polen mi amino asit mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve clubberfree tarafından 19 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar polende 18 çeşit amino asit varmış bayağda faydalı bir ürün olarak gözüküyor şimdi benim merak edip sormak istediğim soru şu
    1.5 aydır body yapıyorum ve amino asit takviyesi almayı düşünüyorum ama amino asit hapları biraz pahalı gözüküyor ucuz olanlarıda alınması gereken tablet miktarı en az 7 antreman öncesi 7 de antreman sonrası gözüküyor yani on beş antreman gününde bitiyor o yüzden polen kullanmayı düşünüyorum
    esas soru şu polenmi alsam daha faydalı yoksa gene amino asit haplarındanmı kullanmalıyım polen kullanacaksamda antreman öncesi ve sonrası ne kadar kullanmalıyım
    not: polene karşı bir alerjim yoktur

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    polende çok sayıda amino asit geşiti bulunabilir fakat önemli olan bu aminoasitlerden miktar olarak nekadar bulunduğudur.30çeşit amino asit çeşiti barındırıp herbirinden 0.01mg içerebilir bu onun amino asit açısından zengin olmadığını gösterir.Bence amino asit tabletleri veya sıvı amino alman daha iyi olacaktır...

3. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    tabi ben işin o bölümünü hiç düşünmedim zaten bu yüzden bir sorup fikir alayım sizlere diye konu açtım teşekkür ederim bigi için

4. g.cakay

g.cakay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    köfteci
    Yer:
    Edirne
    Mükemmel Gıda olarak nitelenir. Yüksek performans sağlar, sporcular ve sportif yaşayanlar için anabolik (kas adale yapan) etkileriyle öne çıkar. İçindeki flavonoidler en büyük antioksidanlar arasında sayılan E vitamininden 200 kat daha fazla antioksidandır. En mükemmel B-vitamini kaynağı olarak nitelenir. Bir çay kaşığı polen günlük B vitamini ihtiyacını karşılar. Yine aynı miktarda bulunan esansiyeller devasa boyutlardadır. Bir çay kaşığı polendeki temel esansiyelleri alabilmek için 12 litre süt içilmesi gerekmektedir. (Esansiyel: bedende üretilmeyen ve dışarıdan almak zorunda olduğumuz aminoasitlerdir. Her türlü doku inşasında, yenilenmesinde, tamirinde bu aminoasitlere gereksinim duyarız. Beslenmemizdeki temel amaç bu esansiyelleri almaktır.) Günlük 10-15 gr polen tüketen bir kullanıcı tamamen doğal ve organik, sindirimi 40 dakika gibi hızlı ve kolay, ayrıca zengin bir vitamin ve mineral kaynağı tüketmiş olur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:37 ----------

ayrıca Tabiatta ender rastlanan bir şekilde, bünye için lüzumlu olan(Vital) proteinler, 22 çeşit amino asit, 27 çeşit madensel tuz, doğal hormon, enzim, pigment, karbonhidrat, fermentler, vitaminler (A,B (1-2-3-4-5-6-7-8-9-12), C,D,E,H,P,PP vitaminleri), mineral maddeler, enzimler, antibiyotikler ve hormonlar polende bulunur

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:40 ----------

Tabiatta ender rastlanan bir şekilde, bünye için lüzumlu olan proteinler, amino asitler, vitaminler, mineral maddeler, enzimler, antibiyotikler, hormonlar polenle birlikte bulunur.
    Polendeki Aminoasitler
    : aspartik asit,glutanik asit, alanin, arginin, cystin, glisin, Histidin, İzolösin, Lösin, Lisin, Mefiyonin, Fenilalanin, Prolin, Serin threonin, Triptofan, Trisin, Valin.
    Polendeki vitaminler:
    B (Tiamin), B2 (Riboflavin), B3 (Vitamin PP), B5 (Asit pentotenik), B6 (Pridoksin), B7 (Mesoinositol), B8 (Vitamin H,
    Biyotin), B9 (Asit folik), B12 ( Siano kobalamin), Vitamin C, D, E, ****** A, (özelleikle B vitaminleri suda eriyerek vücuttan atıldıklarından her gün alınmaları gerekmektedir.)
    Polendeki mineral maddeler:
    Kalsiyum, klor, demir, magnezyum, manganez,fosfor, potasyum ve silisyum.
    Aşağıdaki karşılaştırma polenin harikalığını göstermeye yetecektir;1g polende mevcut vitamin B5 (Pentotenik asit) miktarı 95 lt. süt, 13 kilo sığır eti ve 25 kg. buğdaydaki aynı vitamine eşdeğerdedir. 1 g polen tozunda bulunan B1 ve B2 vitaminleri kadar vitamin almak için 40 – 70 adet beyaz ekmek,16 – 20 kg elma yemek gerekir.
    Polenler aynı ağırlıktaki dana etinden, yumurtadan ve peynirden 5 – 7 defa daha fazla amino asit ihtiva etmektedir.(Caillas E, Les Vertus

crucifixio bunu beğendi.
  5. crucifixio

crucifixio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    kaptan
    Yer:
    istanbul
    Bir de yeni bir furya olan balparmak apitera apimix dikkatimi çekti bugün, ve acaba gerçekten düzenli kullanimda amino asit ihtiyacıni ne ölçüde karşılar ? Bunu merak ettim doğrusu, bu konuda bilgisi olan birileri yardımcı okursa çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş