Profösyonel dövüş sporcusu olup para kazanmak ve sponsorluk

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve melizcia tarafından 2 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhaba.Benim yaşım 15 daha önceden 2 ay muay thai yapıp bırakmıştım şimdi kesin kararla tekrar başladım muay thai ye ve devam ediyorum.Yaşımı ve isteğimide göze alarak Allah'ın izni ile inşALLAH bu yolda katedebildiğim kadar yol ilerleyip gelebileceğim en iyi noktaya gelmek istiyorum.Ancak tabi hayatımı dövüşe ve spora tam olarak verebilmem için bir süre sonra hayatımıda bu spordan ve dövüşden kazanmam gerekir.Kısacası maddi destek için sponsor bulma ve bu işten para kazanma hakkında biraz bilgisizim ergenlik hevesi sanmayın lütfen kendimi bildim bileli spora düşkünlüğüm vardır.

Milli sporculuğun türkiye şampiyonasında 1. olarak olunduğunu duydum ama tek yol bumudur ilerisi için neler yapmam gerekir her türlü tavsiyelerinize açığım.

Not:Sadece muay thai yi düşünmeyelim bir süre sonra kick box a geçme düşüncemde var genel olarak bakarsanız olaya sevinirim.

2. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yokmu bu konuda yol göstericek tavsiyeleri olan biri ?

3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    benim satranç milli takımında arkadaşlarım vardı türkiye şampiyonu değildi kendi kategorisinde ama milli takımdaydı.amacın hayatını sürdürmekse milli takıma girerek bir salon açarak hocalık yaparak istediğin olur.fakat amacın gökhan saki gibi hem ünlü olmak hemde köşe dönmek gibi birşey ise gerçekten yüksek yetenek lazım.birde kaç kg sin boyun kaç bunlar önemli eğer genetik olarak zayıf ve kısa bir yapın varsa ünlü olmak sponsor bulmak zor.kimse 50-60kg boks maçı seyretmek peşinde değil ama ağır sikletler göz doldurur.

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Zor sponsor bulursun, çeşitli başarılar elde etmedikten sonra sana kimse sponsor olmaz. Yani mesela ilinde şampiyon olursan ilinde firmalardan bazıları (belki olabilir). Bilek güreşinde dünya şampiyonu olup gösteri maçında kendinden kat kat fazla siklete sahip amerikalıyı yenen bir konyalı vardı o bile besinlerimi karşılayamıyorum diye yakınıyordu.

Son düzenleme: 4 Eylül 2012
  5. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yaş 15 boy 1.81 kilo 70 Allah'a çok şükür zayıf ve kısa bir yapım yok çok çelimsiz değilim.İlerde dahada iyi olucağımı düşünüyorum.İşin doğrusu gökan saki gibi ünlü olup köşeyi dönmek daha cazip geliyor ama tek derdim para değil sevdiğim işi yaparak hayatımı spordan kazanabilmek ve bu sayedede sporda iyi bir yerlere gelmek istiyorum.

Salon açmak ilerde ve biraz sermaye gerektiricek şeyler.Maddi durumum çok iyi değil ama Allah'a çok şükür aç değilim açıkda değilim. Boyumu kilomu belirttim ona göre sanırım daha rahat yorum yaparsınız

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:09 ----------

:( Allah'ın izni ile daha çok çalışıp kendimi göstermeye çalışıcam özellikle turnuvalarda.Bilek güreşi bence çok daha farklı bir yerde o yüzdende olabilir

6. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Buranın body sitesi olduğundamıdır yoksa yalnış birşeymi yazdımda ilgi alaka olmadı konuya anlamadım ama inanın tüm kalbimle söylüyorum övünmek gibi söylemiyorum kesinlikle ama 1-2 sene önce 2 ay kadar bu sporu yapıp o zamanlar yaşım küçük olduğundan aylık ücreti bulmada zorlandığım için bırakmıştım.Tabi sonrasında bu zamana kadar profösyonel olmasada futbol,voleybol,basketbol,kısa süreliğine body yapmışlığımda oldu ve tekrar başlayalı 3-4 antrenman gittim ve bu kadar kısa sürede kendimdeki gelişimi ve ordaki 2-3 aydır aktif çalışanların seviyesine bu kadar kısa sürede ulaştığımı gördüm.Şimdi çoğu kişi benimle çalışmak istiyor.Bunlardan bizene diyiceksiniz ama ben bu konudaki ciddiyetimi anlatmak istiyorum hava atmak gibi anlaşılırsa çok özür dilerim.

