Potansiyel supplement kombinasyonum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve De facto tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. De facto

De facto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar yaklaşık 8 aydır bu sporu yapıyorum. Amacım hacim kazanmak. Şu ana kadar sadece optimum whey kullandım 2*2273 gr. Boy:1,85 Kilo:76 Yaş:27.

Almayı planladığı supplementler

-Ultimate kreatin
    -Optimum whey 4.5 kg
    -Universal Animal pak(sadece bir kereliğine sonrasında , solgar 2000 alacağım)
    -Twinlab liquid aminoasit
    -MHP glutamine

Bu kombinasyon sizce nasıl? Ya da şunun yerine şunu al, eksik ya da fazla şeklindeki görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    bsn syntha six & bsn no xplode ya da monster milk & monster pump ikilileri eylül ekim gibi denenebilir. hacim için ideal seçimler gibi görünüyor.

fiyat olarak da muhtemelen yazdıklarınızdan daha hesaplı.

Son düzenleme: 16 Temmuz 2012
    De facto bunu beğendi.
  3. De facto

De facto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Pek bahsini duymadım özellikle monster milk, tam bir muamma, kullananan kişi sayısı ve geri dönüş az sanırım. Optimum whey varken, bsn syntha six alınır mı o konuda da kararsızım.

4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    monster milk'i ya da cytosport'u türkçe forumlarda değil, yabancı diliniz yeterli seviyedeyse yabancı forumlardan okuyun. ayrıca optimum whey varken bsn syntha 6 alınır mı yorumunuza ise epey şaşırdığımı söyleyebilirim. :)

De facto bunu beğendi.
  5. brhmcr

brhmcr Guest

optimum whey ile sytnha ayni amaca hizmet etmiyorlar.Syntha blend proteindir. Monster milk ise yurtdisinda cok tutualn bir urun.

6. De facto

De facto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Monster milk'i araştırdım, on wheye nazaran daha komplesk(karbonhidrat ve kreatin var içerisinde). Bir de öğün aralarında ya da yatmadan önce kullanılabilir diyorlar monster milk için, whey daha izole, daha saf bir protein kaynağı anladığım kadarıyla.Aslında benim de hacime ihtiyacım var, acaba ikisini de alıp monster milk'i yatmadan ve antreman öncesi, on whey'i de sabah kalkınca ve antrenman sonrası mı kullansam?

Birde bsn ve on whey farklı kulvarlarda diyorlar. Bsn syntha, muscle milk ile karşılaştırılırsa daha yerinde olur gibi.

Ayrıca diğer supplementlerim için ne diyorsunuz acaba?

7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    bsn syntha ile monster milk'in karşılaştırılması daha doğru aslında, muscle milk'in değil. muscle milk'in içerisindeki protein miktarının çoğunluğunu casein oluşturur, fakat cytosport'un iddiası, antrenman sonrası dahi olsa bile hydrowhey iso whey gibi hızlı sindirilen ürünlerin değil mix proteinlerin vücuda daha iyi geldiği yönünde. son birkaç yılda bunun üzerine çokça tartışılıyor, gayet yüzeysel bir araştırmayla söz konusu araştırmalara ulaşabilirsiniz.

içerisindeki bcaa, creatin monohidrat ve whey/casein miktarıyla ve özellikle multivitamin takviyesi gerektirmeyen müthiş vitamin desteğiyle bence monster milk ideal bir seçim. monster pump hiç kullanmadım aslında, önerdiğime bakmayın. sadece aynı marka ürünlerin kombinesinin daha yararlı olabileceğini düşünüyorum ve açıkça, cytosport konusunda biraz olumlu bir önyargıya da sahibim, muhakkak harika bir üründür diye düşünüyorum. :)

monster milk bence, bir blend protein olmasına rağmen post-workout için ideal bir seçim. ara öğünlerde monster milk değil, muscle milk ya da protein alımının yetersiz hissedildiğinde muscle milk, monster milk'ten daha yararlı bir seçim olur.

sizin kombinasyonunuz, klasik bir hacimci kombinasyonu aslında.
    sadece bir no ürünü eksik. onun dışında gayet güzel. ben yalnızca, pek çok arkadaşın karşı çıkacağını tahmin etsem de, monster milk - monster pump ikilisinin hacim için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

monster stack'e bakabilirsiniz. hatta forumda bir arkadaş da kullanmaktaydı. :)

Son düzenleme: 16 Temmuz 2012
    De facto bunu beğendi.
  8. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Optimum alacaksan eger bence hydrowhey almalısın,ayrica twinlab yerine dymatize amino liquid i öneririm şayet icerigi twinlab dan cok daha sağlam,ayrica creatine monohidrat cok eskidi artık bence olimp creatine xplode almalısın yükleme derdinden de kurtulmuş olursun.

De facto bunu beğendi.
  9. brhmcr

brhmcr Guest

Mono eskidi yanlis kavram diye dusunuyorum, bende diger creatinler calismazken ( kilo noktasinda) mono da guc ve kilo artisim her kulladigim cycle da gerceklesmekte. Urunler kisiden kisiye degisim gosterebilmekte.

10. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Creatine modohidrat vücutta su tuttuğu icin özellikle yükleme yapan arkadaslarım kreatini mono yü bırakınca kilo verdiklerini söylediler ve bu forumda da bu konuda birçok yazan arkadasın yazısını okudum neden geçici kütle kazandıracak bi supplement i kullanayım ki şayet optimum creatine i kullandığımda aynı seyi bende gördüm ve kutunun geri kalan yarısını bıraktım ama creatinden memnun olan bı arkadasım vardı enerji anlaminda assault bı ölçek verdim kullanması icin o da kreatini bıraktı :)

De facto bunu beğendi.
  11. brhmcr

brhmcr Guest

Mono su tutar herkesiçin geçerli değil bence beslenmeyle de alaklı ben creatine kullanırken sıfır yuz ve şeker kullanıyorum, her cycleda (6 hafta) 1-2 kılo kalıcı kutle elde ettim. No explode 2.0 kullandığımda ise hiç etki almadım, hafif kafein kıpraşması haricinde.

12. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    İlginç gercekten mono kullanıp da su tutmuyo diyen ilk seni gördüm yanlis anlama bunu şaşkınlık anlamında söylüyorum.ayrica pre workout tan hic etki almayıp creatin mono dan etki alman da cok tuhafima gitti sonuçta sadece kafein yok hatta birçok creatine türü var preworkout larin içersinde.Creatine mono ya eski dememin sebebi de artık creatine hcı ve creatine manga power var hem su tutmuyo hem de yüklemeye gerek yok örnek olarak su an Türkiye'de satılan creatine magna power

De facto bunu beğendi.
  13. brhmcr

brhmcr Guest

hakankabaoglu Türkiye,de yokken daha burda (Polonya,da) olimp creatine xplode vardı ki zaten Olimp Polonya üretimi :) pre-workoutlarda zaten sadece kafein var demedim, şeker türevleri ve creatin türevleri artı bir de arginine genel anlamda ha tabi daha bir çok katkı. Herkeste farklı etki yarattığını düşünüyorum. Ama ilk defa creatin alacak biri girişi mono ile başlayıp görmeli derim.Mono yükleme noktasında ise ben yüklemesiz kullanıyorum belki de ondan su tutumum yok.

De Facto kusura kalma senin topiki baltaladık gibi oldu.Ben fikrimi tekrarlıyayım. Whey, mono creatine, multivitamine paraya kıyarım denirse glutamine, amıno asit.

Benim kış stackim ise ;

Kisin bulk icin kullanacagim,

Optimum Whey %100
    Olimp CarboNox
    Olimp multivtiamin
    Olimp omega gold
    Olimp Arginine 1250
    Activelab ZMA
    Activelab amino 3 / Scitec AOL
    Activelab Tribuactive B6
    BSN no-explode (sırf bitirmek için)
    Universal Beef Amino
    Universal Creapure

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Temmuz 2012
  14. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Kış stack i diyorsan bir kere arkadasın dedigi gibi creatin mono olucak :)
    sonra blend proteinin olucak bi tane
    multivitaminin olucak pak e cok para verirsin anavite tercih et onun yerıne
    sabahları uyanır uyanmaz ıcmek ıcınde bitane whey proteinin olucak bebek gibi yoluna bakıcaksın

markalara gelelim
    creatin- universal-ultimate-Musclepharm ne istersen al bitane güzel mono
    blend ürün-muscle milk-gaspari-combat olabilir
    multivitamin- anavite olur - bulursan optimen olur
    whey optimum al geç yada ultimate prostar

fıstık gibi stack sana

De facto bunu beğendi.
  15. De facto

De facto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tekrar güncelleme yaptım ve listem;

-Ultimate creatine (mono)

-Gaspari myfusion (blend protein)

-ON Hydrowhey

-Dynamatize ve Twinlab 'ten herhangi biri(aminoasit)

-MHP Glutamine

-Optimen multivitamin( Amerika'da 24$ bizde 115 TL şaka gibi ama yapacak birşey yok)

Bunların dışında şu olsa daha iyi olur dediğiniz var mı arkadaşlar?

16. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Gercekten guZel bı liste olmuş yalnız optimen e 115 tl verene kadar 120 tl ver animal pak al derim yine de karar senin...

De facto bunu beğendi.
  17. brhmcr

brhmcr Guest

Guzel olmus bence :) zamanlama , beslenme , dinlenme bir de inanc oldu mu kim tutar seni :)

18. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Dymatize likit amino yu önerebilirim sana...

Myofusion u ögün aralarında alıcaksın sanırım ama bence beslenmen yerinde olucaktır dolayısıyla buna gerek yok...antrenman sonrası hydrowhey var zaten...
    Myofusion yerine antrenman öncesi n.o. ürünü almak daha mantıklı he gerekli görmüyorum diyosun, vitargo tarzı antrenman sonrası ürünü alabilirsin veya antrenman öncesi için bcaa olabilir...

De facto bunu beğendi.
  19. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    ultimate kreatini muscle pharm kreatinle degiştirirsen iyi olur

optimum hydrowhey e o kadar para harcamana gerek yok normal bi whey işini görür

De facto bunu beğendi.
  20. De facto

De facto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yeni bodybuilding.com sitesine baktım musclepharm creatine bestseller, ben de değiştireceğim.

Normal whey ile arasında uçurum yoksa fazladan para ödemek saçma olur tabiki fakat öyle çok fiyat farkı yok aralarında.

Birde "bcaa" da almalı mıyım sizce yoksa whey varken gerekszi mi?

Sayfayı Paylaş