profesyonellerden yardım...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cyclops tarafından 2 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. cyclops

cyclops Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle böyle bi forumun varlığından dolayı site
    yöneticilerine çalışmalarında başarılar...

direk konuya dalmak yerine önce siteyi iyice araştırdım...
    6aydır bodye gidiorm.18 yaşındayım.
    Boyum şuan 1.85, kilom ise 58 !!!
    İlk başladğmda 52 kiloydum...Anlaşılcağı üzere çok kötüydüm.
    Hala da zayıfım çok.6aydır ek vitamin, toz yada o tarz birşey kullanmadım.
    Fakat her antreman esnasında meyve suyumu, antreman sorası da
    100gr lık kuru üzümü, inciri yada çikolatayı ihmal etmedim...
    Öğünüm 3 iken 5e çıktı...

Şimdi sorum şu:

Artk belli ağırlıkların üzerine çıkmakta zorlaniorm.
    Yani sanki üzerime su damlasa buhar olucak kadar da formdayım.
    İlk olarak şunu merak ediyorum.Amacım 70 kilo olmak!
    Ama bi anda balon gibi sönmemek.Kalıcı bi 70 kilo...
    Sizce karbonhidrat 2:1 protein tozu almalımıym?Yani şu aşamada?
    Ultimate Whey Gainer düşünüorm...Ama brz pahalı geldi bana.
    Daha ucuz ne önerebilrsiniz?Yada ondan daa ii?

Uzun oldğu içn kusura bakmayın...Şimdiden teşekkürler... :)

2. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb...

öncelikle 52 'den 58 yani ^^60 kilo olduğun adına tebrik ederim... ayrıca weight gainer'ler yani kilo aldırıcılar TAM sana göre!!!... ayrıca, nerdeyse body yapalı 1 yıl olacak, hem weight gainer temiz, ilaç değil falan filan, sen de biliyorsun.... hem ucuz hem kaliteli weight gainer için Hardline Progainer'ı öneririm... bu sitede de satış benzeri reklam yapmak yasak ama " supplement forum konusunda " gainer kısmına bak; Hardline Progainer-onunla ilgili bir sürü yorum var, şöyle söyleyeyim ; o senin aldığın Ultimate Weight Gainer'dan daha ucuz hem de en az onun kadar kaliteli... Saygılar... :)
    ayrıca, kalıcı kilo kazanmak için, ayda 2-3 kilo kazansan, bir 6 ay sonra en az 70 kilo olursun... ayda 2 kilo'dan daha azı da etkili olmaz, daha fazlası da iyi olmaz; kalıcı olmaz, yağlı, sulu olur, ya ilaçlan, ya aşırı yağlı beslenme ile olur, o da iyi olmaz, nun için ayda 2-3 kilo almak temiz şekilde, gayet güzel bence... acaba bu 3-4 ayda, ben de 5-8 kilo mı alsam?, temiz! :)

3. cyclops

cyclops Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bana 1.5 aylık kullanımı olan bişey lazım...
    malum yaz geldi...artk kışa doru daa geniş bişeyler düşünürüm
    ama o 1.5 aylık sürede bana en azından 2-3kilo etki edicek türden bişey gerekio

4. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    salonumuz ultimate ile anlaşmalı olduğu için bende ultimate kullanıyorum.iyi netice almak istiyorsan en az 4kg kullanmanda fayda var hatta 1,5aylık bir dönemde 6kg kullanırsan iyi bi de antrenman programıyla santim alırsın.yalnız hava şartlarından dolayı biraz geç kaldığını söyleyebilrim...

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Yüksek protein alabileceğin tek gainer, Ultimate Whey Gainer. Onu kullanırsan ayrıca protein tozu almana gerek olmaz. Kar edersin.
    Yaz gelmesi de moralini bozmasın ben geçen yaz bodye başladım. 30 ağustosta 1,5uncu ayımı doldurmuştum ve tam 8 kilo almıştım. Yani yazın kilo alınmaz diye birşey yok.