Allah'ın izniyle gelebileceğim en iyi noktalara gelmek için terimin gücümün yettiği kadar çalışıcam ama profösyonelliğe geçiş hakkında ve hayatımı ilerde bu dövüş sporlarından kazanmak için yaşım geçmeden bilgilenmek ona göre hareket etmek istiyorum.Gittiğim salondaki hocanın türkiye şampiyonluğu yada dünya şampiyonluğu (tam emin değilim ama 2sinden biri) var altın kemerli bugünlerde göremiyorum sanırım biryerde işi varki gelmiyor görsem onada danışıcam bunları anlatıcam ama sizin yorumlarınızda benim için çok önemlii.Umarım yardımcı olucak birisi çıkar.Herkese iyi forumlar dilerim...

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    gercekten boyle bir gelecek planliyorsan bi sekilde hollandaya gocmen lazim

8. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Türkiyeden bu konuda biraz umutsuzluğum vardı ama Hollanda şartmı ve neden Hollanda? :(

9. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    hollanda nın sebebi iyi hocalar ve iyi salonları bulunan hocalar bulundurması.salondaki alet edevalat önemlidir örneğin salonda kaç tane torba var kaç farklı ağırlıkta bu torbalar farklı çalışma metodları için imkan var mı bunlar önemli.iyi hoca mevzusuna gelirsek ülkemizde genelde kb hocaları kareteci tkd ci olabiliyor ve bunlar kb içi yeterli olamayabiliyor.ama yurtdışında bu işlerin eğitimini almış hocalar var artık ülkemizde işler 20 sene önceki gibi değil.senin hocan iyiymiş sanırım görememiş olman ise normal hakem olarak gitmiştir seminere gitmiştir iyi hocayı salonda bulmaj zor iş anlayacağın.hollanda nın diğer bir sebebi orda bu işlere ilgi yüksek para kazanırsın şimdi türkiyede amatörde şampiyon olsan bir madalya bir tebrik teşekkür belgesi için ringe çıkacaksın.peki bu işe ilgi olan yerlerde?para için çıkacaksın ki bu çok iyi motivasyon sağlar.

10. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumunuz içni teşekkür ederim.Hocayı daha önceden gittiğim zamanlarda görüyordum çalıştırıyordu ama bugünlerde tekrardan başlayalı göremedim.İşin doğrusu Hollandaya bu zamanlarda gitmem çok zor hatta imkansız demeyi sevmem ama imkansıza yakın bir olay bu yaşda benim için.Peki milli sporcu olup para kazanma olayı nasıl oluyor ?

11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    muai thai yapan kızlarla tanistim daha detaya gerek yok herhalde, su salon efsanedir

http://www.mejirogym.nl/

12. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Sadece muay thai yi düşünmüyorum yakın zamanda kick box a da geçebilirim zaten birbirine benzer sporlar olduğundna çok zorluk çekiceğimi düşünüyorum.Kick box daha geniş kapsamlı ve daha yaygın,ünlü acaba kick box içindemi geçerli bunlar?

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sizde bilirsinizki ülkemizde spor sadece futbol son zamanlarda besketbol ve bayanlar voleybol yükselişe geçti dövüş sporlarından vg sporundan çok para kazanan çok çok azdır bunun için yurt dışı şart sponsor olayı var yeteneğinin olması gerekir ringde dövüş stilinin iyi olması gerekir hayran kitlen olması gerekir ancak öyle büyük paralarla oynarsın buda çok çok zor

14. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yurt dışına gitme imkanım olsa yalnış anlamayın ama 1 dakika bile durmam Türkiyede zaten.Bugün izlediğim belgesel tarzında birşeyde bir ülkeyi gösteriyordu bay ve bayan basketbolcuları gösterirken bir bayan basketbolcu burdaki herkes iş ve okul dışında basketbol oynar ister istemez kendimizide basketbol oynarken buluyoruz 5 yaşında basketbol oynamaya başladım ve basketbol sayesinde kendimizi kanıtlama imkanımız oluyor diyordu.Bazı ülkeler sporla bu kadar iç içeyken bizim ülkemizi bu açıdan değerlendirince çok üzülüyorum.Yurt dışı konusunda bunlar için elbet haklısınız ama

çok büyük paralar şart değil sadece hayatımı spordan kazansam oda yeter.Antrönörlük de olur ringde dövüşerekde olur yeterki hayatım boyunca sevdiğim işin içinde oluyum sporla ilgilenerek hayatımı kazanabileyim istiyorum.Antrönörlük gibi imkanlardamı çok zor ?

15. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    antrönörlük belgesi almak zor değil biraz uğraşırsan alırsın.muay thai dövüşcüleri genelde pek tanınmaz fazla para kazanmaz ya mma düşünebilirsin üstüne birşeyler katarak,yada k-1e geçersin dirseği çıkararak.ama 2 türlüde zor iş.öncelikle profesyonel olmak için amatör turnuvalarda üstün başarı göstermen lazım ki amatörde bir sürü madalyan olsa bile profesyonel olman ve başarılı olman kesin değil çok istemekle olmuyor malesef.doğru kişi olacaksın ve doğru kişiler karşına çıkacak.

16. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.Doğru kişi olup doğru kişileri bulmayı biraz açarmısınız?Dediğiniz gibi muay thai ciler pek tanınmıyor evet o yüzden yol yakınken kick box a geçmeyi düşünüyorum.

17. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    k1 icin de ayni sekilde hollanda anavatani denebilir, mma ingiltrere de daha populerdi sanirim. Sistem Türkiye gibi degil genclik programlari var sana bir tane spor ve pedagojik formasyon eğitimi olan hayat koçu veriyor devlet onunla beraber oturup ne okuyacaksin hangi sporla ilgileneceksin burslar vs. kisaca gelecegini planliyorsun.

18. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Peki Hollanda gibi başka hangi ülkeler var?Yurt dışına gitmeyi zaten düşünüyordum ama ancak bir yaşa geldikden sonra iş için felan gidip oraya yerleşebilirim sanırım.

O zamana kadar Türkiyede kendimi geliştirip lisans,kuşaklarda geliştirebildiğim kadar kendimi geliştirip 22-23lü yaşlardan sonra gitsem bir faydası olurmu?Çünkü anca Allah'ın izniyle lise,askerlik biticekde öyle gitme imkanım olabilir.

19. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    doğru kişiden kastım.senin bir yeteneğin olacak ama nasıl bir yeteneğin olacak?mesela hızlı bir dövüşcü mü olabilirsin yavaş ama sert bir dövüşcü mü?ve senin yeteneğine uygun dövüşcü yetiştirebilen bir hoca lazım gerekli kişilerden destek lazım torpil ve parasal destek.yani ringe çıkarken önünde yürüyecek olan 2 tane manken bile oldukça pahalıya patlar :)

20. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında hocam çok başarılı bir hoca altın kemeri felan var türkiye şampiyonu yada dünya şampiyonuymuş 2 sinden biri sanırım ama tam emin değilim.

Fakat yaz ayı olduğundanmıdır bilmem şu sıralar antrenmanlara eskilerden beri yapan öğrenciler girip çalıştırıyor hocayı pek antrenmanda göremiyorum.Yazın pek tempoyu yüksek tutmuyoruz felan diyolardı belkide ondandır.Bahsettiğiniz gibi kişiye özel eğitim şuan zor gibi.

Torpil dedinizde bende torpil olarak değilde bu parasal desteği nasıl bulabilirim onu araştırıyorum diyebilirim.Sanırım milli sporcu olmak için önce ildeki sonra türkiye şampiyonasında 1. olmak gerekiyormuş peki bu turnuvalara gidicek olsam şehir dışında olucağından konaklama yeme içme tüm masraflar yine bizden çıkıcak dimi?

Sayfayı Paylaş