Profesyonel futbolcuyum. Sezon başı 1 ay için SUPPLEMENT TAVSİYESİ İSTİYORUM

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve righter tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. righter

righter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar genç bir profesyonel futbolcuyum. 1 aylık günde 3 antremanlık bir programımız var. Sene başı olduğu için çok yoğun. Genellikle koşu sprint ağırlıklı oluyor antremanlar. Beni zayıflatmayacak zaten çok yoğun zayıflıyoruz kas kütlemi koruyacak gerekîrse arttıracak bana enerji verecek bir supplement lazım. Kreatin ve L-Carnitine sanırım en çok kullanılanlar futbolcularda. Genellikle burdaki tecrübeli topcular sporcu içeceğine toz karıştırıyorlar antremanda 20 dk önce ne bilmiyorum. Amino asitleri anlayamadım tam ne işe yaradığını. Bana yardım ederseniz çok mutlu olurum tecrübeli hocalardan yardım bekliyorum.

2. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Ben futbol oynadığım dönemler kahvaltı da yarım vakfıkebir ekmeğine trabzon köy tereyağını, bal, pekmezi sürer yerdim. Antrenmanda durmak nedir bilmezdim. Antrenman sonrası mahalleye gelip akşama kadar maç yapardık. :)
    Diyeceğim o ki evet profesyonel futbolcular birçok madde kullanıyor. Fakat ek takviye bunlar. Kimse bunlardan medet ummaz. Bal, pekmez bunlar adam uçuran enerjiler.
    Supplementler içinde kreatin yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
    Enerji içeceklerinin içinde zaten kafein var. Neden enerji içeceğinden alasın ki kafeini. Güzelce türk kahveni iç uyarıcı etki yapsın.
    Protein tozu, amino asit bunların çok büyük katkılar yapacağını düşünmüyorum.

Ama yok illa da alacağım diyorsan git bi spor salonuna al dostum. Oradaki hocalar satmak için bahane arıyorlar zaten.

3. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Performans attırıcı etki edebilir veya eczanelerde satılan enerji verici yaplar var kreatini tavsiye etmiyorlarmış kaslarda su tuttuğu için yani şöyle kısa süreli misal depar ve top sürme ani çıkışlarda etkisi bayağı yüksekmiş ama dayanıklılık sporu olduğu için bu tavsiye edilmiyormuş makale şu sanırım supplementlere karşı çok katı davranılmış gibi tamam doping etkisi yaratmaz ama %10-25 arası bi performans sağlar icabında.

Futbolda Besinsel Takviyelerin Kullanımı - Sağlık Kurulu Haber Detay TFF

4. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    eczanede enerjı verıcıılerden kullan bende profesyonel olmaya az kaldı psv u17 de oynuyorum. tatıldeyız suan...ben whey kullanıyorum ıyı gelıyo :)

Sayfayı Paylaş