Programım hakkında yorumlarınız

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve akem87 tarafından 2 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. akem87

akem87 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar, yaş 17 , 1.83 boyundayım.ve bu sporda 4.ayıma girdim.Hocamın verdiği program şu şekilde haftada 3 gün uyguluyorum.Programı yazan hocam 19 senelik bodyci ama etrafımdakiler bu programın beni aştığını daha profesyonel birinin yapıcağı bi şey dediler.birde 5.5 sene kulüpte basketbol oynadığım için vücudum yapılı diyebilirim.Bu durum kafama acayip drecede takıldı yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Pazartesi: göğüs&kol

Üst göğüs press:3-5-7-9
    üst göğüs yana açış:4*8
    bench press:3-5-7-9
    bench yana açış:4*10
    pecdec makine:4*10

barbel curl:3-5-7-9
    scoth curl:4*8
    costantine curl:4*8
    hammer curl:4*6

çarşamba:Omuz&triceps

omuz press:3-5-7-9
    omuz yana açış:4*8
    ön omuz press:3-5-7-9
    öne açış:4*10
    upright:4*10

pushdown:4*8
    alna triceps:3-5-7-9
    tek dumbell fransız:4*8
    dips:4*8

cuma:bacak&kanat

ön bacak:4*8
    arkda bacak:4*10
    calf:8*10

barfiks:4*8
    dar çekiş:3-5-7-9
    kanat makina:4*8
    tek dumbell roning:4*10

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bencede aşar gibi duruyor. hacim istiyorsan buyuk kaslara 3 hareket yap kucuklerede 2 hareket. ve iyi beslen. dinlen. goguse 5 hareket 20-25 set kolada 4 hareket 15-16 set vermiş. bundan verim alamazsın. çok fazla. ilerlemiş birisi olsan anlayabilirdim. ama bu fazla. programı en iyisi bir kaç hafta uygula genelde 2-yada ucuncu hareketten sonra tukendiğini goreceksin. o saatten sonra yapılanların hepsi fazladır. hocanla konuşursun gerekirse. once dene. iyi çalışmalar saygilarimla ...

akem87 bunu beğendi.
  3. akem87

akem87 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18

açıkçası dediğin gibi öyle tükenme yaşamıyorum antrenman öncesi enerji verici olarak iyi besinler alıyorum öyle aşırı yorulma olmuyo.

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    o zman deam et 2 ay sonra ben hacim alamıyorum diye başlarsın foruma yazmaya ''hacim programı istiyorum'' diye. boylelerini çok görüyoruz. sabırlı ol. az çalışmakta çok çalışmak kadar tehlikelidir. bu işte sabırlı olmalısın. ondan sonra gerisi gelir zaten.

5. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    hocam bu nedir ya, 3. 4. aya girene hiç bakmadan tüm bilinen hareketlei yazacaklar yakında

6. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle arkadaşlar unutmayalımki ilk ayınız bu sporda sınma ve gelişim ayıdır diyer aylarda muntazam olarak 2 ayda bir program değişmesi gerekir aksi taktirde program kas yapısı hareketlere alışığından dolayı size cevap vermemeye başlar. u bir acızane bil paylaşımı

genelim şimdi 5.5 yıl gibi spor yapan ve genç bir arkadaşımızın isteğine
    aslında program fazla değil aksine bacak antremanı az bile ayını şekilde sırtta az benim itiraz edeceğim tek şey set sayıları ve bölgelerin başlangıç için iyi olması ama sonra bu sistemde de yani

göğüs - biceps
    omuz - triceps
    bacak - sırt
    kombinasyonundan kurtulup

göğüs - omuz
    sırt - bacak
    biceps - triceps

olarak yenilemendir ve setlerini gelişim için 3 set 10-8-6 olarak yapman farkı çok çabuk görecek ve bu spora olan sevgin dahada artacaktır neden mi gelişimi kendi üzerinde gördüğün için.

Sayfayı Paylaş