6. cyclops

cyclops Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yazın kilo almak sıcak nedeniyle belki zorlar insanı...
    yemek yemek zor alabilir...ama ona ben de inanmiorm.
    çnkü hala daa iştahlylm ve yiyiorm...
    arkadaşlar aslında çok kaslı olmaktan çok derdim brz kilolu
    olmak :lol: ki bende gram yağ yok kaslı vücudum.
    o yüzden karbonhidrat tarzı bişey görür işimi gibi gelio şu 1-2 ay :?

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Son yazdığın mesajla içinde bulunduğun durumu daha iyi anladım. O zaman piyasadaki en ucuz gainerı almanı tavsiye ederim. Gainer basit birşey zaten, nequik tarzı. Yine de proteinlerini de öğünlerde bol bol almaya bak, bol et ye.

8. cyclops

cyclops Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol blitz yardımlarından ötürü...
    dikkate alıcam sölediklerini dediğin gibi bol bol et ve yumurta...

9. starspor

starspor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SALON SAHİBİ
    Yer:
    SAMSUN
    ne ıstın ne yedınde 1.5 ayda 8 kilo aldın?

10. cyclops

cyclops Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    harbiden var mı öle mucizevi bişey yahu :lol:

11. starspor

starspor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SALON SAHİBİ
    Yer:
    SAMSUN
    biraz zor ama bakalım ne yanıt gelcek

12. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    blitz yazıyorsa dogrudur onun acıklama yapmasına gerek yoktur ben inanıyorum.hem senin amac ne starspor sen niye böle davranıyorsun

13. ...model...

...model... Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Konya
    Sana tavsiyem, çikolata filan bu gibi benzeri şeylerden uzak dur.Sadece gainerlar bir işe yaramaz bunun yanında günlük kilona endeksli olarak protein ve karbonhidart al protein alımın kilonun 2 katı kadar gram tabi karbonhidart alımınsa kilonun 4 katı olsun gün aşırı idman yapmaya,az tekara çok kilo basmaya,iyi dinlenip geç saatlerde yatmayıp günlük 7 veya 8 saat yatmaya,hergün aynı kalitede beslenmeye devam ettigin sürece degil 70 kilo 80 kilo bile olursun birde 2,5 3 ayda bir beslenmeye aynen devam etmek koşulu ile 1 hafta hiç antreman yapma dinlen tabii bu 1 haftalık sürede karbonhidart alımını düşür yaglanlamaya neden olmamak için.Ben 21 yaşındayım 2 sene önce spora başladım.Başladıgımda 186 cm boyunda 67 kilo idim şimdi ise 188cm boyunda(boy uzamasının body ile alakalı oldugunu düşünme) ve yağ oranı %6,7 olan 82 kilo bir metabolizmaya sahibim.Eskiden zayıf oldugumdan dolayı beni çekici bulmayan bazı kızlar şimdi iltifat yağmurunda ıslatıyorlar.Sana başarılar siteyi iyice oku çok faydasını göreceksin.

14. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    ARKADAŞLARIMIN YAZDIKLARINA BENDE BİŞEYLER EKLEYİM... KİLO VÜCUDUNA YERLESENE KADAR ANTREMANLARINDA YAPTIGIN TEKRAR SAYISINI 8E DÜŞÜR...BÖLECE KALORİ KAYBIN AZALIR AYRICA BEN SANA JOHN WAİDER AMİNO 2200 Ü TAVSİYE EDEBİLİRİM AMA BUNA GECENE KADAR GNC ÜRÜNLERİ İLE ACIK BÜNYENİ ALISTIRMANI TAVSİYE EDERİM...YANİ SET SAYIN AYNI KALSIN TEKRAR SAYINI ARTTIR VE KESİNLİKLE AMİNO TAKVİYE KULLAN BEN BÖLE YAPARAK 1 AYDA 8 KİLO ALDIM SUAN 92 KİLOYUM AMA BU HALEGELEBİLMEK BENİ COK ZORLADI ÇÜNKİ ANTREMANLARIMDA AGIR KİLO 3 SET MAX KİLO İLE CALISIORUM...ARTIK KOLLARIM 43 OLDU GERİSİNİ SEN DÜŞÜN :p

15. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Kuralları oku, büyük harfle yazma.

