl ve sehpada dumbella kol calşyrum.triceps içinde alna triceps ve makara press yapıyorum.
    2. gün omuzda enseye çekişle başlıyorum.Sonra neck press ve bent over yapıyorum bu süperset oluyor.en sonda front machine raises yapıyorum.sırt için last pulldownla başlyorum.bent bar rowing ve one arm dumbell rowing yapıyorum.bacağıda ayrı bir gün yapıyorum.üste alttan daha cok önem veriyorum ama bacağıda ihmal etmiyorum.

set sayılarına cok hakim değilim ama piramit sistemli yada normal olarak sistemler geliştirdim yardımlarınıza ihtiyacım var.

2. gorkembilge

gorkembilge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yardımlarınız önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

3. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    Görkem Bilge merhaba,

Vücudunu ve son yaptığın 2 programı görmeden yorum yapmak zor.

4. gorkembilge

gorkembilge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    resim koymayı cözemedim arkadaşım foruma daha yeni üye oldum.son yaptığım 2 program doğrultusunda gelişim kaydettim yalnız kollarıma ve göğüs bölgesine ağırlık vermeye çalıştım yeni programda.Omuz içinde süpersetler yaptım ama yanlış bişeyler yapmış olabilirim az bilgiye ihtiyacım var

5. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    cok net bilmemekle beraber gogusle beraber arka kolu aynı gun gırmek pekde mantıklı gelmedi gogusdede bench pres gibi temel hareketten neden yok gogus calısırken muhtemelen agır calısıosundur ve tricepslerin zaten yorulmus oluodur tam verimle calısamassın bence tricepsi baska sekilde ayarlayabilirsin yada
    1.gogus sırt
    2omuz kol seklinde girmen daha mantıklı olabılır 2buyuk adale gurubuyla 2 kucuk adale gruplarına ayırmıs oolursun zaten buyuk gruplar calısırken kucuklerde calısıo
    saygılar yardımcı olduysam ne mutlu

gorkembilge bunu beğendi.
  6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ulasmen, senin soyledigin dogru, tricepslerin zaten yorulmus oluyor ama bu yorgunlugu gogsu tam performans calistirmak icin kullanan bir cok program okudum daha once. Bunlarda amac gogus calisirken kollardan aldigin destegi minumuma indirmek. Hatta, genel tavsiye bildigin uzere once buyuk kas gruplarini, sonra kucukleri calistirmaktir. Bu ozel hazirlanmis programlarda, once triceps sonra gogus calisildigini bile gordum. Elimde su an link yok, ama bulur bulmaz buraya ekleyecegim.
    gorkembilge, decline bench press bir cok body building yildizina gore (bkz Muscle&Fitness, Ocak 2008, S. 103) ki bunlarin arasinda Arnold, Lee Haney, Franco Columbu, Lou Ferrigno, Ronnie Coleman gibi isimler var, en cok gereginden fazla kullanilan hareket. Bu yaziya da kisa bir zaman icerisinde cevirmeyi dusunuyorum. Bu isimlerin en verim aldigi gogus hareketi ise duz sehpada dumbell press. Bence bu hareketi kesinlikle eklemelisin.

gorkembilge bunu beğendi.
  7. gorkembilge

gorkembilge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ulasmen,aneximandros tavsiyeleriniz için cok tesekkür ederim düz sehpada dumbell press hareketini ekleyeceğim...programımda göğüs için süper sette var decline benchpress ve crossover süper set...düz sehpada dumbell press bi aksilik yaratmaz değil mi?bu hareketide programıma ekledim tekrar teşekkür ederim

8. gorkembilge

gorkembilge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu program ölçü artırmaya da elverişlimidir acaba?

9. gorkembilge

gorkembilge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    az daha yardım yeterli olacak

10. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    programın amacını yazrsan hacim almak sanırsam eger hacim diyorsan piramit yada 6-8 tekrar uygulamadı ve agır kilolarla calısmanı tavsiye ederim super set cokda gerekli degil hele 6 aylık sporcu ıcın

Sayfayı Paylaş