Planksone - Beslenme Programı

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve planksone tarafından 13 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. planksone

planksone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle daha önce kendimi tanıtmadığım için özür dileyerek başlıyorum. Benim adım Tuna, 25 yaşındayım. Boyum 173 cm, kilom 75, yağ oranım %8 veya %9 olarak gözüküyor.
    Küresel Sıcaklık Denetleme Kurulun'nun Türkiye'de ki saha çalışanlarının takım liderler şefi olarak çalışıyorum. Anlıyacağınız kara, deniz ve havada sıcaklık tahmin raporları çıkaran ekipmanların denetimleriyle uğraşıyoruz Bu iş gereği 7 ayrı iklim bölgesini devamlı gezmek zorundayım. Her birinde 1 ay kalıp diğerine gitmek sureyitle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon, Diyarbakır ve Van'ı sırayla geziyorum. Şimdiyse tüm güney kutup dairesini kapsayan haziran ayında başlanılacak olan 4 aylık araştırmaya türk araştırma grubunun lideri olarak zorunlu gönderiliyorum.

Asıl soruma geliyorum. 7 aydır VG yapıyorum. Bu konuda çalışma programımı ve hangi beslenme programını uygulayacağımı kendi araştırmalarımla oluşturdum. Yalnız 4 aylık bu araştırma sürecinde kişilerin kendi özel beslenme programları varsa buna dikkat lojistik destek sağlıyacaklar. Bende beslenme programı mı size açarak eksikleri gidermeyi, yanlışları düzeltmeyi umut ediyorum.

- 06.30'da kalkar 1 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı lor peyniri yerim.
    - 07.00'da 3 haşlanmış tam yumurta, 3 haşlanmış yumurtanın beyazı, 100 gram lor peyniri
    - 09.00'da 30 gram kavrulmuş keten tohumunu yemek kaşığına koyup üstüne 5 damla keten tohumu yağını ekleyip beraber yerim.
    - 12.00'da 100-150 gram arası tavuk göğüsü ve yarım porsiyon esmer pirinçle bulguru karıştırıp yağsız yaptığım benim tabirimce pilgur
    - 14.00'da 1 konserve tonbalığı ve 1 dilim tam buğday ekmeği
    - 17.00'da 1 bütün piliç çevirme (Derisini yemiyorum) ve mevsimine göre 1 2 meyve
    - 18.30 gibi idmana başlarım. 45 dakika yada 1 saat sürer.

Benim asıl sorunum burada çünkü idmandan hemen sonra alabiliceğim beni tatmin eden glikoz alımına uygun bir besin uyduramadım. Şimdilik kırmızı üzüm suyu veya glikoz (basit şeker) kullanılmış bir bardak meyve suyu içiyorum. Yarım saat sonrada 1 haşlanmış tam yumurta ve 5 haşlanmış yumurtanın beyazını yiyorum.

Dinlenme günüm pazar olduğu için cumartesi gecesi dışında geç yatmam. Genelde 23.30 - 00.00 arası uyurum. Yatmadan öncede anneme yaptırdığım yağsız tuzsuz kupkuru bir beyaz peynir yerim. Muhtemelen 50-100 gram arası bir şeydir.

Günde 6 şişe yarım litrelik sulardan tüketiyorum. Susuzluk hiç çekmedim.

VG müsabakalarına katılmak gibi bir niyetim yok. Ama severek yaptığım için devamlı gelişim kaydetmek istediğim bir spor dalıdır. Şimdilik hacim kazanmanın peşindeyim ve bir miktarda kazandım. Bunun devam etmesini ve bir durak noktasına girmeden bir şeyleri daha dikkatli yapmak istiyorum

Şimdi programıma badem veya fındığı eklemek istiyorum ama nasıl yapsam bilemiyorum. Ayrıca protein tozu kullanmaya karşı biri değilim öncelikle doğal yollarla bu spora alışmaya özen gösterdim. Eğer protein tozuyla daha fazla verim alabiliceğimi düşünüyorsanız ve program hazırlamama yardım edebilicekseniz lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar

Sayfayı Paylaş