Programımı ben yaptım..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cmo tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cmo

cmo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba.
    Eylul ayının sonundan beri VG ile ugrasıyorum, 4 ay oluyor sanırım.

Once boş, olympic bar ile basladım bench press'e, simdiyse olympic olmayan 10kglik bara 15er kilo takarak calısıyorum. 3*10 seklinde.

Yasım 15 oldu bugun, boyum 1.84 kilom 76, vgye basladıgım zaman 70tim.

Goguslerimde,sırtımda,tricepste cok fazla degisiklik yok, ve tabi karnımda da. Sadece bicepste var biraz...

Sırt için, enseye cekme yapıyorum 7.seviyede.

Biceps icin adını bilmiyorum bir alet var, kollarımı koyup kaldırıyorum, bar kaldırır gibi, oturup yapılıyor.

Gogsu soyledim bir de son 1 haftdaır incline yapıyorum 3*8 30kg ile.

Triceps uzun zamandır dumbbell ile calısmıyorum, bench presste biraz gelisiyor. Karın içinse, mekik yapıyorum yine bir aletle, oturuyorum, ayaklarımla tutunuyorum aletin bir kısmına, ustume 12.5kg koyarak 3*30 yapıyorum her antreman sonu.

Isınmak için 2.5dakika yuruyus, 4 dakika kosu, 2 dakika yuruyus yapıyorum.

Haftanın 5 gunu boyle, haftasonlarıysa ara sıra bir an bir sevk geliyor dumbell concentration curls yapıyorum 6kg ile 3*15.

Programımı ben yaptım ne derece dogrudur acaba? Ayrıca karnımın alt kısımları cok gelismiyor, yere yatıp ayaklarımı da kaldıramıyorum cok fazla, 20 saniye oluyor, cok zorlasam 35-40, onda da dengem bozuluyor.

Fitness'a gitmedigim zamanlar kendimi kotu hissediyorum icimde buyuk bir hırs var, ailemizde en kucuk erkek benim, haliyle guc olarak sonlardayım 5 kuzen arasında. 4.yum anlayacagınız.

Cogu arkadasım fitness olmadan v.s beni yeniyor bilek guresinde olsun bench press te olsun..

Yardımlarınızı acilen bekliyorum.

Bunu her yere yazdım 1 cevap alamadım umarım bu sefer faydalı olur. Tesekkurler, saygılar.

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    bazı arkadaşlar 3*10 çalışıyorum diyo 10 yaptığı ağırlıkla aslında 20 tekrar çıkarıcak işte ozaman hiçbir gelişme gösteremiyor.bi ara bikerede kaldırdırabileceğin kgyi hocandan yardım alarak hesaplayabilrsin.birde son seti ya 10u bile çıkaramayacak bir ağırlıkla çalış eğer baktın ki ağırlık ayarını iyi yapamadın diyelim 10 dan fazla çıkaracağın bir ağırlık takmışşın ozamanda son tekrarı ne kadar yapabilirsen yap.en önemlisi o bölgeyi tam çalıştırdığından emin ol.

3. kerim07

kerim07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    progaramı ben yaptım diyosun doğrudur diyosun ama ortada doğru dürüst bir program göremedim ben

4. cmo

cmo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Maximalden bahsediyorsunuz herhalde;
    50 kilo kaldırıyorum maximum. 1 kere o da. Belki cok gaza gelirsem 2 tekrar yapabilirim.

Normal bara 15 15 takıp yapıyorum, ilk seti yappıyorum yoruyor beni, 50 saniye sonra 2. seti yapıyorum, 2.sette 8. , 9. tekrarda zorlanıyorum, son sette 6dan itibaren zorlanıyorum, bazen son tekrar olmuyor yarıda kalıyorum, altında kaldıgım da oldu, yardım almadan cok buyuk bir enerji ile kaldırdım.

Salonda hoca yok, okulun salonunda calısıyorum.

Bu seviye icin onerebileceginiz guzel bir program varsa cok sevinirim.Flexor Hocamın verdigi programları yaparken isteyerek yapmıyorum, gogus, kol , sırt, omuz,karın istiyorum zaten.

Bacaktı, kalftı istemiyorum. Tek istedigim adam gibi bir vucut. Cok sisirmesem de olur, sadece guc istiyorum anlayacagınız.

Cok tesekkurler simdiden.

5. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Benim bildiğim kadarıyla ağırlık çalışmaları haftada 3 kere olmalı ve ard arda olmamalı.
    Hocalarımız daha iyi bilir tabii.

6. cmo

cmo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, ben tamamen bilincsizce, gerci oyle demeyelim biraz bilgim var fakat bir profesyonele danısmadan yaptım boyle birseyi.

İstasyona benzedi biraz...

Cok sevinirim programımdaki yanlıslar belirtilirse.

Cok tesekkurler.

7. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Aletler hakkında bir bilgim yok birde beslenemene dikkat etmelisin.

Sayfayı Paylaş