Profesyonel Antrenör Olmak İstiyorum.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve x tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba herkese. Bana yardım edebilcek bilgide birisi vardır umarım. Profesyonel antrenör olmak istiyorum. Nasıl olabilirim? Okulu varmı? varsa nerede bilgilendirirseniz sevinir. Bu işe kendimi adayabilirim. Çünkü cok seviyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bak bu iş tecrube işidir. Yaşın 40 lı yaşlarda olsa yada hadı 30 cıvarı mıllet derkı bu ısı 5-10 yıldır yapıyordur bır bıldıgı vardır der. Ama bu yaşlarda antrenor olabılmen ıcın oncelıkle kendının cok ıyı vucudun olması gerekir. Okulu kursu bılmıyorum ama vucudun ıyıyse ve salona bu ısı bıldıgını kanıtlayabılırsen senı oraya hoca olarak alabılıler. Bızım salonda abı vardı 1 ay falan geldı body yaptı sonra hoca oldu basımıza :) (3 yıldır body yapıyormus)

prsnc bunu beğendi.
  3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Bence antrenörün kendi vücudunun iyi olması şart değil,yeterki tecrübeli olup bu işi gerçekten bilsin.Benim eski salonumdaki hocam aynen tarif ettiğim gibiydi vücut çalışmıyordu [çok nadiren sadece biceps çalışıyordu] fakat gayet bilgiliydi bu işi gerçekten bilenlerdendi.

4. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    tartısmanın anlamı yok tesekkur ederım. ben uluslar arası profesyonel manada solemek istedim. düzeltmis oldum. bir salonda antrenorlukten bahsetmıyorum.

5. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    haklısın bazıları çalışmıyıp okuyan tiplerden:)ben bu tipleri çalışıp bilinçsiz olan tiplere tercih ederim.çoğu yenı başlayan kişide şu var salona gidiyo karşısına hoca geliyo çok iri bir vücut görüyo ve o vücuda kanıp hocanın herşeyi bildiğini sanıyor hoca ne derse onun doğru olduğunu zannediyo.kafa_

yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  6. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    KONUYU SAPTIRMAYALIM. Bilen birisi yokmu :(((

7. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiye'de yok. Önce Türkiye'de bir spor akademisine girip sonra Amerika'ya gitmeyi hedeflemelisin.

8. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    spor akedemisin anlamını bile bilmiyorum herkesi alıyorlarmı okulmu oluyor? ne kadar sürede bitiririm heryerde varmı?

9. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    4 sene eğitim veren üniversiteler. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olarak geçer.

10. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    ben lise mezunuyum ozaman gidebilirim sınavları ne öss mi girmek icin [email protected] eklermısın bıraz bılgı alıyım sewınırım.

11. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    x bunu beğendi.
  12. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Spor akademileri her yerde olmasada bazı illerde var. Üniversite sınavının ardından barajı geçenler için ayrıca birde yetenek sınavı yapıyorlar. Bazı branşlar için sadece mülakatlara katılmak yeterli oluyor. Ama tam detaylı bir bilgim yok. Araştırırsan rahatlıkla bulabilirsin. Ayrıca "Akademi" kelimesinden zaten okul olduğunu anlaman gerekiyordu ;)

x bunu beğendi.
  13. kaaneroz

kaaneroz Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Bende Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunu bitirdim. Çok mükemmel bilmesemde iyi bilirim bu işi sadece kitaptan okumakla da olmuyor bizzat kendin de yapman gerekiyor bu iş tecrübe işi ve çok iyi de fizyoloji bilmektir. Bir insan karşına geldi 120 kilo beni zayıflat Arnold gibi yap diyince ona ne tür bir diyet nasıl bir çalışma prensibi vermen gerektiğini iyi bilmen gerekir. Slow twitch Fibrillere mi sahip yoksa Fast twitch Fibrillere sahip. Örneğin Gastrocinemius kası Slow Twitch bir kastır bu kas 6-8 tekrarlarla çalıştırılamaz 12-15 tekrarlar çalıştırılması gerekiyor. Çok ince detay isteyen bir meslek herkesin yapacağı bir iş değil. Serbest ağırlıklarla yapılan bir çalışmanın amacı farklı makinelerle yapılan çalışmaların amacı farklıdır. Yurtdışında Böyle kurs veren yerler var ama biraz pahalı. B.E.SY.O mezunu olman antrenör olman demek değildir. Yurtdışı sertifikaları daha onemli şuan maalesef

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    profesyonel olmak demek bu işi meslek olarak yapıyor olmak demek..

belgesizde yapılabilir tabi ama resmi olarak kendinizi ispatlamanızda fayda vardır kurumlara ya da firmalara..
    IFBB 'nin desteklediği kurslar olduğu gibi VGF.nunun da kursları var belgelendirme için..
    bunlar bir bakıma eleme sistemi..tabiki yılların bilgisini 15 günde varme niyetinde olduklarını sanmıyorum..sadece eleme yapıyorlar..

ayrıca vg yapmayan vücut geliştirme öğretemez ki zaten çevremde örneklerini görüyorum..
    sadece çevrenizdekileri onlar bilinçlenene kadar idare edersiniz ondan sonra size danışmaz olurlar..

15. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    herkezin yapabileceği bi meslek yani normal bi insanın eğer gönül koyunca yapamıyacağı şey yoktur bana kalırsa. mühendis mimar cart curt oluyorda neden profesyonel antrenörlüğü kafasına takmasın ki insanlar... istedikten sonra yapılamıyacak şey yoktur. o yüzden olumsuz konusup kimsenin hevesini kırmayalım bence

saygılar

16. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    IFBB nin desteklediği kurs İstanbul'da varmı? Nasıl ulaşırım onlara bilgilendirirsen cok sevinirim.

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    antrenör sadece belgeyle değil bilgiyle de olmalı. 3 alanda çok iyi olman gerek bunlar. anatomi,fizyoloji,ve biyoloji çünkü vucut geliştirmede birinin bittiği yerde diğeri başlıyor. kadavralarda eğitim görmen bakış açını tamamen değiştiricek bu konuda tıp fakultelerinden yardım isteyebilirsin. bu gibi şeylerin kağıt üstünde olmadığını ozaman daha iyi anlayacaksın. işin %80 öğrendiklerini kafanda birleştirme ve yaratıcılığını kullanmaktan geçiyor zira bizlerde heykel traşız.

birde işin siyasi boyutunu öğrenmen gerekicek burdada salonda yıllarını harcamış kişilerden destek alman lazım öğrenmek zor bir iş hele öğretmekse daha zor buna inan. sabır senin vazgeçilmezin olmalıher kapıyı kapatıp açtığında kendini sıfırlamalısın. karşındakini bilgiyle ezmeli kendini ona kabullendrmelisin. yazacak o kadar çok şey varki en iyisi inanman ve başlaman. inanmak başarmanın yarısıdır.

gfb_zorba, coder ve diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş