Pizza Pizza Rezaleti..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve guardbody tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Arkadaşlar bu sene sonuna kadar pizza pizza'dan bir alana bir bedava diye bir kampanya var ve ben firmanın eski ve güvenilir olmasına dayanarak gidip bir tane alayım dedim.Akşam misafir gelecekti ve iş dönüşü yemek ile uğraşmamak için bir defaya mahsus hazıra kaçayım dedim ama demez olaydım.Evde tabaklara porsiyonu koyarken zaten görüntüden bir terslikl olduğu belliydi ama son dakika yapacak birşey yoktu.Resmen rezil oldum.Sokaktaki bir adamdan ne idüğü belirsiz bir lahmacun alsam bukadar berbat olamazdı.Hamuru kesinlikle pizza hamuru değildi ve large almama rağmende boyutu large değildi.Pizza hamuru bile normal hamur gibiydi.Malzeme ise içler acısı.Kampanya adı altında resmen kazıklandım ama bu işi burada bitirmeyede niyetim yok.Bugünden itibaren tüm şikayet sitelerinde ve kendi müdürlüklerinde durumu yazacağım.Sorduğumda kampanya öncesindeki ile bir farkı olmadığınıda özellikle belirttiler.Yazıklar olsun diyorum.Nasıl olsa düzen oturdu diye milleti bu saatten sonra kazıklamaya çalışıyorlar.Siz siz olun uzak durun.

2. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    o dükkandan kaynaklı olabilir mi acaba? çünkü ben kampanyayı bilmeden 2 pizza istedim, bana kampanyadan bahsedip 1 pizza almamın yeterli olduğunu söylediler. demeseler haberim olmazdı. (yılda 1 yada 2 defa pizza alırım.)
    pizza kalitesini de son yıllarda artmış buldum. ama senin durumun tabii ki bir açıklama ve özürü hakediyor.

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu konuda guardbody ye katılıyorum..3 hafta önce, ben de güvenilirligine inanarak pizza-chicken karışık bir menü söyledim..pizzaların altı resmen katır kutur du..kullanılan hamur kalitesiz ve bir o kadar da yenilmeyecek durumdaydı..iade edip, yenisini yedikten sonra kalktım, ama o bile hiç iyi değildi ve malzeme resmen yok gibiydi..pizza pizza, bazen de pizza hut da kalitesiz pizzalar yapıyorlar..

bana sorarsanız, pizza için, domino's tan şaşmayın derim..

4. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    aynen , Dominos pizzayı tek geçerim

5. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    pizza pizza bir izmir markasıdır ve eskiden izmir de sadece kıbrıs şehitleri caddesinde vardı, cidden pizzaları müthişti bol bol combo menü yerdik..
    ama şimdi bu franchising olayı ile yaygınlaşınca eski kalitelerini kaybettiler..eski ile yenisi arasındaki farkın bu kadar olması çok üzücü...

6. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben pizza olsun başka hazır ürünler olsun, sevmem, almam yemem. Hele mcdonaldsmış burger kingmiş falan, çok zore yerim onlardan bir şeyler. İşte ya mecbur kalacağım ya da arada bir arkadaşlar ısrar edecek ki onları kırmamak için yiyeceğim. Bir süredir arkadaşların ısrarları da fayda etmiyor, ben diretince, yemiyoruz. Onlar yese de ben yemiyorum.

Okankut doğru söylüyor, katılıyorum. İzmir'de açtıkları ilk dükkanlardan olan Bostanlı şubesini de biliyorum. Gerçekten lezzetliydi, temizdi, kısacası güzeldi. O zaman bende fast fooda karşı bir soğukluk yoktu. Bilinçte yoktu aslında.

Franchising bozmuştur kalitesini, para kazanıcam diye ismini bozmuş. Madem bayilerini iyi destekleyemiyorsun, ürün kalite garantisini müşterilerine iletemiyorsun ne demeye franchising yaparsın. Dünyaya yayılan yabancı markalar öyle değil ama mcdonalds falan, onlardan franchising dersi alsın beceremiyorsa.

mahir07 bunu beğendi.
  7. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Pizza pizza başta çok iyiydi. Ama tabiki franchising başladığı zaman şirketler kaliteyi sağlamak için bazı önlemler almak zorundalar. Ama her ne kadar önlem alırsanız alın söz konusu gıda sektörü olduğu zaman her daim franchise'lar arasında farklılık oluşması kaçınılmaz. Bunu sadece en aza indirebilirsiniz.

Pizza Hut'ın pan pizza hamurunu çok seviyorum ben ama pizza hut'da eski pizza hut değil. Bundan yaklaşık 10 yıl önce Pasaport'taki Pizza Hut'ı babam yönetiyordu. Mısır'daki pizza hut zincirlerinide o kurmuştu. Ama geçen yıl içerisinde pizza hut'a gittiğimizde kendisi yemekteyiz programı gibi herşeyi eleştirdi. Yok hamuru yakmışlar yok sosisi kurutmuşlar yok bu bizim eski tarifimiz değil pizzamı bu filan diye. Sonra bende o gün yiyince farkettimki gerçekten pizza hut'tada büyük bozulma var. Pizza olarak şu an favorim domino's

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    pizza markaları da zaten concept olarak ayrışmaya başladı..
    mesela mc donalds'a gider gibi pizza hut'a gidip pizza yenilebilir, ancak dominos'a gidip oturup pizza yemem.
    Pizza Hut atmosferi bana her zaman daha iştah açıcı ve keyifli gelir.
    Ancak eve sipariş vereceksem de pizza hut'ı değil dominos'u tercih ederim..

Zaten bu firmalar da konumlandırmalarını zaman içerisinde birbirlerinden ayrıştırıyorlar.

Bu arada ben Pizza Hut'ın pizza işini bırakacağını ve makarna işine gireceğini duymuştum.
    Zamanla dönüşüm yaşayacakımış yani firma.
    Bu konuda gelişme var mı acaba..

http://www.pazarlamarketing.com/2008/10/pizza-hut-pasta-hut-oluyor/
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/10065990.asp

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Dominos üzerine bende tanımam ama malesef bulunduğum şehirde yok.pizza pizza şu anda öyle bir durumdaki kasaya kılık kıyafet firmadan bağımsız patronun oğlu tipinde biri bakıyor ve garsonlar ise ne iş olsa yaparım abi gibi bakıyorlar insana.resmen gözlerinin feri sönmüş.

10. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Oradan hiç almadım ben de.Pizza Bulls var burada.Onlarda da eve serviste 2. bedava.3-4 kere aldım.Bir problem çıkmadı şu ana kadar.Pizza Hut da güzel bence.Dominos da iyi ama hamuru ramazan pidesi gibi geldi bana. :)

11. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    Eskiden kıbrış şehitlerindeki pizza pizza mükemmeldi şuan sadece ıslak hamur satıyorlar. Hakkaten pizza demeye bin şahit gerek. Pizza severim ama dominos tan şaşmayın derim. Kampanya var bi büyük pizza alana 2.ci 4 TL..

Sayfayı Paylaş