Programım Hakkında Sorularım ve Görüşleriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cem_7 tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhaba. İlk olarak kendimden biraz bahsedeyim,

yaş 20
    boy 183 cm
    kilo 85 kg

1-2 senedir vücut geliştirme ile ilgileniyorum ondan öncesinde futbolla da ilgilendim. suan da amatörce futbolla ilgilenmeye devam ediyorum. genetik yapıdan dolayı ve sanırım futbolla ilgilenmemden dolayı bacaklarım üst gövdeme göre kalın ve bir türlü bu bacakları parçalayamadım.

şuan amacım omuzları biraz genişletmek ve genel olarak parçalı fit bir vucuda sahip olmak hedef kilom 78 tabi yağ oranı az olarak.

ramazanla beraber spora başladım ve bu sefer asla ara vermeyeceğim bu sporda önemli olanın istikrar oldugunu anladım.

şuan şu programa göre çalışıyorum ama aklımda benim amacıma uygun olup olmadıgı konusunda tereddütler var.
    1.GÜN

GÖĞÜS
    bench pres 8-6-4-4 + max
    incline bench pres 8-6-6
    alt göğüs 10-8-6-6
    dumbell yana açış 3x12

ÖN KOL
    Barbell Curl 8-6-4
    Scott Curl 8-6-6 + max
    Dumbell Constantion 3x10

2.GÜN

OMUZ
    Military Press 8-6-4
    Dumbell Yana Açış 3x8 + max
    Barbell Çene Altına Çekiş 10-8-8
    Tek Dumbell Kaldırış 8-8-6 + max

BACAK
    Squat 4x30
    Leg Press 20-15-12
    Leg Extension 20-15-12
    Leg Curll 6x25

3.GÜN

SIRT
    Enseye Çekiş 10-8-8-6
    Karna Çekiş 10-8-8-6
    T-Bar Rowing 10-8-6 + max
    Hızar 3x12

ARKAKOL
    Tricep Extension 8-6-4
    Tricep Push Down 3x10 + max
    Dumbell Triceps 3x10

Her idmanda girmeden karın çalışmayı çıkmadan önce 200 kcal harcayacak şekilde koşmayı düşünüyorum. Şuana kadar hiçbir ürün kullanmadım fakat şuan idmanlarda enerji eksikliği çekiyorum ve hem bunu giderebilecek hem de yağ yakımını arttırıcı bir ürün almayı düşünüyorum bu konuda ne önerirsiniz.

Progrmamım hakkında yorumlarınızı yanlıs ya da eksiklerimi belirtirseniz sevinirim...

Son düzenleme: 26 Eylül 2009
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Kısaca birseyler söyleyeyim..

Bence 4 tekrarlar su aşamada gereksiz.. 6'nın altına düsmeme taraftarıyım ben.. Heleki omuzda 4 tekrar cok kötü olur.. Omuzda 10-12-14 tekrarlar filan kullanılır.. Omuzda yavas seğiren kas lifleri fazladır çünkü buna dikkat etmelisin..

3. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hmm yani en son altı yapıcaksam 10-8-6 şeklinde 3 set mi yapmalıyım hareketleri. omuzları da 12-10-8 ya da 14-12-10 yapayım.

benim aklıma takılan diğer bir nokta da ben şimdi günde 2 bölge çalıştırmış olacagım ve buna ek olarak mide egzersizleri ve 15 dk koşu.

bu bir idman için fazla olur mu? yağ kaybedelim derken kas kaybetmeyelim. bu yüzden ne gibi ek besinler alabilirim ya da 3 günü acaba 4-5 güne mi çıkarsam. tek bölge + mide + koşu şeklinde

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Kusura bakma fazla vaktim olmadıgından pek ayrıntılı inceleyip yorum yapamıyorum..

ama dediğin gibi normal hareketlerde 3 set 10-8-6 ve omuzda 14-10-8 seklinde yaparsan eski haline göre daha iyi olur diye düsünüyorum..

Günde ort 2 bölge 7 hareket 3er setten 21 set yapar.. Ek olarak mide egzersizleri ve kosu, ısınma derken 1 saat-1 saat 15 dkda biter antrenman zaten.. Bir bölgeyede ort 10 set yapmış olacaksın yeterınce sert setler cıkarırsan hacim anlamında karsılıgını alırsın..

5. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm yani ben 3 gün ağırlık 1 gün kardiyo yapsam bu bana yeter. yukardaki programı uygun tekrarlarla 3 er set + mide + koşu. cumartesi günü de sadece kardiyo idmanı.

Şu an ek ürün olarak l - carnitin almayı düşünüyorum 1-1.5 ay sonra da Hardline BCA almayı düşünüyorum. bu konuda ne düşünüyorsun acaba?

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    günlük bölümü karşılıklı soru cevap için uygun bir bölüm değildir..başlığınız taşınmıştır..

Sayfayı Paylaş