Planet earth

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve dragox tarafından 11 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. dragox
  Offline

  dragox Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2011
  Mesajlar:
  510
  Beğenileri:
  940
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci- Besyo
  Yer:
  İstanbul
  Hiç uzatmadan söylüyorum benim hayatımda izlediğim en güzel film- belgesel her ne ise o yani:D Belgesel sevin, sevmeyin farketmez kesinlikle izlemeniz gerektiğini düşünüyorum insanın dünyaya bakışın değiştiriyor resmen. Muhteşem bir başyapıt. İMDB PUAN TAMI TAMINA 9.6 11 bölümden oluşuyor. Ağır şekilde tavsiye ediyorum üşenmeyin izleyin.


  içerik bilgileri :

  1.bir kutuptan diğerine
  dünya nüfusunun 6 milyara ulaşmasına rağmen, insan elinin hiç değmediği yerler halen var. bu belgesel dizisi sizleri vahşi doğanın son kalelerine götürerek, gezegenimizi ve vahşi yaşamı hiç görmediğiniz bir gözle gösterecek. yeryüzü belgeseli bu ilk bölümüyle dünyamıza tüm yönleriyle bakarak, doğa tarihimizi şekillendiren ana faktörleri inceliyor.

  2.dağlar
  muazzam dağlar bölgesine yapacağımız bu tur, yeryüzünün en alçak bölgesinde bir dağın doğuşu ile başlayıp, everest’in en yüksek noktası ile sona eriyor. bu yolculukta, yeryüzündeki en çekingen ve sessiz yaratıklar ile tanışıp, onların hayatta kalma sırlarına tanık olacağız.

  3.tatlı su
  bu bölümde, nehirlerin yataklarını ve dağlardaki kaynaklardan başlayarak denize dökülmesini izleyecek ve bu akarsulardaki benzersiz ve dramatik vahşi yaşama tanık olacağız ve yaşayan az sayıdaki canlıların keşfedilmemiş dünyasına gireceğiz. bununla birlikte şelaleler, kanyonlar, soğuk göller, su bölgeleri ve büyük nehirlerin gizemli dünyasına, coşkun ve ürkütücü bir yolculuk yapacağız.

  4.mağaralar
  bu bölümde gezegenimizin dayandığı son sınıra, keşfedilmemiş bir dünyanın derinliklerine, karanlık ve nemli mağaralara bir yolculuğa çıkacağız. beş milyon yarasanın yaşadığı borneo’daki geyik mağarasını, şaşırtıcı kristaller, mağara melek balıkları, mağaradan asla çıkmayan ve hiç gün ışığı görmeyen hayvanlar olan gerçek mağara uzmanları troglobitlerle ve vahşi teksas semenderleri ile tanışacağız.

  5.çöller
  gezegenimizin %30’u çöllerden meydana gelir. dünya üzerindeki bu çoraklıklar yaşamdan yoksun gönünür ama ne tuhaftırki hiçbiri değildir. bu inanılmaz yeryüzü belgeseli çöllerin arkasındaki sırları ve bu dinamik ortamın kısa ömürlü doğasını ilk defa ve değişik bir bakış açısından inceliyor.

  6.buz dünyaları
  gezegenimizin iki kutbuda buzlarla kaplıdır. dünyanın hiçbir yerinde mevsimsel değişim bu kadar büyük değildir. buralarda hayatı buz yönetir. antartikada deniz donduğu zaman imparator penguenler hariç tüm hayvanlar göç ederler. bu arada kuzey kutbunda, kutup ayıları uzak mesafelere yüzmeye zorlanırlar ve yeryüzndeki en ölümcül düşmanlarla karşılaşırlar.

  7.büyük ovalar
  bu muazzam vahşi topraklarda, afrika'nın yakıcı sıcaklıktaki bozkırlarından kuzey kutbu'nun dondurucu topraklarınada ceylanların, geyiklerin ve bizonların topuklarından, yırtıcı hayvanlar olan kartallar, kurtlar ve aslanlara kadar, dünya üzerindeki en harika vahşi yaşam örneklerine rastlıyoruz.

  8.ormanlar
  zor iklim koşulları ve çok uzun süren oluşum dönemlerine rağmen dünyanın en üretken bölgeleri olan balta girmemiş ormanlarda hayatta kalma mücadelesi sanılandan çok daha zordur. en son iz sürme teknikleri ve havadan yapılan çekimler kullanan yeryüzü, balta girmemiş ormanların karanlık içlerine giriyor ve yüzeylerindeki bitki örtüsü üzerinde ilerliyor.

  9.sığ denizler
  yeryüzü, bir humpback balina anne ve yavrusuna dünyamızın sığ sularında destansı bir yolculukta eşlik ediyor. yavrunun ilk nefesini aldığı tropik mercan cennet bahçelerinden, balinaların zengin yiyecek kaynakları olan fırtınalar kopan buz gibi soğuk kuzey denizlerine kadar olan bu yolculukta büyük tezatlar ve sürprizler ortaya çıkarıyoruz.

  10. mevsimlik ormanlar
  bu bölümde dondurucu kuzey’deki yaprak dökmeyen ağaçlardan, tropik iklimlerin yaprak döken kuru ağaçlarına kadar yeryüzünün hertür ormanlıkları mevsimsel olarak tasvir ediliyor. ağaçlar, yeryüzünün en uzun, en büyük ve en yaşlı organizmasıdır ve bu mekanizma büyüleyici vahşi yaşamın ana kaynağıdır.

  11. derin okyanus
  tüm karalardan uzakta.. okyanus. dünya yüzeyinin yarısından fazlasını kaplayan okyanus insan için büyük ölçüde ulaşılmazdır.
  ziyafet ya da açlık – okyanustaki yaşamın tamamı sürekli bir yiyecek arayışıdır. 3 metrelik yelken balıklarından , 8 metre enleri ve 2 tonun üzerindeki ağırlıklarıyla okyanus devleri manta vatoslarına ve mavi balinalara kadar yeryüzünün en keşfedilmemiş dünyasına bir yolcululuk yapıyoruz.
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 11 Ağustos 2012
  ChopChop, H3R0, Berkay Türkkan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 2. Berkay Türkkan
  Offline

  Berkay Türkkan Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.895
  Beğenileri:
  2.290
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Fitness Model
  Kısa zamanda edinip izleyeceğim,merak ediyorum açıkçası :)
   
 3. dragox
  Offline

  dragox Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2011
  Mesajlar:
  510
  Beğenileri:
  940
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci- Besyo
  Yer:
  İstanbul
  Beğenirsin emin ol:) Buz dünyası bölümü şahane özellikle penguen sahneleri:)
   
 4. Berkay Türkkan
  Offline

  Berkay Türkkan Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.895
  Beğenileri:
  2.290
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Fitness Model
  Geçen gün bütün bölümlerini edindim,fırsat bulduğumda baştan sona izleyeceğim :) Gerçi NTV'de Tuncel Kurtiz,Kenan Işık gibi isimlerin seslendirmeleriyle de veriliyormuş ama kaçırdım sanırım :)
   
 5. dragox
  Offline

  dragox Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2011
  Mesajlar:
  510
  Beğenileri:
  940
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci- Besyo
  Yer:
  İstanbul
  Ntv'de çok önceden verilmişti ama tamamı verilmedi diye biliyorum 3-4 bölümü yayınlandı, bi de HD görüntü izlersen daha isabet olur. Orijinal seslendirme daha iyi zaten:)
   
  Son düzenleme: 19 Ağustos 2012

Sayfayı Paylaş