pompa hakkında bir kaç soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Andr0 tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kilo :72 boy 1.85 yaş: 23 kol : 36

biceps çalışırken son setten sonra pompa yapıyorum 1 set (8)

1 . barbell curl de 35 kilo ile çalışırken popayı 10 kilo ile yapıyorum bu kilo yeterlimi yada daha az veya fazlamı olması gerekiyor?

2. bunu her biceps antremanımda yapsam bir zararı olurmu ? Hocam bana 1 hafta yapıp 1 hafta yapmamamı önerdi .

yapma nedenimde çok güzel işe yaradığını hissetmem.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

2. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Pompa nedir?

Morphling bunu beğendi.
  3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
  4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    biceps antrenmanını nizami çalışıyor olsan şu anki seviyende pump yapmana gerek kalmaz.demekki kas doyuma ulaşmamış.pump yeni başlayanlarda herzaman yi etki yapmaz.fazldan yapacağın set veya tekrarların herzaman faydası olmaz.seni aldatmasın.

5. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    guardbody 4. ayım bu sporda bütün antremanlarım gecikmesiz 1 gün bile aksatmadan yapıyorum fakat hareketi yeteri kadar doğru yapamıyor yani yediremiyor olabilirim , buna baş vurmamın sebebide ilk 3 ayda ay başına koldan 2 cm yani toplam 6 cm almam , geçen ay ise 0.5 cm düşmem yüzünden bi farklılık aradım yaptığımda işe yaradığını çok iyi hissettim fakat zararı varsa yada aldatıcı bir hisse birdaha yapmamayı düşünüyorum beni bilgilendirirseniz çok mutlu olucam .

6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    vücut bellli ölçülere ulaşıncaya kadar pumping yapılmasına karşıyım..eger dogru zamanda yapılmazsa, sandıgınız gibi ölçü kazandırmaz, aksine ölçü kaybettirir..vücudumuzun, pumping e cevap vermesi için kaslarımızın sulu olması gerekir..

pumping kas gelişiminin olması için cok gereklidir, ama pumping yaparken vücut besinleri ve oksijeni fazlasıyla yogunlaşılan bölgeye taşır ve o bölgeye ekstra kan pompalanır max doluluk saglaması için..burdan şu anlam cıkıyor; pumping için önce cok iyi beslenmeyi kafanızda oturtmanız lazım, ancak öyle pumpinge cevap verebilirsiniz..özellikle karbo alımınız üst düzeyde olmalı, en az protein kadar dikkat edilmeli..

pumping için vücudun yeteri kadar bazı takviyeleri alıyor olması lazım çükü pumping vücuttan cok besin götürür ve kas yenilenmesinin hızlı olması için glutamine-arginine degerlerinin yüksek olması lazım, bunların yanına hacimliyken pumpingten max verim almak için creatin cok iyi gider..arginine sayesinde vücut daha fazla kan gönderiri kaslara ve dolayısıyla nitrik oksite dönüşür..glutamin ise kaslarımıza daha fazla su taşır ve pumping ten alınan verimi yükseltir..creatin de enerji kullanımını artırıp dah afazla pumping yapmamızı saglar..

pumping düşük tekrarlı hareketlerden sonra yapılmalıdır bence..10-12 tekrarlı hareketlerden sonra yeni başlayan birisiyseniz, pumpinge cok gerek yok, hareketleri yedirerek yapmanız en dogrusu..belli bir kütle kazandıktan sonra pumpinge yer verirseniz, kaslarınızın bu güzellikle tanışması daha güzel olacaktır ve gelişim bir o kadar da hızlanır..4 ay "beginner" seviyesidir..

sahin_2781, diez, FasT ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş