Programım dogru mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bulldozerrrr tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Bulldozerrrr

Bulldozerrrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba oncelikle, uzun bir ara oldu foruma bu hesapla girmeyeli...
    Yasım : 15 sayılır ( Ocak 1994 dogumluyum )
    Boy : 1.84
    Kilo : 75

Eylul ayında, ilk basladıgım zamanlar 69-70tim... Beslenme programı kullanmıyorum simdilik.

Problemim su : Bundan 1.5 yıl once, evde 3 kg'lik dumbbell'larla basladım calısmaya, sadece concentration calısıyordum biceps için, sacmaydı bir yararını da gormedim. Salonda calısmaya Eylul 2008in sonlarında basladım.

En baslarda :
    2 dakika yuruyus, 1 dakika normal hızda kosu, 2 dakika hızlı kosu , 1 dakika normal kosu ve 1 dakika yuruyus diye ısınıyordum ya da calısma oncesi biraz basketbol oynuyordum, ki hala oyle...

Ardından 26kg ile Bench Press 3*10,
    4. seviyede (kac kiloya esdeger bilmiyorum) makineyle enseye cekme,
    3*30 12.5 kilo agırlık ile mekik yapıyorum decline...

Şimdi :
    Aynı sekilde ısınma.
    3*10 Bench press 40kg ile.
    3*10 Incline Bench Press 30 kg ile.
    3*10 7. seviyede enseye cekme {35kg sanırım]
    3*10 Biceps Makinesi ile 5. seviyede, sanırım 25kiloya denk geliyor.
    3*30 Mekik (Decline ismi sanırım, ayaklarım kitleniyor, asagıdan yukarı dogru, ustume 12.5kg koyarak]

Bu programı uyguluyorum haftanın 5 gunu.

İstasyona benzer biraz..

Sonuc aldım biraz, ozellikle bicepste...

Sizden istegim su : Bu programım yeterli mi ? Vücudum orantısız. Ornegin omuzlarım arası uzaklık 60 cm ise, gogus kafesim 50 cm ve belim 70 cm.. Yani orantı yok, istedigim sey gogus kafesimi genisletmek, ucgen bir vucuda sahip olmak, hala gelisim cagında oldugum soylenebilir ama simdiden vucudumu oturtmak istiyorum...

Forumda cok detaylı arastırma yaptım fakat benim problemimi anlatan bir konuya rastlamadım, kapatılacaksa cevabımı aldıktan sonra kapatılırsa sevinirim.

Cok tesekkur ederim.

Sayfayı Paylaş