Programım hakkında düşünceleriniz..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mg_bat tarafından 25 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    slm beyler. 1yıldır bb yapıyorum ve salondaki hocam tarafından yazılan yeni programım hakkında bir de size danısmak istedim. Amacım hacim kazanmak. yas 21 boy 184 kilo 73. icinde super setler var fakat amacıma yonelik olamayacagını dusunuyorum. tavsiyelerinizi, programdaki hataları ve dusuncelerinizi bekliyorum..Tesekkurler...

1.gun
    ıncline dumbel fly - incline bench press = super set
    bench press - dumbel fly = super set
    paralel bar dip
    long cable triceps extension hepsi 4set 12-8rep

2.gun
    barfiks
    reverse pull down
    bent over barbell rowing
    dual pulley rowing
    dumbel scot curl hepsi 4set 12-8rep

3.gun
    military press
    dumbel shoulder press - dumbel lateral raise = super set
    bent over lateral raise
    leg extension
    leg curl hepsi 4set 12-8rep

4.gun
    decline bench press
    gymball chest press (dumbell press in top uzerinde olanı)
    incline cable cross-over
    pull down
    t-bar rowing buraya kadar 4set 12-8rep
    barbell curl - standing french press 5set 12-8rep

programda yazanları aynen gecirdim, hareketlern baska adları varsa bilmiyorum, sormak istediginiz olursa anlatırım. tesekkurler

2. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yazmayı unutmusum. 4.gundeki barbell curl ve french press de super set

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    amaç ölçü alımı ise kendi kas grupları içerisinde yapılacak olan super setlemeler bence biraz acele olmuş.diğer sistemler uygulanarak daha hızlı bir gelişim sağlanırdı.

mg_bat bunu beğendi.
  4. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    herhangi bir mass programıyla devam etsem daha faydalı olur o zaman? onerebileceginiz bir program var mı? bodybuilding .com da cok var ama ne kadar iyi bilmiyorum tabi

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben şu sıralar ters piramit tavsiye ederim.oldukça faydalıdır.yalnız ısınma süren biraz fazla olmalı.sakatlığa oldukça elverişli bir sistemdir.

6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    süper setler, daha cok büyümek için de yapılır veya kasları şaşırtmak ve platoyu aşmak içinde yapılıyor..çok fazla agırlık kaldırmayarak kaslarınıza cok fazla yüklenebilirsiniz bu çalışmayla.. yani, süper setler iyi bir gh boosterdir diyebiliriz..

şunu unutmamak lazım; süper set çalışmaları belli bir seviyeye gelmiş kişilerin çalışmasıdır..ama,eger birisi platoya erkenden denk gelmişse, o insan 6 aylık bir sporcu da olsa, değişik bir çalışmaya gitmelidir... bu bir plato çalışması olabilir, ama süper setten ziyade daha cok agırlık çalışmasına gidilebilir..buna da en iyi uyan guardbody nin dedigi gibi ters piramit olabilir..gerçekten kış aylarının vazgecilmez çalışma sistemi oldugunu düşünüyorum..bu çalışma sistemine başlamadan önce sıkı bir warming up yapman gerekiyor..

Son düzenleme: 27 Ocak 2009
    aneximandros ve mg_bat bunu beğendi.
  7. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ters pramit olayını duymustum, fakat hocama soyledigimde bu programa devam etmem gerektigini soyledi. anlasılan kendime sizin dediginiz gibi bir program bulacagim

8. kerim07

kerim07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocana güvenmiyosan niye gidiyosun salona doğru veya yanlış hocana danış hocalarınıza saygılı olun bence iyi veya kötü onlara danışın program bana göre değil diyosun o zaman söyle hocana sen yap bu işi

9. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kerim07 mesajının biraz daha kibar sekilde yazmanı isterdim acikcasi. gayet sert ve elestirel bi uslupla yazılmıs. eger gelip burda soruyorsam bi bildigim veya baska bir nedeni var heralde. yardımcı olmayacaksan baska birseyde yazmana gerek yok bence. kolay gelsin

10. pitt

pitt Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bankacı
    Yer:
    İstanbul
    Kerim 1.si üslubun çok yanlış, insanlara ne yapıp ne yapamayacaklarını söylemek haddin değil. 2.si bu işte belli bi seviyeye gelen ve internet-kitap-dergi gibi kaynaklardan araştırma yapıp kendini geliştiren herkes bi yerden sonra kendi programını yapar. Yapmalıdır da, zira bu spora ayrı bir zevk ve motivasyon katar.

mg_bat bunu beğendi.
  11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle hocana şunu sorman lazım ki bende merak ediyorum..bu sistemi kaç ay yada hafta uygulamanı istedi..

ikinci sorum 1 yılda kaç kilo aldın..ölçülerin nekadar değişti..bu sorulardan şunu anlamaya çalışıyorum..
    1 yıl süperset için erken bir süre..ama 1 yılda çok verimli çok iyi yol katetmişte olabilirsin ve belkide ihtiyaç hasıl olmuşta olabilir..seni gözlemleyen önce sen sonra hocan..
    bu veriler bizlere sağlıklı yorum şansı sunacaktır.

son olarak belirtmeliyim ki..süper set gerçekten yoğun bir çalışmadır ve arkadaşların dediği gibi özel bir dönemdir, gerçekten süreci doğru yaşaman gerekir..beslenme,dinlenme,çalıma adına..
    ayrıca aynı kas grubu içinde süperset hacim içindir fakat çok daha zordur..

göz kortkutmak için söylemiyorum ama kademe atlayacağım derken vücudu bodyden yıldırmak
    tabiri caizse sürantrene olmak sözkonusudur..bütün bunlardan emin olmanız lazım..

12. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    diez malesef 1 yıl once olculerimi bilmiyordum fakat su ana kadar toplam 5 kilo aldım. 2. soruna gelince, hocam bu programı 2 aylıgına verdi, ki 3 hafta sonra 2 ay dolmus oluyor. Su ana kadar kollar hiricinde pek bi irilesme olmadı vucudumda. bir de gogus var tabi ama o da az. benim size danısmamdaki sebepte zaten 1 yıllık calısanları gordugumde cok ilerlemis olduklarını farkediyorum, bunun neden bende ise yaramdıgı kafamı kurcalıyor. Calısmayı gayet iyi ve disiplinli yaparım, beslenmem cok iyidir zaten supplement kullanıyorum. dinlenme konusunda ise cok iyi degilim ama belli donemlerde sadece, zaten bununda o kadar etkileyecegini sanmıyorum. Benim sana sormak istedigim sey ise supplement kullanmama ragmen neden az sonuc goruyorum sence? tamam mucize beklemiyorum ama bi urunu kullandıktan sonra birseylerin belli olması lazım.

13. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  14. pitt

pitt Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bankacı
    Yer:
    İstanbul
    mg bat, eğer daha önce düzenli spor yapmadıysan bence 1 yıl çok uzun bir süre değil. Resimlerede baktım aşırı bi yağlanma yok gibi. 5 kiloda almışsın bu sürede. 1 yıl düzgün ve sağlam bir alt yapı yapmak için yeterli süre. Asıl bundan sonra emeğinin karşılığını almaya başlayacak, binayı inşaa etmeye başlıycaksın.

İnsan ister istemez etrafla kendini kıyaslıyor ama herkesin bedeni aynı değil, aynı spora ve beslenmeyede aynı tepkiyi vermiyor. Bende tam bir yıl civarında bir eşiğe takılmıştım. Alt yapı oluşturduğumu hissediyordum ama, devamı gelmiycek gibiydi. Steroid kullanmayı da düşündüm bu nedenle. Sonra anladım ki 1 yıl uzun bir süre değil. Takıldığın bir nokta olabilir bunu bulup konsantre olmaya çalış bence, benim beslenmeydi mesela. Aslında sen bunlara dikkat ettiğini söylemişsin. Ben şu an 105 kiloyum. 1 yıl bittiğinde 88 dim. ümitsizliğe kapılmıştım ama sorunu arayıp tespit ettim ve üzerine konsantre oldum. Tam sorun demekte doğru değil, dediğim gibi 1 yıl güzel bir altyapıya yeter sadece kastettiğim bir eşiği atlamak.

Süpersetler bencede bir yılda çok erken. Benim için en azından öyleydi. Biraz bulk olarak, yağlanmayı göze alarak bu eşiği atlayabilirsin bence. Kısaca boğaza yüklen derim :)

mg_bat bunu beğendi.
  15. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyelerinin ise yarayacagindan eminim pitt. haklısın 1 yıl bi alt yapı oldu benim icin. konsantre olup neyin eksik olduguna tekrar bakacagim. ve sizi bundan haberdar edecegim :)

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda gelişememe uzun uzun konuşulduğu başlıklar var onlara da bakarsan çok daha fazla aydınlanırsın..gelişememe öncelikle genetiği saymazsak beslenme ile alakalıdır..
    supplement almak herşeyi çözmüyor..günlük protein,karb ve diğer besin maddeleri oranların önemli..ki bunları doğru zamanlarda alıyormusun o da önemli..

çalışarak çözmek bence ikinci planda olmalı..diğeri ile çözemiyorsan çalışmaya kafa yorabilirsin..

1senede çok gelişmek diye birşey yok aslında..1 senede çok iyi yerlere gelebilen azdır onları örnek alman doğru değil..hareketleri yapılması gerektiği gibi yap..
    doğru beslen zaten program değişikliği zamanını kendin anlayabilirsin..

mg_bat bunu beğendi.
  17. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hocamın yazdıgı yeni program..
    tavsiyeleriniz ve goruslerinizi bekliyorum..boy kilo ve amac yukarda belirtmistim zaten..
    merak ettiklerinizi sorun cunku bazı hareketlerin adını degisik yazmıs galiba.
    tesekkurler..

1.gun
    incline dumbbell reverse press
    bench press - cable cross-over (super set)
    decline bench press
    paralel bar dips
    arm curl - hammer curl (super set)
    hepsi 4set - 12,10,8,6

2.gun
    barfiks
    front pull down
    t-bar rowing
    rowing - buraya kadar 4set - 12,10,8,6
    barbell dead lifting 3set - 12
    s.leg press 3set- 12
    seated calf press 3set- 12

3.gun
    shoulder press 3set - 12,10,8,6
    lateral with front raise - dumbbell shoulder press (super set) 4set - 12,10,8,6
    rear deltoid 3set - 12,10,8,6
    overhead triceps extension - v-bar push down (super set) 4 set - 12,10,8,6

amac, boy, kilo konu basında yazıyor

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Nisan 2009

Sayfayı Paylaş