pregnyl sorunu + kür

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve motorist tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. motorist

motorist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese selamlar foruma yeni üye oldum uzun zamandır takip ediyorum ve kürler hakkında bir çok konuyu okudum...
    21 yaşındayım boy 1.74 kilo 76 (kol:39.5) 1.5 senedir bu sporu yapmaktayım ilk kürüme geçen hafta başladım şöyle bir kür yapmayı planlıyorum;
    1. hafta:1primobolan 1sustanaon
    2. hafta:2primobolan 1sustanaon
    3. hafta:2primobolan 1sustanaon
    4. hafta:2primobolan 1sustanaon
    5. hafta:2primobolan 1sustanaon
    6. hafta:2primobolan 2sustanaon
    7. hafta:2primobolan 2sustanaon
    8. hafta:2primobolan 2sustanaon
    9. hafta:2primobolan 1sustanaon
    10. hafta:2primobolan 1sustanaon
    11. hafta:2primobolan 1sustanaon
    12. hafta:1primobolan 1sustanaon

bu kür hakkındakşi görüşleriniz nedir? birde şuan piyasada pregnyl bulamıyorum tedarik edebilen arkadaşlar varmı veya onun yerine ne kullanabilirim? teşekkürler...

2. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    ilk kurden sustonon yerine enanthate kullanmanı tavsiye ederim. ve primobolon un etken dozu en az 400 mg.

3. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sustanon kullanıyorsanız enjeksiyonları haftada 1 yaptırmayın bence, 5 gün iyidir. özellikle 250-500 mg gibi dozlarda kullanacaksanız. hatta 250 ise 5 günün üstüne çıkmayın. ( 4. haftadan sonra isteğe bağlı geri 1 haftaya çevirebilirsiniz.)içindeki kısa esterler doğal hormonlarınıza hemen etki edecektir, ve bu hormonlar vücutta kısa süre kalır, diğer estlerin devreye girmesi uzun süreceğinden vücut bir süre çok az testosteronla idare etmek zorunda kalabilir, bunun da fayda mı yarar mı sağlayacağı tartışılır.

4. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Deniz21 bu kür doğru mu değil mi ? yeterli mi yetmez mi ? tartışılır ama sustanon tartışılmaz Dorian yates bile türkiyeye geldiğinde 1500 tane sustanon alıp döndü ayrıca avrupada yaşayan ve vg yapan bir çok arkadaşım her yaz buraya gelip torba torba sustanon alıp dönüyorlar eğer bunu kullanacaksan 4 tane testesin 2 si kısa 2 si uzun tesirli üstüste alınca denge bozulur falan diyemezsin çünkü dışarıdan hormon alıyorsan bil ki zaten denge bozulacak vücutta sadece testesteron degesi yok östrojen dengeside var bu dengeyide dışarıdan testes alarak bozuyorsun zaten yani bu yola ya gireceksin her dengenin bozulacağını varsayarak yada yanından bile geçmeyeceksin küre gelince basit bir kür ama oral bir steroidle desteklemelisin anapolon babadır ama yok ben 17 alkalit almıyayım diyorsan proviron al daha hafiftir ve su tutumuda azdır hatta primobolanın su tutucu etkisinide kırar sonunda pregny alacaksan alma en son kullanamak çok işe yaramaz ama kürünün son 5 haftasına koyabilirsin 1 yada 2 haftaya sıkıştırmaktansa 5 haftaya yaymak ve kür bitiminde değil kürle devam ettirmek daha faydalıdır.kolay gelsin

5. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    yazımdan bu anlamı nasıl çıkarıyorsun anlamak mümkün değil.sustanona ilk başlandığı sürede enjeksıyonlar daha sık olmalıdır, benim savunduğum görüş bu, yoksa bana kalsa enanthate e tercih ederim sustanonu, çok sevdiğimiz bir steroiddir kendisi :) yani sustanonu kötülemiyorum, sadece uzun esterler devreye girene kadar enjeksıyonlar 1 haftaya uzatılmamalı diyorum.ilk kürde 300 mg primo yeterlidir, 300 primonun üstüne çıkacağına 300 boldenone al.

6. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    mustafa oren arkadasın ilk kuru dikkatini cekmedi anırım. ilk kurden niye hemen oral steroid alsın? Ki vucuda en cok zarar veren steroidler oral steroidler. ki birde anapolon gibi bir ilacı önermişsin.Suan piyadaki en kötü ilac yan etki ve zarar olarak...

7. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    xxbody ; arkadas yaptığı veya belkide yapmadığı suplement kürlerinden bahsetmemiş senin dikkatini çekti mi ? direk primobolan sustanon kürü yapıyor bu ilaçlar basitte anapolon mu tehlikeli ??? ilk kürler oral steroidsiz olacak diye bir şey mi var ?? eğer yapıyorsa tam yapacak bir kere kafasına takmış yaşıda ufak keşke yapmasa ama yapacaksa eksiksiz yapsın sustanon + primobaolan + oral steroid başlangıç kürüdür zaten biz kalkıp deca al winstrol ekle clenbuterol takviye et yetmez genotropin + insülin kullan falan yazmadık sadece oral steroid al dedik ayrıca masum kimyasal olmaz anapolonu kürlerde nasıl kullanacağını bilirsen zararlarını minumuma indirebilirsin ama hap ufak ne yapar bu ya deyip bide yaptıklarını gördükten sonra gaza gelip 10 tane 10 tane alırsan o zaman dediğin zararlar yan etkiler katlanır herşey kullanılan dozla doğru orantılıdır yanlış yönlendirmeyelim kimseyi bu yola giriliyorsa doğru şeyler yazalım keşke girmeseydiler bitmiş ki arkadaş başlamış.

8. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    deniz21 bahsettiğim şey senin sustanonu kötülediğin değil muadil olarak farklı bir kür öneriyorsun sustanon un içinde enantat yok ikisi çok farklı sende biliyorsun ama eğer bir dengeden bahsediyorsan ki haklısın ama zaten dışarıdan enantatda alsa bu onun östrojen seviyesini yüseltecek ve kendi testes üretimini düşürecek yani enantatu daha fazla almak zorunda kalacak bence başlangıç küründe yani haftada 1 yaptıracaksa sustanon olmalı en fazla 2 ye kadar çıkıyor zaten buda normal sayılır ayrıca arkadaş 300 mg primolan aldığı bir hafta yazmamış yada ben mi yanlış görüyorum maksimum 2 tame primobolan yazıyor.

9. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    deniz21 şimdi bir daha okudum yazınıda ilk hafta daha fazla sustanon alması lazım demişsin kusura bakma ben hayatımda ilk hafta yüksek dozda sustanon sonra azaltarak devam eden kür görmedim ne hocalarım tavsiye etti nede ben birisine tavsiye ettim ilk hafta sence kaç tane sustanon almalı arkadaş ???

10. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sustanonda bahsetmek istediğim uzun esterler devreye girene kadar haftalık 60 mg propionat ın faideli olmayacağı yönünde. yani 5 günde bir sustanon yaparak uzun esterler devreye girene kadar vücuttaki testosteronsuz zamanları azaltmaya calısıyoruz burada maksat bu. ( propionat vücutta 2 gün kalır) 300 primo yazmamış ama 400 primo önermişler, 200 de yeterlidir, 300 den sonra primo pek tavsiye edilmediği için 300 + primo girmek yerine boldenone tercih etmek daha mantıklı.ayrıca anapolon filan uzak durun. illa oral steroid istiyorsan winstrol tablet al, yada oxandrolone ile kickstart yap.

11. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Deniz21 tek başına propionat alsın isterse sustanonun yanındada alabilir ama sustanonu daha sık alması doğru değil.Ayrıca winstrol tableti nereden bulacak mecburen el altından alacak sahte mi gerçek mi anlamadan kullanacak.

12. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    anapolon un zararları clembuteroldan daha fazla karacigere verdigi zarar bakımından.He evet kıyaslarsan primobolon , anapolon un yanında basit kalıyor.Ve anlamadıgım , oral steroid almayınca kur tam olmus olmuyormu??Zaten vucuduna ilk defa steroid girecigi için , vucudunun ilaca verecegi tepki maximum seviyede olacaktır.

13. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    evet o da olabilir, ama benim kullanacağım still 5gün x 2 sustanondur, sağlam verim alınır. ilk 4 hafta 200 propionat + sustanonların + primoların şeklindede olabilir. sonra susta + primo devam edersin sadece.not 1 : winstrol tablet bulmak zor değilnot 2 : satıcı değilim yanlış anlaşılmasınnot 3: düzgün yerden alın sahte olmaz.

14. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    ben prospektüsünü görmediğim kutusunu kendim açmadığım hiçbir ilacın gerçekliğine inanmam sağlam yer diye bir şey yok çünkü bu sağlam bir iş değil zaten gideceksin bunları avrupadan alacaksın türkiyede satacaksın böyle bir serbest meslek türü mü var yaptığı yasadışı zaten türkiyede resmi olarak anapolon eczanede satılıyor primobolan satılıyor sustanon satılıyor gerçek bunlardır sağlam bunlardır sen hiç sahtesine denk gelmemişsin heralde içi susam yağı dolu decaları almamışsın ben bu tip el altından satılan ilaçlara karşıyım bu sebeple winstrol tablet alacağına anapolon alsın ayrıca sizi anapolondan korkutanlar günde kaç tane anapolon alıyor merak ediyorum anapolon öldürmez kullanılan dozaj öldürür ipin ucunu kaçırmadığın sürece problem olmaz ayrıca 16haftalık profesyonel bir kürde pripionat 6.hafta başlar ilk haftada başlamaz zaten vitaminlerin b1-b6 c,çinko magnezyum omega,kalsiyum vs.. bunları içermeyen bu kadar dar 2 üründen oluşan bir kürde olmaz asıl yanlış budur sen vücuduna giren kimyasalın vücudunda ne gibi bir etki yapacağını bilmeden hangi vitamin ve minarellerin fazladan alınması gerektiğini bilmeden bir kür yaparsan bundan fayda bekleme zararıda sana ders olur bu yazım sana değil deniz21 ama bu işin ucundan acığı durumları daha zararlıdır ya kür yapacaksın ciddi bir kür her dengeyi göz önüne alarak yada böyle yapmıyacaksın

15. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    merak etme dostum farmak propionatların kutusnda prospektüsten tut, o zor kırılan şişeler için bir kesicisi bile var, bir tek faturası eksik, düzgün satıcılarla çalışmanı tavsiye ederim. propionat nasıl 6. haftada başlar anlamadım, propionatla ya kickstart yaparsın yada uzun esterli ilaçların kullanımında son iğneden sonra kas kaybı olmaması için, kasları korumak için kullanırsın. ayrıca ben kürlerimde vitamin ve koruyucularımı ilaçlardan önce alırım, yani doğrusuda bu, ucu ucuna ilaç parası yetiştirip kür yapmam. ciğerimi, kalbimi, saçlarımı korumadıktan sonra o kürde kafam rahat etmez zaten.

16. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    Mustafa oren senin body yaşantın boyunca tek yapabilecegin kur primobolon sustonon ve anapolonla yapıcaksın demekki. bunun odesine gecemezsin bu dusunce ile.Her sene gir primobolon kurune yanınada anapolon koy ve bu sekilde surekli gelişme kaydediceksin öylemi?

17. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    XxBody saygını kaybetmeden konuşacaksak devam edelim karşılıklı bilgi alışverişine ama yok zaten sen herşeyi biliyorsan burada işin nedir ??? Arkadaş zaten sustanon primobolan kürü yapıyor bu sebeple bu kür üzerine konuşucaz tabikide konuyu açan arkadaşa cevap yazıyoruz neticede ben ihtiyacım olan ilaçları direk yurtdışından getirtiyorum ama yurtiçinden bir çok insanlada alışverişim oldu abartısız söylüyorum % 90 'ı sahtekar % 10 nuna denk gelebilme şansıma güvenmiyorum ayrıca başka şeyler konuşmak istersen ve doğru cevap verirsen bak sana neler anlatıcam mesela bana söylermisin deca'nın karaciğer üzerindeki etkisi nasıldır yani deca küründen sonra karaciğer değerleri nerde olması lazım bana bunu bi anlat bende sana başka bir şey anlatıcam sende hak vereeksin bana.

Deniz21 profesyonel bir kür göndereyim dostum sana incelemen için özelden mail adresini verirsen yarın yollayabilirim çok ciddi sporcuların yaptığı çok kapsamlı bir kür ona bakarak yorum yapman daha doğru olur.

18. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    Saygımı kaybettigimi dusunmuyorum.Sana saygısızlık edicek bir sözcuk kullanmadım orada.Ben senin orada yazdıgın eczaneden alınma olmayan hic birşeye guvenmem dedigin için yazdım o yazıyı.Ben herşeyi biliyorumda demedim. belki benden daha da bilgili olabilirsin onada lafım yok ama şu bi gercek oral steroidlerin enjeksiyonlardan daha cok zararlı oldugudur.Deca diyorsun tabiki deca nında zararlıar var vucuda zaten hicde masum bir steroid degil deca.Ama kur tavsiyesi verirken şunuda dusunmek gerekir. Bu kur işine giren bir insan bunu bi kere yapıp bırakmıcak.Bunu yapan insanların %95 tekrardan 2-3 kurleride yapıyor.Ne kadar eser dozdan baslarsan okadar iyi.Ki ilerki kurlerde dozazıda ona gore artırsın. mesela bu kurde atıyorum prioblon sustonon vyaptı seneye belki yanına bi oral steroid ekleyebilir.Ama ilk kurden bunu yaparsa 2. kurunde farklı birşey daha yanına koyar yada dozajları artırır. demek istedigim bu.

19. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    dostum karşımızdaki profesyonel birisi değil.profesyonel dedıgın adam haftalık 1000 den aşşağı sustanon vurulmaz ki o da hiç bir profesyonelin kickstart sız kür yaptığını görmedim. umarım ne demek ıstedıgımı anlatabılıyorum.bu adamın vucudu 4 hafta boyunca haftalık 60 mg propinatla idare edicek. bilmem anlatabılıyormuyum. ama anlatamıyorum sanırım, tartışmayacam. propionat nasıl 6. haftada başlar anlamadım, propionatla ya kickstart yaparsın yada uzun esterli ilaçların kullanımında son iğneden sonra kas kaybı olmaması için, kasları korumak için kullanırsın. merak ediyorum kür yapıyorkeen sen nasıl yapıyorsun, profesyoneller böyle yapıyor bendemi böyle yapayım , yada kendı vücudunu onların vücuduna oranlayıp onların ilaçlarıyla kendi ilaçlarını içler dışlar çarpımı filan mı yapıyorsun? İLK KÜR, en verimli kürde olabilir, en verimsiz kürde olabilir, bunlara dikkat edilmeli. ayrıca çoğu kişi ilk kür diyip ilk küründe de kalıyor. 2-3 olacak diye kesin birşey yok. ayrıca anapolon konusunda xbody e tamamen katılıyorum.tahlil mi istiyorsun, sana tahlil de söyleyim. steroid küründe ne zarar, ne kar gördünüz bunu anlamak için kür öncesi LH,FSH,prolaktin, testosteron,dht,ostrojen,progestrojen, karaciğer,kalp,diyabet panellerine tamamen baktırırsınız, tam kan ve üre baktırırsınız. kür ortasında bunlara tekrar baktırırsınız, pct sonrası tekrar baktırırsınız. karaciğer konusuna gelince , kandaki SGTP ve SGOT değerleri bize karaciğerden kopan parçaların miktarını verir normal degerler 30-35 civarıdır sağlıklı bir insanda, deca sonrası ve öncesi tahlille ne zarar verdiği görülebilir, ayrıca sadece bunlar yeterli olmayabilir ama bu 2 değer referanstır karaciğer için. şu an propionat ve oxandrolone un karaciğer üzerindeki etkilerini bildireceğim size 1 hafta içinde, 1 haftalık 400 mg propionatın karaciğerde ne etki yaptığını, yarın bildiririm, daha sonra 1 haftalık 30 mg oxandrolone içinde test yaptıracam. madem birşey tavsiye ediyorsun, madem bu 17aa bir oral steroid, madem çok iddialısın bu konularda, çıkar da koy karşısına o zaman bu adamın. lütfen şu profesyoneller böyle yapıyor lafınıda bırak, bu forumda kür yapanların %80 i profesyonel filan değil, amatoruz, amator kürlere ihtiyacımız var, min zarar/max kar peşindeyiz.

20. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Xxbody böyle tatlı tatlı yazınca sana gerçekten kanım kaynadı :) benim de anlatmak istediğim şudur bu işlerin azı çoğu olmaz eğer basit bir kür yapacaksan onuda hakkıyla yapacaksın yarım yamalak yapmak tam yapmaktan daha zararlıdır bu arkadaşımız c vitamini alması gerektiğini bilmiyor çinko alması gerektiğini bilmiyor b1,b6 alması gerektiğini bilmiyor ayrıca vücutta testesteron seviyesi yükselince direk olarak östrojen seviyeside yükselir sustanonun içindeki pripionat kısa tesirli olduğu için vücuttan çıktığında 2 günde bir sustanon vurulamayacağına göre veya ben arkadaşa git haftada 5 tanede pripionat vurul demiyeceğime göre bu işi oral steroidle halleder yani bu aynı zamanda onu jinokomastidende korur çünkü ister istemez kanında gezen testesteon oranı yükselince hipofiz bezi testislerinden üretimide sınırlar düzenli kullanımda keser ama östrojen yükseleceği için jinokomasti olma riski doğar ama oral steroid kullanırsa bunu önlemiş olur pregny de jinokomasti olmamak için değil üretimi azalan testisleri canlandırmak üretimi arttırmak için tadavi amaçlı kullanılır bunları kullanmazsa kendisi daha fazla zarar görür 2 tane ilaç kullanmak az gibi gelebilir ama 3.sü onu bu ikisinin etkisinden koruyacaksa kullanacak 4.sü tedavi edecekse kullanacak demek istediğim buydu en basit şekilde anlatmaya çalıştım dahada uzatmaya gerek yok anlayışın için teşekkür ederim kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş