pkk Barajda Boğulacak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve MyShadowKing tarafından 23 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
 1. MyShadowKing
  Offline

  MyShadowKing Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2011
  Mesajlar:
  123
  Beğenileri:
  138
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İstanbul
  Şırnak güzergahının, Kuzey Irak sınırı sıfır noktasında Devlet Su İşleri tarafından yaptırılan ve PKK’lıların Türkiye’ye sızmalarını önlemede büyük ölçüde etkili olacak 11 barajdan tamamlanan 3’ünde su tutma işlemlerine başlandı.

  Hakkari sınırları içerisinde 4, Şırnak sınırları içerisinde 7 olmak üzere DSİ tarafından 2008 yılında yapımına başlanan barajlardan, Şırnak ve Silopi ile Aslandağı Barajları tamamlandı. Şırnak ve Silopi ile Hakkari sınırları içerisinde yer alan Aslandağı Barajları’nda su tutma işlemine de başlandı. Uludere Barajı’nın kazıları ise devam ediyor. Heyelan riski bulunan Ballı Barajı için yeni bir yer seçildi ve temel kazısı için proje hazırlandı. Kavşaktepe Barajı temel kazıları ve inşaatı devam ederken, Musatepe Barajı için Şırnak-Hakkari Karayolu’nun tamamlanması bekleniyor. Temel kazısında sorun çıkan Çetintepe Barajı’nda ise çalışmalar devam ediyor.

  PKK’NIN MAĞARALARI VE GEÇİŞ YOLLARI SU ALTINDA KALACAK

  Kuzey Irak sınırına sıfır noktada bulunan barajların su toplamaya başlaması ile PKK’lıların geçişleri de büyük ölçüde zorlaşacak. PKK’lıların Katır üzerinde ağır silah, mühimmat ve gıda maddelerinden oluşan lojistik desteğin önü de kesilmiş olacak. Birçok mağaranın da sular altında kalacak olması PKK’nın harekat alanını daraltacak.

  HAKİM TEPELERDEKİ KULELERDE 24 SAAT GÖZETLEME

  Barajların yakınlarındaki hakim tepelere yapılan beton ve her türlü saldırıya dayanıklı mevzilerden oluşan kulelerde ise 24 saat gözetleme yapılacak, tespit edilen hareketli noktalara anında müdahale edilecek. Arazi yapısı nedeniyle kanlı eylemlerden sonra derin vadi, mağaralar ve ağaçlık alanlardan gizlenerek kaçmayı başaran PKK’lıların, barajların tamamlanması ve su toplamasıyla birlikte artık eskisi gibi büyük gruplar halinde eylem yapması da ortadan kalkacak.

  7 BARAJ 207 MİLYON’A MALOLACAK

  Şırnak Bölgesi’ndeki 7 barajın toplam maliyetinin 207 milyon lira olacağı hesaplanırken, bugüne kadar yaklaşık 110 milyon liranın harcandığı belirtildi. Şırnak bölgesindeki 2 barajın tamamlanmasının ardından, yapımı devam eden 5 baraj için bu yıl 31 milyon 383 bin lira ödenek ayrıldı.

  HAKKARİ’DEKİ BİR BARAJ İPTAL EDİLDİ

  Öte yandan, Hakkari’nin Güzeldere Çayı üzerine yapılan Gölgeliyamaç Barajı, alanında çok sayıda mağaranın tespit edilmesi nedeniyle iptal edilirken, Çocuktepe Barajı’nın inşaatı devam ediyor, ancak gövde kazılarında sorun çıktığı ifade edildi. Şemdinli ile Yüksekova İlçeleri arasındaki Bembo Çayı üzerinde yapımı devam eden Beyyurdu Barajı’nın da fiziki olarak yüzde 98 oranında tamamlandığı kaydedildi.

  2008’de ihalesi yapılan ve yapımına başlanan barajların 2011 yılı sonunda bitirilmesi hedeflenmişti. Ancak artan terör saldırıları ve zeminden kaynaklanan aksaklıklar nedeniyle, toplam 11 barajdan ancak 3’ü tamamlanabildi.

  Kaynak :http://www.haber365.com/Haber/PKK_Barajda_Bogulacak_Galeri/

  Resimler :http://www.haber365.com/Galeri/PKK_Bu_Barajda_Bogulacak/1/

  Guzel bence askerlerımız de 24 saat nobette olacak .
   
 2. celeron
  Offline

  celeron Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  4
  Beğenileri:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Yanlış anlamayın ama barajlar yapılacak bilmem ne bilmem ne hepsi palavra yapılamaz mı yapılır ama o barajlar çalışmaz, baraj yapımında kaç işçi kaçırılır, kaç iş makinesi yakılır, ne paralar akar ama sonuç elde var sıfır. Hep böyle yapıyorlar; Altay tank projesi, ANKA, MİLGEM, ATAK T129, UZUN MENZİLLİ FÜZE PROJELERİ, nüfus edici bomba ve bir sürü proje hiç birinin seri üretime geçtiğini göremedik böyle giderse de göremeyeceğiz ama kahrolası bu basın oysaki ballandıra ballandıra anlatmıştı ne oldu hiç birinden bir şey çıkmadı, neden çıkmadı biliyor musunuz çünkü bu ülkede özgürlük yok hep birilerinin güdümündeyiz.
   
  MyShadowKing, Aramiss ve eleroniel bunu beğendi.
 3. Prometheus676
  Offline

  Prometheus676 Üye

  Katılım:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  905
  Beğenileri:
  976
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
   
  celeron bunu beğendi.
 4. McNalcaci
  Offline

  McNalcaci Üye

  Katılım:
  20 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  110
  Beğenileri:
  63
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Yeşilyurt/İstanbul
  Kardeşim o barajlar yapılır bi kaç *** tarafından ağır silahlarla yıkılır ve daha çok zarara mal olur bu ülkede pkk ya karşı bırak saldırı müdafa bile yapılmıyor
   
  celeron bunu beğendi.
 5. MyShadowKing
  Offline

  MyShadowKing Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2011
  Mesajlar:
  123
  Beğenileri:
  138
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İstanbul
  İşin içeriğine fazla kafa yormadım haklısınız bende bılıyorum ne projeler vardı foss daha o acıkladıklarıyla ılgılı bır haber yok bu haberde boyle kalacak yarın gene sehıt haberlerıyle uyanıcaz.
   
  celeron bunu beğendi.
 6. Duratec
  Offline

  Duratec Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2010
  Mesajlar:
  881
  Beğenileri:
  657
  Ödül Puanları:
  103
  Yer:
  Ankara
  Adamlar meclisteler,şehirdeler. Hala ne mağarasından bahsediyorsunuz.. Önce meclistekileri temizleyin sonra mağaraları temizlersiniz..
   

Sayfayı Paylaş