Proğram Sıkıntısı (Flexor Hocamın dikkatine)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vFnc tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. vFnc

vFnc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Mrb BFTR nin Değerli Hocaları Ve Kullanıcıları.
    Öncelikle Güzel Paylaşımlarınızdan Dolayı Çok Tşk Ederim. Spora Başlayalı 1 ay oldu Flexor Hocamızın Verdigi 3 aylık programı uygulamaya başladım 1. ay bitti 2. aya geçtim fakat ben salona haftada yanlızca 3 gün gidebiliyorum bu neden 2. ay programında düzenleme yapılması gerek bunada benim tecrübem yetersiz kalıyor.Proğramı Flexor hocamız verdiği için başta ona ve degerli BFTR kullanıcılarına danışmak istedim.
    Normal de 2 gün ant. 1 gün dinlenme şeklinde verilmiş proğram. fakat bunu toplamda haftada 3 güne çekmem gerek bende kendimce düşündüm ki eğer omuz-biceps-kanat ant Haftanın 2 günü diger 1 gün ise gögüs-tricep-bacak ant yapayım diyorum fakat bunu haftada 1 kez yapacagım için setlerde artırma ve yeni hareketler eklesek 2 gün verimini max. alabilmeye çalışsak diye düşündüm bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk ederim.

2. sabrimurataksoy

sabrimurataksoy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    1. gün göğüs - biceps, 2. gün omuz - bacak, 3.gün sırt/kanat - triceps yapsan iyi olur heralde ben bu şekilde yapıyorum bildiğim kadarıyla da çoğu kişi böyle yapıyor

TorettoEA bunu beğendi.
  3. vFnc

vFnc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Şu an Omuz Ve Biceps lere Yüklenip Belirginleştirmek İstiyorum. o nedenle 2 gün omuz ve biceps çalışmayı düşündüm ama üstadlar ne der bilmiyorum.

4. sabrimurataksoy

sabrimurataksoy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben üstad değilim ama hayır derler, kasların gelişmesi için dinlenmeside gerekiyor 5-7 gün kadar

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    5-7 gün bir kas dinlenir mi ? ne yaptın sen milleti yanlış yönlendirmeyelim lütfen ...

duhduhduh

arkadaşım 1.gün göğüs - omuz 2.gün biceps,triceps,bacak 3.gün sırt/kanat yapabilirsin ...

biceps ile tricepsi bilerek aynı güne koydumthums:

6. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Yeni basladigin icin bu kadar yuklenmeden verim alamazsin. Vucudu bir butun olarak gor.

1. gogus-biceps
    2. bacak-sirt
    3. omuz-triceps
    seklinde calisabilirsin. 2 gun de karin yaparsan yeterli olacaktir

7. sabrimurataksoy

sabrimurataksoy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende bi yerde okumuştum şuan nerde okuduğumu bulmaya çalışıyorum. o zaman bende yanlış yapıyorum gerekli dinlenme süresi nedir?

8. SteyLeR

SteyLeR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Doğru cevap bu sanırım. Salonda bir hocam da bu şekilde demişti. Ayrıca kasların dinlenmesi için 1 gün yeterli sanırım

9. vFnc

vFnc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hepinize Tşk Ederim Yardımcı Oldugunuz İçin Arklar.
    Predatel 2 gün fazla olur demişsin fakat zaten programın normalinde Flexor Hocamız her bölge için hafta da 2 Ant. diyor Ben de bunu göz Önünde Bulundurarak Haftada 2 gün omuz-bicep-kanat diger 1 günde gögüs-tricep-bacaklar diye olabilir mi diye düşündüm . Sırt Konusunda Yeniyim Şu an Zaten Hocamız da sırt proğramı yazmamıştı çektigim barfiks azda olsa düzenler sırt ı galiba Şu vücudu Yağlardan Kurtarıp Bİ hatları Belli Etseydim Sırt a da ondan sonra halletmeye Çalışırdık.

10. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    24-48 saattir. küçük kaslar en az 24 büyük kaslar en az 48 saattir siz tüm kas gruplarını 48saat dinlendirerek gereken dinlenmeyi sağlamış olursunuz

sabrimurataksoy bunu beğendi.
  11. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    omuz-biceps-kanat gögüs-tricep-bacak Hocalarımız daha iyi bilir ancak hem itme hem çekme hareketleri aynı antrenman günü yapılmaz bunun bilinciyle bir program yapacak olursak zaten diğer arkadaşlarda vermiş.

Gögus- Biceps
    Kanat-Triceps
    Triceps-Bacak

Her antrenmadan sonra da mide çalışabilirsin fazla zorlamadan.

Kasların gelişmesi için 5-7 gün değil 48 saat yeterli olacaktır. Bu yorum bilimsel bir alıntı değildir saygılarımla..

12. vFnc

vFnc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Forumda Bir Çok Şey Okudum Buna Daha Önce Denk Gelmemiştim fakat omuz ve biceps i haftada 2 kez çalıştırıp geliştiririm gögüs e de agır girer max. verim alarak 2 gün verimini almaya çalışmak istemiştim.

13. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    Tricepsi iki kere yazmısım şimdi gördüm.

Böle olacaktı.

Gögus- Biceps
    Kanat-Triceps
    Omuz-Bacak

14. Ctb1925

Ctb1925 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende flexor hocanın yazdıgı programı çalışıyorum şuan 2. ay programındayım ve her bölge 8 idmanı tattı. 2. ay programını bitirmeme daha 1 ay daha var çünkü her bölge 16 kez çalışmalı demiş hocamız. Sormak istediğim konu şuan çalıştıgım programda 2 üst göğüs hareketi icline press ve fly ardından dumbell press var üçüncü programdaysa hiç üst göğüs hareketi yok burdaki amaç ne onu anlamadım bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş