Prefabrik Konutlar ile ilgili Fikire İhtiyacım Var!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gfb_zorba tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Arkadaşlar öncelikle yardımcı olmak isteyen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
    Ailemle yaşadığımdan dolayı en fazla 140 en az 95metre kare olmak üzere ev aramaya koyulduk. Kirada olduğumuzdan artık hayat şartları çok zorluyordu ve istanbul dışını tercih etmemiz gerekiyordu. Tekirdağda arsa üzerine böyle konutlar yapılan yerler belirledik. Arsa fiyatları 20 ile 35 BinTL arasında değişiyor. Üzerine yapılan prefabrik konutlarda 35 ile 55 bin TL arası değişiyor. Yani ortalama fiyata elimizdeki para + bir miktar kredi ile bunu yapmak daha mantıklı geldi. Lakin bu konutların dayanılıklığı, soğuk-sıcak dengesi, kalitesinin nasıl anlaşılacağı hakkında kesin bir bilgi elimize geçmedi bir türlü. Belki burada bazı arkadaşlarımızın bir bilgisi vardır diyerekten sorma ihtiyacı duydum.
    Sizce Bu prefabrik Konutlar iyi midir?
    Teşekkür ederim şimdiden

2. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Malzeme kalitesi büyük önem taşıyor. Betonpan şeklinde oluyor genellikle duvarlar. Bunların kalınlığı da önemli, arasındaki köpüğün özellikleri de. Isı ve ses yalıtımı anlamında..

Öte yandan rüzgar dayanımı çok önemli. Çoğunda standart 90 km/saat. Tekirdağ da az rüzgarlı sayılmaz. Bunu da özellikle irdelemenizi tavsiye ederim.

2 katlı düşünülürse salınım ihtimali olacaktır. Tam salınımsız bir yapı istenirse bu da bence belirtilmeli.

İklim tipleri var 3. iklim 4 iklim gibi, 3. tip sanırım Tekirdağ kıyıları için yeterli olabilecektir.

Kısacası teknik şartname çok çok detaylı incelenmeli.

Şimdiden hayırlı olsun..

3. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Teşekkür ederim. Bi şirketle görüştük. Oda bize salınım ve şu 3. iklimden bahsettiç Zaten çelik yapılar olduğundan salınım olayını göz ardı etmeleri mümkün değilmiş.
    Betonpanların yaklasık32 cm genişliği varmış 3. iklim derecesinde
    Ses ve ısı yalıtımlı istedik biz. Ben müzik sistemsiz yapamam :)
    Uyarın için teşekkürler. İyice incelememizin şart olduğunu anladım

Sayfayı Paylaş