polar f serisi nabız ölçer saat

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve altec tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba, ben polar f serisi saat almayı düşünüyorum.
    ama pek bi bilgim yok konu hakkında
    bana bu saatin tam olarak ne işe yaradığını anlatabilir misiniz?
    fitness ve kondisyon çalışan birisiyim. kondisyonu ergometre kürek aleti ile çalışıyorum. fitness ı ise serbest ağırlıklarla.

yani mesela ağırlık çalışırken , normalde olması gerekenden düşük yada fazla olursa alarm verirse bırakmam mı gerekiyor sporu? bu işe mi yarıyor?

yada o aralığa sokmam mı gerekiyor kendimi spordan fayda sağlamam için?

teşekkürler

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba Altec,
    ben 1.5 yıldır kullanıyorum F11 i...
    Bana F11 i kullanmanın sağladıklarını sıralamak gerekirse ilk olarak her antrenmanda ne kadar kalori yakmışım, nabzın kaç dk hangi aralıkta kalmış bunların hepsini kayıt altına almamı sağlıyor. Bu bilgileri sonra internetten Polar ın sitesine kaydedebiliyorsun. Benim 1.5 yıldır yaptığım her antrenman hesabımda kayıtlı... Böylece hangi hafta ne kadar performans göstermişim hemen görebiliyorum. Bi sonraki hafta ona göre antrenman performansı üzerinde değişikliğe gidebiliyorum.

Onun dışında benim kullandığım modelde haftalık - aylık hedefler belirleyebiliyorsun. Sonrasında saat sana hangi antrenmanda nabız aralığının ne olması gerektiğini iletiyor. Sen de antrenmanın sırasında temponu nabzın o aralıkta kalacak biçimde çalışıyorsun. Nabız aralığın üstündeyse tempoyu yavaşlatıp, altındaysa artırarak vs.. Set sırasında nabız aralığın üstüne çıktıysa seti yarım bırakmıyorsun tabii... yalnızca seti tamamladıktan sonra ikinci sete başlamak için nabzının uygun aralığa girmesini bekliyorsun. Yani en azından ben öyle yapıyorum.

Temel olarak F serisi biraz daha cardio aerobik yapanlara yönelik bi cihaz onun için ben yazın yağ yakımı sırasında çok faydasını görüyorum. Yağ yakımı sırasında bildiğin gibi nabzın hangi aralıkta olduğu önemli olduğundan bu cihaz çok işe yarıyor. Ama sonuçta VG nin mantığını bilen insan için ağırlık çalışması sırasında da kullanılabilir benim yaptığım gibi...
    Ama direkt ağırlık çalışmasıyla bağlantılı bi model düşünüyorsan FT60 ı da öneririm.

3. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    peki bu saaten veri almak için illaki göğüs bandını takmamız gerekir mi?
    yoksa bilekten de ölçebiliyor mu?

Sayfayı Paylaş