16. culpa

culpa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle burada bulunan tüm hocalarıma ve herkese çok çok teşekkür ederim böyle bir forum oluşturdukları için. Benim gibi bu sporda toylara inanılmaz yol gösteriyorsunuz. Ailesel sebeplerden dolayı içinde tüm aletlerin buluduğu ama bir hocanın bulunmadığı bir salonda çalışmak zorunda kalacağım (askeri bir salon burası) bir süre ancak hedefim en kısa zamanda bir profesyonelle birlikte çalışmak. Şunu belirtmeliyim bu sporu cok ciddiye alıyorum ve hakkını vermek istiyorum yaptığım işin bunun için siz hocalarımdan bol bol yardım isteyeceğim sanırım. En azından profesyonel bir yardım alana kadar. Daha önce birçok sporla uğraştım ve yediklerime dikkat ettiğim için diete hiç gerksinimim olmadı hocalarım diet yapılmasını isteslerde yaptığım sporlar öncelikli olarak vücuta şekil vermekle alakalı olmadığı için bu kadar önem taşımıyorlardı. Şimdi bu sporu yapmak istiyorum bunun için çok hırslıyım yani benim için bir anlık bir heves değil bu cidden hakkını vererek yapmak istediğim bir spor. Daha önce okulda yapmak için yeltendim fakat bilinçsiz kişilerin bilinçsiz hazırladığı beslenme programları yüzünden, karın bölgemde yağlanma var vucudum fit sayılır 1.74 boy 63 kiloyum 23 yaşındayım buna rağmen hayatımda ilk defa bu şekil bir yağlanmayla karşılaştım. Tabiki gidecek hepsi fakat şu anda elimde hocası olmayan bir salon, flexor hocamın benim için mukemmel bir kaynak olan 3 aylık yeni başlayanlar için programı ve azmim var. Eksiğimde iyi bir beslenme programı. Okuduğum yazılar sonucu ve yaşadıklarım sonucu buna cidden dikkat etmem gerktiğinide görmüş oldum. Flexor hocamın söylediği gibi bu 3 ay supplementler kullanmayacağım. Hocalarım bana yardımcı olurlarsa cidden beni inanılmaz mutlu ederler. Sabah kalkınca neler tüketmeliyim? Kaçar saat aralıkla bişeyler tüketmeliyim? Bunlar neler olmalı? Nelerden kesinlikle uzak durmalıyım. Supplementleri kullanmadığım için yerine neler tüketmeliyim vb. konularda ban yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler tüm hocalarıma ve herkese. A bu arada daha fazla vakit geçirmeden yarın başlayacağım
    ve ciddi şekilde araştırmam rağmen benim gibi yeni başlayanlar için iyi bir kaynak olacak bu işin belkemiği budur diyebileceğim çok yazıya rastlamadım. yazılanlar bu spaorı zaten yapanlar için, yeni başladığım için extra birşey kullanmayacağım fakat varolan yazılar hep extra supplement desekli hocalarımın bu konuyada el atmalarını rica ediyorum.teşekkürler ;)

edit(DaFFy) : İki mesaj birleştirilerek düzenlendi.

17. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ''arama''ya kahvaltı, protein, karbonhidrat ve beslenme programı gibi şeyler yazarsan tatmin edici bilgilere ulaşabilirsin, bu sordukların daha önce tartışılan ve forumda bulunan konular.

18. culpa

culpa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Haklısın ama ben zaten bu aramayı yapıp geldim ;) Çıkanlar ya supplement kullanıyorlar ya da zaten üçüncü ayını çoktan geçmişler, e normal olarak benim ve onların programlarının farklı olması gerekmezmi? Zaten birebir kopyalayacağım bir kaynak istemiyorum. Ama söylediğim gibi yeni başladım dikkat etmem gereken şeyleri az çok öğrendim sayılır. Ama pek kendi başıma bir program çıkartabileceğimi hiç sanmıyorum. Çıkartsam bile daha önce başıma gelen şeyi yaşarım diye korkuyorum açıkcası. :? Ve bu beslenme programını profesyonnellere bırakmayı düşünmüştüm. Yinede teşekkür ederim. :doubt:

19. culpa

culpa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Sonunda kendime uygun programlar buldum sanırım ama gözlerim inanılmaz ağrıyor bir önceki mesajımla bu mesajımın gönderi saatine bakarsanız anlarsınız bu durmun sebebibini ama olsun değdi sanırım :oops: şimdi elimde üç adet program var bana uyabilecek olan bunları kontrol edip bana en uygun olanını tavsiye ederseniz sevineceğim

1. program

Sabah : 1 bardak süt, 3 yumurta beyazı, bir kibrit kutusu kadar peynir, 1 kase yoğurt, 1 avuç kuruyemiş, yulaf. kahve ya da meyve suyu.
    Öğle : 1 – 2 porsiyon tavuk, balık ya da kırmızı et, 1 porsiyon makarna/pirinç/börek, ayran, yeşil salata, tatlı, meyve.
    İkindi : 1 kase yoğurt ya da bir bardak süt, bir hindili, ton balıklı ya da tavuklu sandviç.
    Akşam : 1-2 porsiyon sebze, 1 porsiyon ızgara et, meyve.
    Gece : Ballı, muzlu süt.

2.program
    Sabah :
    Protein shake,5 yumurta beyazı+1 adet sarısı+1 su bardağı yulaf ezmesi+1 muz

Ara öğün :
    100 gr ton balığı

Öğlen :
    Light mayonezli salata+Sığır eti/tavuk/balık

Ara öğün :
    Protein shake

Akşam
    Yeşil sebzeler+Sığır eti/tavuk/balık

Ara öğün
    Protein shake+Hububat+Meyve+Yulaf Ezmesi/Pirinç/Makarna

Şimdi bu 2. programda tabiki yapana sormak lazım ama protein shake dediği olay nedir bilen varmı? Ayrıca bu yeşiil sebzeleri nasıl tüketmeliyiz?Hiç neyin nekadar yenmesi gerektiği söylenmemiş. Tabi ki tavsiye edeceğiniz program bu olmazsa bu soruları yanıtlamaya gerekte kalmaz :!: :!: :!: :lol:

3.Program
    Kahvaltı :
    3 yumurta beyazı + 1 sarısı , 1 su bardagı yulaf ezmesi , 1 su bardagı süt , peynir , bal , domates-salatalık

Ara :
    100 gr ton balıgı , muz , fındık

Öğlen :
    100 gr tavuk gogsu , pilav yada makarna , sebze yemegi

Ara :
    100 gr ton balıgı , 2 haslanmıs patates , salata
    Antremandan sonra yulaf ezmesini sutle karıstırıp icine ceviz fındık kuru kayısı

Akşam :
    100 gr tavuk gogsu , makarna yada pilav , sebze yemegi

Ara :
    100 gr tavuk gogsu , 2 dilim cavdarlı ekmek , meyve

Yatarken :
    Ballı Süt

Sayın DaFFy sanırım bu son programda seninde katkın var bunun için ayrıca teşekkürler.

Bu programların hangisini kullanmalıyım sizce?Eksikleri varsa tamamlarsanız sevinirim. Teşekkürler. :) :) :)

20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    illa bu programları harfiyen uygulucan diye bir kaide yok.. cunku hepsi kendı içinde artılar ve eksıler içeriyor..
    forumları iyice okumussan ve ozumsemissen gun içerisinde kaç gr protein, karbo alman gerektigi ve bunları kaç saatlik aralarla almanın anlamlı olacagı hakkında fikir sahibi olmusundur..
    tabi bu programlarda sana yol gosterici ornek programlar olabilir.. ama asla birini secip birebir uygulucan diye kural yok..
    sen olabildigince fazla ögün alarak (mesela 3 saatlik aralar) her ogunde 150-200 gram protein almaya ozen gosterirsen (toplam kilon*2 sayısına ulasman hedef), ayrıca ogleden sonrasına fazla sarkmadan karbo alımını gunun ilk saatlerinde (özellikle antrenman oncesı ve sonrası) yaparsan, butun bunlara ek olarak alman gereken vıtamın ve mıneralleri alırsan kendi programını kurmus olursun..
    sabahları yok 2 kibrit copu kadar peynir, yok 1.5 yumurta akı gibi ince ayarlara girmeden kendi mantigini kullanarak ve soyledıgım genel kurala uyarak hem hayatını monotonluktan cıkarırsın hem de beslenmende gayet esnek olmayı saglarsın..
    kolay gelsın

Sayfayı Paylaş