PRIMOBOLAN DEPOT PROSPEKTUS

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve trundirs tarafından 22 Şubat 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. trundirs
  Offline

  trundirs Üye

  Katılım:
  17 Şubat 2005
  Mesajlar:
  91
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  24,5
  Yer:
  istanbul
  PRIMOBOLAN DEPOT

  ENDİKASYONLARI: Hastanın genel durumunu düzeltmek amacıyla yüksek protein yapımı gerektiren hastalıklar ve durumlar; iyileşme süreçlerini desteklemek ya da katabolik süreçlerin zararlarını önlemek amacıyla, örneğin nekahat, postoperatif tedavi, eritici hastalıklar, kaşeksi, ışın ve sitostatik tedavisi, kadında ilerlemiş meme ve genital kanserleri, hematopoez bozuklukları, uzun süreli kortikoid tedavisi, osteoporoz, yaşlılıkta protein eksikliği durumları ve kronik karaciğer hastalıkları.Anabolik steroidler, sağlıklı şahıslarda kas gelişmesini ya da fiziksel gücü artırmak için uygun değildir.

  Kontrendikasyonları
  Gebelik, prostat karsinomu, geçirilmiş ya da mevcut karaciğer tümörleri, aktif madde ya da bileşenlerine karşı aşırı duyarlılık.

  Uyarılar/Önlemler
  Primobolan Depot'nun siklusun ilk günlerinde uygulanması halinde, siklusu düzensiz olan kadınların, adet tarihinde bazen gecikmeler olabilir. İlerleyici meme-ve genital karsinomlu kadınlarda, hormon uygulaması sırasında bir hiperkalsemi oluşursa, tedavi kesilmelidir. Primobolan Depot'un içerdiğine benzer hormonal maddelerin kullanımı sonucu n

  YAN ETKİLERİ
  Androjen impulslara aşırı duyarlı olan kadın hastalarda -ki bu önceden saptanamaz- nadir hallerde rest-androjen etkiye bağlı arzu edilmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Örneğin, akne, hirsutizm, ses değişiklikleri. Bu nedenle kadın hastalarda, anabolizan tedavisi endikasyonu özenle konulmalıdır. Sözü edilen yan etkilerin oluşma olasılığı, yüksek doz ve uzun süreli uygulamada artar. Başlangıçta tedavinin kesilmesiyle, bu semptomlar genellikle kaybolurlar. Ses değişikliklerinin ilk işaretinde (sesin çabuk yorulması, ses kısıklığı) tedaviye son verilmelidir. Buna rağmen bu tür hastalarda özel nedenler yüzünden tedavinin sürdürülmesi gerekirse, irreversibl bir ses kalınlaşması ortaya çıkabilir. Meslekleri şarkı ya da konuşma olan kadın hastalar, tedavi başlamadan önce bu hususta uyarılmalıdırlar. Çok nadir olguda sarılık ve karaciğer fonksiyon testi anomalileri bildirilmiştir. Edinilen tecrübelere göre, yağlı çözeltilerin enjeksiyonu sırasında yada hemen enjeksiyonu takiben nadir olgularda ortaya çıkan kısa süreli reaksiyonları (öksürük, solunum zorluğu) çok yavaş yapılan bir enjeksiyon ile önlemek mümkündür. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

  İlaç Etkileşimi
  Oral antidiabetik ya da insulin gereksinimi değişebilir.

  KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU
  Primobolan Depot, tüm diğer yağlı eriyikler gibi intramusküler enjekte edilmelidir. Edinilen tecrübelere göre, yağlı çözeltilerin enjeksiyonu esnasında ya da hemen sonra nadir olgularda ortaya çıkan kısa süreli reaksiyonları (öksürük, solunum zorluğu) çok yavaş bir enjeksiyon ile önlemek mümkündür.
  · Yetişkinler:
  2 haftada bir 1 ampul Primobolan Depot i.m.; iyi bir terapötik cevaptan sonra, 3-4 haftada 1 ampul ile devam edilir.
  Çok ince ve yapısal olarak düşük kilolu kadınlarda, 2-3 haftada bir i.m. uygulanan 1/2 ampul Primobolan Depot'luk (50 mg) doz aşılmamalıdır.
  Çabuk ve intensif bir anabolik etki sağlamak için, ileri derecede ya da akut protein eksikliği durumlarında (şiddetli kaşeksi, yüksek dozda glukokortikoid tedavisi, büyük protein kaybı ile müterafık operasyon ve travmalardan sonra) başlangıç dozları yükseltilebilir ya da enjeksiyon araları kısaltılabilir.
  Başlangıçta 2 ampul Primobolan Depot i.m., sonra haftada 1 ampul Primobolan-Depot i.m.
  İdame tedavisi için enjeksiyon araları daha sonra 2-4 haftaya çıkarılır.
  Bazı özel endikasyonlarda, örneğin kadınların ilerlemiş meme ya da genital karsinomlarında, 1-2 haftada bir 1 ampul Primobolan-Depot i.m. ya da 2-3 haftada bir 2 ampul Primobolan-Depot i.m. ile sürekli tedavi uygulanır.
  · 15-18 yaş arasında, 50 kg'ın üzerinde gençler:
  2 haftada bir 1/2 ampul Primobolan-Depot (50 mg) i.m.
  Büyümesini tamamlamamış hastalarda (puberte sonlanmadan önce), 4 haftalık bir tedaviden sonra, 4-6 haftalık bir ara verilmelidir
   
 2. canermalkoc
  Offline

  canermalkoc Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  paylaşım için teşekkürler.bu konuyla ilgili diğer başlıklarda saç dökülmesi yaptığından bahsedilmiş.fakat prospektüste bundan söz edilmiyor.sanırım doz aşıldığında saç dökülmesi yapıyor? konu hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi?
   
 3. pale
  Offline

  pale Yeni Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  111
  Beğenileri:
  36
  Ödül Puanları:
  0
  Prospektüs iki haftada 100mg dan bahsediyor. İki haftada bir 100mg alın, sonra gördüğünüz (daha doğrusu göremediğiniz) etkiyi gelin paylaşın.

  Genel görüş primonun min etkili dozunun minimum 350-400mg/hafta olduğunu yönündedir. Kişisel fikrimi sorarsanız ben 600-700mg/hafta derim. 600mg saç dökülmeniz varsa eğer çok fena azdırır. Üstelik Çok ciddi miktarda HPTA dengesini bozar.

  Yine kendim için konuşuyorum, kürüme 600mg primo eklemetense 200mg Test eklemeyi tercih ederim.
   
  Son düzenleme: 12 Eylül 2010
  tolgaozc bunu beğendi.
 4. tolgaozc
  Offline

  tolgaozc Yeni Üye

  Katılım:
  13 Mart 2010
  Mesajlar:
  125
  Beğenileri:
  47
  Ödül Puanları:
  38
  aslında anabolizan karşılaştırmalarıyla ilgili bi makale sunulursa çok kişi aydınlanabilir
  örneğin deca bolde primo karşılaştırması bunlar en çok kullanılanlar oldugu için söyledim winstrol , tren .v.s de olabilir tabi; etki ,yan etki ,kalıcılık ,güç artışı ,su tutma ,östrojene dönüşme, Etken dozlarıyla ilgili , hangi vücuda hangi ilaç olabileceğiyle ilgili vs. ingilizce bir makale vardı bir sitede fakat türkçeleştirip foruma koyulursa bu muhabbetlerden kurtulmuş oluruz
  saygılar
   
 5. maxchampions
  Offline

  maxchampions Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  kesen için beni affedin, ama ben nasıl yeni bir konu başlatmak isteyeceğini foruma yeni, şimdiye kadar sadece mevcut nasıl bir tartışma yanıt anlaşılan
  Ben şimdiden özür dilerim


  Bu orijinal olup olmadığını ben Türk değilim, çünkü ben orijinal eczane ile karşılaştırmak olamaz ben internet üzerinden aldım bayer Primobolan, özgünlük sizin fikirlerinize ihtiyacım var, görmek için, fikirlerinizi almak istiyorum , siz (şanslı) kolayca eczanelerde bu ürünü satın alabilirsiniz beri.
  Ben de nasıl bir tartışma açmak için ifade edemiyorum dil ve google çevirmen çok yardımcı olmadı aşina değil yukarıda dediğim gibi ben olmak için özür dilerim, ama başka bir kullanıcının tartışmaya müdahale.
  Ben size görüşleridir yapmak çok resim yapabilirsiniz bağlama am
  selam tüm
  teşekkürler
   

  Ekli Dosyalar:

  • pr.jpg
   pr.jpg
   Dosya Boyutu:
   43,9 KB
   Görüntüleme:
   91
  • primbay.jpg
   primbay.jpg
   Dosya Boyutu:
   72,3 KB
   Görüntüleme:
   100
  • pri.jpg
   pri.jpg
   Dosya Boyutu:
   97 KB
   Görüntüleme:
   79

Sayfayı Paylaş