programı yorumlar mısınız?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve stinq89 tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    merhaba arkadaşlar

vg ye dün başladım diğerbilirim önceleri 1 yıla yaygın olarak evde yada stadyum salonunda acemice vg yapıyordum. 66 kiloyum 183-85 boyum var ektemorf yapıya sahibim zor kilo alırım. vg yi bilinçli yapmak gerçekten zor yada ben yeniyim bana öyle geliyor vg yapanlara allah yardım etsin zor ama sonucu güzel olan bi iş.

dün hocanın verdiği program bu şekilde ama hareketi yaparken kaç kiloyla basacağımı söylemedi sadece az kilo cok tekrar demişti.

1. ısınma 8-10 dk

2. bebch press 3x10

3. butterfly 3x10

4. lat pull down 3x10

5. pulley row 3x10

6. barbell curl 3x10

7. push down 3x10

8. squat full 3x10

9. serbest mekik

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ilk etapta ana gruplar çalıştırılır hafif boş barla deadlift, triceps dips, omuz pres ve barfiks eklenebilir
    hareketlerin hepsi bir günde değilde 2 ye 3 e bölünebilir

stinq89 bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Programda omuz hareketi yok. Omuz press'i yazmayı unutmuş olabilir misin? Eğer gerçekten hoca atladıysa omuz press eklemeni öneririm, onun dışında gayet düzgün program.

Ağırlığı hocanın söylemesine gerek yok, ilk hafta için çok zprlamayacak bir ağırlık seçip hareketlerin düzgün yapılışını öğren. Özellikle squatı bizim salonda neredeyse doğru yapan yok, youtube videolarını incelemeni öneririm. İkinci haftadan itibaren 3. setin 10. tekrarını zor çıkartmanı sağlayacak bir ağırlıklara geçersin. Vücut güçlendikçe ağırlıkları arttırırsın. Herhangi bir harekette 3 set 10. tekrardan sonra daha tekrar çıkartabileceğini hissedersen kullandığın ağırlık hafif geliyor demektir, sonraki antrenmanda ağırlığı yükseltirsin.

stinq89 bunu beğendi.
  4. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    dediklerinizi ekleyebilirim benim için sorun olmazda hoca niye bunları ekledin derse ne derim bilemiyorum duh

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:55 ----------

haklısınız omuz press eklemem lazım onu eklicem dediğiniz şekilde uygun ve düzgün gidecektir program

Sayfayı Paylaş