Polis Olmak Ama...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve bodytaha tarafından 12 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese merhaba. Beni çok rahatsız eden bir konu hakkında sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Ben polis olmak istiyorum ve seneye inşallah sınavlarına gireceğim. Boyum 1.69. Polisliğe tutuyor fakat polislerin ortalamasına göre kısa kalıyorum. Bu benim iiçn sorun oluşturacağını düşünüyorum. Ne bilim takmazlarsa beni diye kafama takılıyor. Boyum kısa olmasına rağmen kendimce güçlüyümdür. Zayıfım bir de o ayrı konu. Ama polisliğe boyum da kilomda tutuyor. Arkadaşlar siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu boyda polisler var gördüm fakat insanların ne düşündüğünü açıkçası merak ediyorum..

2. ricardo

ricardo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    valla abim mülakatta adamın boyunu ölçerken kafasına bastırıyolar diyodu...bence olumsuz düşünme ama kesin alacakları gibi bi kanıya da takılma inşallah alırlar :)

3. hakan_1993

hakan_1993 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla bende bu sene ygsde polıslıgı tuttursam sınavlara gırcem inş alırlar kardeş.

4. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    İnşallah girersin kardeşim bu sene ama benim dert ettiğim konu aslında bu değil.. Daha ilerisi :)

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu yıl 4 yıllık üniversite kontenjanından arkadaşım polis oldu 170 boyunda. Herhangi bi sorun teşkil etmemiş. Fakat Polis Mes. Yük. Okullarında alım ortamı nasıl tam bilmiyorum.

6. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek hayatında sorun teşkil eder mi acaba onu merak ediyorum..

7. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    valla bende bu sene baş vurcam polisliğe. Boy 1,78 kilo 82.
    umarım ikimizde polis oluruz :D

8. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    bende 1,68 boyundaydım sınavına girdim kazandım daha sonra mülakat felan derken kendimi kazanmış saydım ama sağlık tan kaldım :( yoksa 6-7 yıllık memurdum şimdi ama hayırlısı... inşallah olursunuz (ama boydan önemlisi vucudunuzda jilet ve kesik izleri varsa önce onları sildirin benim hayatıma mal oldu) saygılar.

bodytaha bunu beğendi.
  9. göktuğra

göktuğra Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    kardeşim rahat ol hiçbir sorun olmaz ben polisim kısa boylu değilim ama kısa boylu arkadaşlarada bu teşkilatta ihtiyaç var sen boyuna değil yüreğine bak ve rabbimden hayırlısını iste mesleği önerirmiyim benim sekizinci yılım iki yılda polis okulu on yıl oldu hiçbirzaman pişman olmadım tavsiyede ederim bahtın açık olsun

Green Day ve bodytaha bunu beğendi.
  10. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Abi Allah razı olsun içimi rahatlattın valla.. Bu arada teşkilatta kısa boylu abilerimiz çok var mı peki?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:44 ----------

İnşallah kardeşim. Hayırlısı..

11. göktuğra

göktuğra Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    teşkilatta kısa boylu arkadaşlar tabiki var biliyosun boy sınırı erkeklerde 1.67 kısa boyunda uzun boyunda kendine göre avantajları dezavantajları var o yüzden çokta önemli değil inşallah mülakatta ve sınavda başarılı olursun gerisi zaten kendiliğinden gelir pişman olacağını düşünmüyorum için rahat olsun

bodytaha bunu beğendi.
  12. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    İnsanların nasıl baktığı önemli değil.Kısa bir boy değil.Polislik mülakatlarında kafaya falan bastırmıyorlar.hastanede nasıl ölçülüyorsa aynı alet kullanılıyor.

Ben çok kısa boylu polis gördüm.Kısa boylu diyorum ama tabi polisler içinde.

Ülkemizde boya bakmıyorlar :) Kimliğini çıkardığın an bitiyor... :)

bodytaha bunu beğendi.
  13. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Abi eyvallah verdiğin cevaplar için.. Benim gıcık olduğum şey dışardaki insanlar mesela bazı arkadaşlar, bu boyla nasıl polis olacaksın gibisinden şeyler söylüyor. Bu da beni rahatsız ediyor. Bir de boyu kısa insanların güçsüz olduğu kanısı var. Bu da yanlış. Mesela abi, forum sitelerine bir gir boy konusunun tartışılmış olduğu konular var orda hep polis dediğin kısa boylu olmaz, hatta boy sınırı erkeklerde 1.75 olmalı diyorlar :mad:

14. göktuğra

göktuğra Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    kardeşim sen nşallah mesleğe girersin o zaman anlarsın boy konusunun önemsiz olduğunu şöyle söyleyim boyu uzun olan kişiler güçlüdür diye bişey yok ayrıca meslekte herşeyde güç değil boyun kısa olabilir ama silah atışın çok iyidir olaylar karşısında serinkanlı ve mantıklı düşünebilirsin ayrıca özel harekat biriminde çalışan kısa boylu ama zehir gibi efsane arkadaşlarımızda var o yüzden kimseye kulak asma ve rahat ol

bodytaha bunu beğendi.
  15. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    "Yunuslar" dışında manken gibi boy aramıyorlar diye biliyorum. Sınırlar dahilindeysen problem etmene de gerek yok...

16. *BaRMaN*

*BaRMaN* Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    1.65 kadar esnetebiliyorlar sanırım boyu tabi birazda tanıdığın ismi geçicek. onun dışında arkadaşların dediği gibi elinde kolunda yüzünde çok bariz izler varsa işin zorlaşır.

yunus larda bende uzun boy istiyorlar sanıyordum ancak geçenlerde bir arkadaşın vasıtasıyla bir polis memuruyla tanıştım yunus du oda. boyu benim kadar 1.73-74, sordum yunusluk için daha uzun boy gerekmiyormu. öyle bir şart yokmuş.

kısacası için rahat olsun sen gerek polislik gerekse sosyal yaşamda boy mevzusunda canını sıkma heleki bazı kadın arkadaşlar çok can sıkabiliyor boy konusundaki tutuculuğuyla.

bodytaha bunu beğendi.
  17. FreeMan_x

FreeMan_x Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    polis olmak için öncelikle yapıcak hiç bi işin olmaması lazım

18. stapedius

stapedius Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    mugla
    xxxx bir polis olarak konusuyorum polisin gucu kasında boyunda değil kalemindedir teskilat içerisinde 10 parmak klavyenin olması arnold gibi olmandan çok daha makbuldur

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Mayıs 2011
  19. Burakxxx

Burakxxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aradan yıllar geçmiş 2011 2019 yıllar önce sizin dert ettiğiniz neden şuan benim karşımda abim olursunuz acaba neler oldu hayatınızda neler değişti cevaplayan olursa mutlu olurum inşallah olmuşsunuzdur polis

20. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    zamanında pöh parkuruna çıkmıştım. boy 185, kilo 90, yağsız vücut falan. kendimce manken gibiyim yani. sonra noldu? benim yarım kadar dediğim adamlar çatır çutur parkuru geçti. ben hantallıktan yavaş kaldım ve saniyeden elendim. kısacası her boyun kendine göre iyi olduğu alanlar var. takılmamak gerek...

Sayfayı Paylaş