Polis Özel Harekat - Beslenme ve Spor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozan.egm tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ozan.egm

ozan.egm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese kolay gelsin, iyi çalışmalar. Cevaplayanlar şimdiden sağolun.

Polis okulu öğrencisiyim. 21 yaşındayım. Boyum 1.78 kilom 69.

Özel Harekat branş temel eğitimi almaktayız. Gün içinde yaklaşık 150-200 şınav çekiyoruz. Akşam saatlerinde ise 45-50 dakika sabit tempoda koşuyoruz, yaklaşık 7 km oluyor. 10-15 dakika ise hızlı tempo koşu ardından ısınma hareketleri ve spor bitiyor.

Tabi branş dersleri yani Silah Atış ve Polis Savunma dersleri için ekstradan efor sarfetmekteyiz bazı günler. Yani gün içinde de boş durmuyoruz, hep hareket halindeyiz.

Bu rakamlar birbirlerine yakın şekilde düzenli olarak 2 günde 1 yapılmakta. Şınavlar her gün sabit. Bu durumda 3 öğün beslenmem sizce yeterli midir? Ek besin takviyelerine gerek var mıdır?

3 ay sonra asıl branş eğitimine gidicem. Şimdiden hazır olmak istiyorum, tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Yemek listemiz şu şekilde;

Vücudumun şu an kim durumu;

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. sthammer

sthammer Guest

Dengeli bir beslenme programı yapılmaya çalışılmış ancak protein alımı eksik, doğrudan ek besin pek tavsiye etmiyorum ama yatılı olduğundan oturu günde 1 veya 2 ölçek protein takviyesi kullanılabilir..

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu tür okullarda genellikle vücudun ihtiyaci ve harcadigi kalori hesaplanarak ona göre bir yemek plani cikarilir.ne fazla ne eksik olur.

4. sthammer

sthammer Guest

Karbonhidrat olarak fazlasıyla cazip ancak fitnesscı gozuyle bakınca burdan kg x 1.5-2 gram aralığında protein zor çıkar.. 3 öğün ve her sabah 6-7 yumurta varsa, öğlenleri de çıkan tavuk yarım kiloysa bişey diyemem :)

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    DR,kim bakicak öyle bir okulda protein miktari 1,5-2 gr olayina yeterli kalori varmi var,az bucuk proteinde var,adam basi 1,5 -2 gr protein hesabi yapsalar devlet altndan zor kalkar:)

6. sthammer

sthammer Guest

Abi o yuzden zaten, alayda askerlik yaptim, bir kepçe anca koyuyorlar yemeği :) Bizimki tam komediydi, sabah kahvaltisi yarım ekmek hakkı var herkesin, açıyorsun ekmegin içini, adam 50 gr peynir atıyor hadi eyvallah :)

Bekci bunu beğendi.
  7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Poh eğitimi 3 ay sürüyor şimdiki eğitimler hafif gibi babamda poh eskilerden yani. Bundan 3-4 yil oncesinde poh olan tanidik abilerim var onlarinda egitim felan zor . Bence eğitimin bitsin ondan sonra vucut gelistirme yap. Zaten özel harekat şubelerindeki spor salonlarini biliyorum en kotu yerdeki salon bile ankarada buldugum cogundan iyi. Bircok vucutcu poh abilerim var ve vucutlarida gerçekten çok çok iyi bir tanesi 1.90boyunda 120 kg den fazla yaģ orani yok denecek kadar az ivedikteki poh subesinde adini hatirlayamadim adam hulk gibi bisi. Yani meslegin spor icin cok iyi ama egitimden sonra daha iyi sonuc alirsin simdi beslenmen uykun felan düzenli değil yıpratma kendini aģirlik kaldirarak.

Sayfayı Paylaş