pizza frittata(kh yok diyebiliriz)

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve iNFaZ100 tarafından 13 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Bu gün süper bi yumurta tarifi buldum uyguladım ve çok beğendim
    malzemeler:
    Hamur için:)
    yumurta 4 tam 2 beyaz yada nasıl isterseniz öyle
    göz kararı rendelenmiş kaşar
    1 büyük soğan doğranmış
    Sos için:
    2 diş sarımsak
    4 soyulmuş domates
    kekik ve nane kuru yada taze olabilir

yapılışı:
    soğanı küp küp doğrayıp tavada öldürüyoruz ve soğumaya alıyoruz dolaba konabilir.6 yumurtayı kasede 1 dakika çırpıyoruz kabarması gerekiyor sonra soğumuş soğanları ve rendelenmiş kaşarın 4 te 3ünü ve tuzu yumurtalara ekleyip yavaşça karıştırıyoruz tavaya zeytin yağı koyup karışımı tavaya döküyoruz ve pişmeye bırakıyoruz üzeri pişmiycektir o yüzden fırını çalıştırın 200 derce.
    başka bir tavaya zeytin yağı döküp sarımsakları tava koyuyoruz ama fazla ölmemesi gerekiyor ardından doğranmış domatesleri de tavaya koyup pişiriyoruz kekik ve naneyi ekliyoruz
    yumurta kaışımını önceden ısıtılan fırınımıza koyuyoruz ve üzerinin bişmesini bekliyoruz işlem tamamlanınca sosu da üzerine döküp kaşar peyniri sosis salam sucuk ne isterseniz koyabilirsiniz güzel oluyo tekrar fırına sürüyoruz ve üzerinin kıvamlanmasını bkliyoruz biraz kızarınca alıp yiyoruz afiyet olsun

not:ilk defa yemek tarifi yazıyorum bence biraz karışık bi tarif afiyet olsun.

Son düzenleme: 13 Şubat 2012

Sayfayı Paylaş