Profesyonellerin anlam veremediğim antreman ve beslenme önerileri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve arsonist tarafından 16 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Ben bu sporla ilgili herşeyi kitaplardan ve bu siteden öğrendim.Bu şekilde bir yere geldim.Bir süredir salona düzgün bir antranör geldi.Bu kişi şampiyonluğu olan(isim vermek istemiyorum) bir vucutçunun yanında yetişmiş kendisi de çok üzgün bir fiziğe sahip.Ayrıyetten şampiyon olan kişi ile de görüşmüşlüğüm var.Onun salonuna giden arkadaşlarım da mevcut.
    Bu iki arkadaşta çok farklı önerilerde bulunuyorlar.Mesela benchte hep 5setçiler,bir de üstüne 2kez pump yaptırıyor yeni antranörüm,benchi göğsün gibine kadar dayattırıyor ki eklemlerim bile acıdı.Omuzda da yana açışta 10 sete kadar çıkartıyorlarmış daha nasip olmadı.Bilek çalışma falan diyor ki çalışıyorum aylardır güzel de gelişmişti.
    Daha sonra kür konusunda da garip konuşuyorlar.Mesela tuz kullan bişey olmaz lafı var.En çok garibime giden de "o kadar yemene gerek yok,zaten ilaçla kas oluyor,kırmızı etini ye yeter" muhabbeti.Ulan ben kürde yemek hazırlamaktan dışarı çıkmaz olmuştum yani.
    Böyle böyle çok konu var ve sizle paylaşmak istedim bu ne iştir arkadaşlar?Adamlar yalancı desem nasıl şampiyonlukları var..

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    doğrudur...)şampiyonlar ,elit sporcular olayı bi şekilde ,deneme yanılma sistemleri ya da daha bilgili samimi abilerinden öğrenirler...

steroid ,anabolizan kullandığınız sürece , beslenme konsunda o kadar kasmaya gerek yoktur...10 yumurta,yarım kilo et ,whey ,ceratinvb ...hepsi ,bilimsel olamyan manüpülasyonlar...

kısaca ,bu kadar proteini çöpe atmak yerine çok daha azı ile yetinirler...

daha bisürü şey vardır...çalışma sistemleri vb...

zaten, kolay kolay şampiyonlar sırlarını açıklamazlar...yarışmacı oldukları sürece..

3. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Ben o zaman bu adamların sözünden dışarı cıkmayayım.Çünkü yaptırdığı göğüs idmanı cidden süperdi.Peki PCT konusunda ne dıyorsunuz git doktora diyor o kadar kasma diyorlar.
    Aynı zamanda adamlar süt ürünlerine acayip şekilde karşı..

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Baska neler aktarıyor bu kisiler, nasıl sıstemler ızlıyorlar bızde ogrenelım?

5. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    bende yeni yeni alışıyorum,mesela sölediği bişey " idmandan önce ve sonra süt ürünleri tüketmeyin laktik asit bilmemne mezusundan yorgunluk yapıyormus yüzde şişkinlik fln yapıyormuş",sonra tuz kullanabılırsın az diyorlar,sonra dediğim gibi kimi bölgeleri ciddi sert çalıştırıyorlar.Beslenmede de biraz daha kafaları rahat fakat definasyonda bayaa bi et tüketimi öneriyorlar 300gr kadar proteın,bulkta eğer hormonla giriosan işe kırmızı etini ye yeter mantığı var çok kasmıyorlar.PcT de çok luzumlu değilmiş git doktor baksın ayakları var.Haftada bir bölge bulkta,definasyonda salona 2 kez gelebılırsen sabah interval aksam da kasları çalıştırma falan da falan.
    Benim de aklım baya karışık bu konuyla ilgili ben sadece duyduklarımı aktarıyorum arkasında veya önünde değilim.Deneyip sonuç da almadım daha ama adamlar şampiyonluk kazanmıs ve basit bir idmanında incline benchte son sette 100kg göğsün gibine kadar dayayarak 7 tekrar rahatlıkla çıkardıklarını gördüm.
    Bir de kiloları cok abartı gırmeyı onermıolar açışlarda çok çok nizami...Genelde 5 set önerileri

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Anladım pekı sana veya cevrendekılere onerdıklerı kısmen yada tamamen programları da yazar mısın?

Yanı mesela arkadasına yaptırdıgı gogus ıdmanını, bır baska kısıye yaptırdıgı bıceps ıdmanı seklınde farketmez yanı tam program olmasada.

Merak ettım sadece. :)

7. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Mesela ben piramit çalışıyordum göğüste(75x12,80x10,90x8-7,100x4-6),adam dayatıyor göğse dogal olarak bu agırlıklar da düşecek cunku yarıda mudahele ettı,ardından 2-3 kez pump yaptırdı 50kg de öldüm elımden o aldı o derece bastırttıyor,barı cok ındırmekten eklemlerim acıdı yanı oyle diyim.Sonra açış yaptım 5x12 fln dayadı bana.onu da cok pıs açarak(kendısı 15le yapıyo hayvan olmasına ragmen) yaptırıyor.
    Ardından üst göğüste ben gene 60-80 arası takılıodum destekli ama adam taktı oraya 50 kg 4x10 verdi,zaten benchte dağılmış olan bana fazla bile geldi,5ıncı set gene 5kg ındırdık ve pump yaptık 2 sefer.
    Üstüne de dips çaktım.4hareket oldu anlattığım tarzda.4gün oldu halen ağrıyor göğsüm...

Pazartesiden itibaren yeni idmanlara geçicem bu hafta diğer bolgeler için gidemedım.

8. engins

engins Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şampiyon olmaları musabakalara katılmış olaları her şeyi doğru bildikleri doğru yaptıkarı anlamına gelmez,evet çok bildikleri doğrudur ama her bildikleri ve yaptıkları doğrumudur sanmıyorum...

9. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bu aslında şunu gösteriyor ki,
    bu işlerin öyle %100 net kriterleri yok
    hele hele ki antreman konusunda her gün baska sey öğreniosun
    karşında bi deri bi kemik yada herhangi bi kas grubunda ağırlık çalışmışlığın emaresini dahi göremediğin bi elemanın karşına geçip fantazi yapmasındansa böyle müsabık sporcuların alternatifleri sunması bence denemeye değer çok fazla kapama kendini bu işlerde dene gör derim..
    değerini bil yanındaki adamların

arsonist bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş