Piyasadaki Zayiflama İlaçlari

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve saydam tarafından 29 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.079
  Beğenileri:
  1.911
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  Zayıflamanın kolay yolunu arayanların başvurduğu bir seçenek zayıflama ilaçları. Peki ama işe yarıyorlar mı?

  Bildiğiniz üzere, piyasada dolaşan bir sürü 'zayıflama' ilacı var. Bunların bir kısmı doğrudan zayıflatma amacı taşırken, bir kısmı da diyet programlarını takviye edici bir özellik taşıyorlar. Bugün sizler için, piyasada satılan ilaçları inceleyelim dedik...

  Piyasada sadece iki tane, doğrudan zayıflatan ve ilaç olarak satılan marka var:


  Xenical Kapsül: Etken maddesi 120 mg orlistat'tır. Mide ve pankreastan alınan lipaz enzimin etkisini engelleyerek yağ emilimini önler. Bu enzim, besinlerle alınan yağların emilmesi açısından son derece önemlidir. Lipaz enziminin etkinliğinin önlenmesi, besinlerle alınan yağların, yaklaşık yüzde 30'unun sindirilmeden dışkıyla atılmasını sağlar. Merkezi sinir sitemini etkilemez, bağımlılık yapmaz. Tıbben fazla kilolu ya da obez olan, obeziteye bağlı risk faktörlerine (kalp ve damar hastalıkları, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kanda yüksek oranda yağ bulunması, solunum ve eklem hastalıkları) sahip olan ve olmayan 18 yaş üzerindeki kadın ve erkekler kullanabilir. Mide-bağırsak sistemiyle ilgili ciddi hastalık taşıyan, gebe ve emziren kadınlar, 18 yaş altındaki hastaların kullanması uygun değildir. Günde 3 defa, 1 kapsül, öğünle birlikte alınır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.

  Reductil Kapsül: 10 mg - 15 mg sibütramin hidroklit monohidrat içeren iki şekli mevcuttur. Sibutramin, yemek sonrası tokluk hissini artırarak kalori alımını azaltır ve metabolizma hızını yükselterek, enerji sarfiyatını artırır. 18 yaş üzeri yetişkinlerde başlangıç dozu olarak günde tek doz Reductil 10 mg kullanılmalıdır. Reductil 10 mg ile yeterli cevap alınamayan hastalar (4 haftada 2 kg'dan az kilo kaybı), günde tek doz Reductil 15 mg'a geçebilir. Sabahları kahvaltı ile birlikte ya da aç karnına günde tek doz alınarak kullanılır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.

  Belirli diyet ya da egzersiz programlarını takviye edici ürünler:

  Carboline Tablet: Karbonhidratların sindirilmesini engelleyerek vücuda fazla kalori gitmesini önleyen, vücudun kan şekeri seviyesini dengeleyerek atıştırmaları ve özellikle tatlı yeme istediğini azaltan yüzde yüz doğal bir üründür. Günde toplam 2 tablet, istenen iki öğünden (kahvaltı, öğle veya akşam) yarım saat önce birer tablet olarak alınır.

  Kitosnelle Tablet: Kitosnelle, içeriğindeki bitki özleri ile, özellikle kalça ve basen bölgesindeki yerleşik yağların giderilmesine yardımcı olur, derinin altında yağ toplanmasını önler, tokluk hissi verir, sindirimi kolaylaştırır, toksinlerin atılmasını sağlar, vücut su yükünü azaltır, vücuda E vitamin takviyesi yaparak hücreleri korur. Günde 3 defa yemeklerden yaklaşık 10 dakika önce ikişer tablet bol su ile alınır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.


  Kitomen Tablet: Erkeklerde karın ve yan bölgelerdeki yağ birikmelerinin giderilmesine yardımcı olur. Lif kaynağıdır, tokluk hissi verir, toksin maddelere bağlanarak, vücut dışına atılmasına yardımcı olur. Bağırsak fonksiyonlarını aktive eder. İçeriğindeki enginari karaciğer koruyucu diüretik ve yağ azaltıcıdır. Günde iki ana öğünden yarımşar saat önce bol su ile üçer tablet alınır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.

  System Six Kapsül: İçeriğindeki Citrimax-Spirulina, karbonhidratların yağa dönüşmesini yavaşlatıp aşırı yeme isteğini frenler, L-Carnitine, yağı hücreye taşıyıp enerji olarak yakılmasını sağlar, Chromium Picolinate, yağın kasa dönüşümünü hızlandırır, Termojenik bitkiler, metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalori yakmayı sağlar, ayrıca içeriğindeki 84 adet vitamin ve mineral karışımı daha zinde ve sağlıklı kalmaya yardımcı olur. Günde 3 defa 2 kapsül öğünlerden 30 dakika önce bol su ile alınır.

  Superplat Tablet: İçeriğindeki lifli maddeler, B6 vitamini, çinko ve krom pikolinat ile tokluk hissi verir, bağırsaki fonksiyonlarını aktive eder, mide hazımsızlığını giderir, özellikle karın bölgesinde biriken yağların yakılmasını sağlar. Öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat önce bol su bile ikişer tablet alınır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.
  Maxi L-Carnitine Tablet (Solgar): İçeriğindeki L-Carbitine vücutta depolanan büyük yağ moleküllerinin enerjiye çevirelerek harcanmasını sağlar. Günde 3 defa yemeklerle birlikte birer tablet alınır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.
  Lipotropic Factors Tablet (Solgar): Yağ yakıcıdır. Kilo kaybı ve kolesterolü düşürme programları ve body-building için mükemmel nir takviyedir. Günde üç defa, birer tablet, yemekle birlikte bol su ile alınır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.

  Xenadrine Tablet: Vücut metabolizma hızını artırarak yağların hızla enerjiye dönüşümünü sağlar. Bol su ile sabah iki, akşam iki tablet yemek aralarında alınır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.

  Blocker 500 Tablet: İçeriğindeki Chitosan besinlerle alınan yağın bir kısmının bağırsaklardan emilmeden atılımını sağlar. Günde üç defa, öğünlerle birlikte birer tablet bol su ile alınır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.

  T-Burner Tablet: Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ kütlelerinin enerjiye çevrilerek yakımını sağlar. Metabolizmayı hızlandırır, toksinleri atar. Günde 3 defa birer tablet, yemek öncesinde veya yemek sırasında bir bardak su ile alınır.
  Daha fazla bilgi için tıklayın.
  S-Blocker Tablet: Gereksiz atıştırma isteğini ortadan kaldırır. Kandaki insülin seviyesini düzenler, tokluk hissi verir. Günde üç defa, ikişer tablet yemekten 15 dakika önce bol su ile alınır.
   
 2. tibelya
  Offline

  tibelya Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  piyasadaki zayiflama ilaçları

  Ben naturgarsin, fadobez,birde diet patch zayıflama bandı , all stars L_Carnitin kullandım hiçbiri bir işe yaramadı 1 kilo değil 100 gr bile vermedim.Paranıza yazık benden söylemesi
   
  su bunu beğendi.
 3. sarc4stic
  Offline

  sarc4stic Özel Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2005
  Mesajlar:
  3.239
  Beğenileri:
  2.251
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Satış Temsilcisi
  Yer:
  Istanbul
  Re: piyasadaki zayiflama ilaçları

  Yazıda da değinildiği gibi, bu tarz ürünlerin çoğu düzenli ve sıkı bir beslenme programı(2-2.5 saat arayla 5-6 ufak öğün, belli bir pro/karb/yağ dengesi, yağların gerekli kaynaklardan alınması, lif alımının yüksek olması vs...) ve antreman(haftada 3-4 gün hafif ağırlık çalışması, 30-45 dk cardio) olmadan alınırsa bir etki göstermiyor. Psikolojik etkisi de var, sporcuların amino/whey(yada steroid) kullandığında olduğu gibi. "Ben bunları yapsam zaten bunları kullanmasam da kilo veririm/yağ yakarım" diyebilirsiniz tabii, ama asıl o zaman işe yarıyorlar(verimliliği arttırarak).
   
  joker23 bunu beğendi.
 4. aylinizm35
  Offline

  aylinizm35 Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2007
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Zayıflatıcılar

  Sözkonusu ürünleri kullandım ve sonuç aldım (naturgarsin, fadobez). Kullanım farklılıklarından dolayı sonuç alınamaması herhalde normaldir. Yani bu ürünler kilo verdirecek diye eskisi gibi yemeye devam edilmesi, tabii ki sonuç alınmasına engel olacaktır. Şimdi bu şekilde düşünüp de kalori almaya devam edilirse, bu ürünlerin kullanılmasına zaten gerek yok ki. O zaman para zaten sokağa atılmış demektir. Öncelikli hedef, kilo vermek olmalı ve gerekenlerin yerine getirilmesi sağlanmalıdır. Bunun dışında bir de vücuttaki sistem bozuklukları söz konusu. Bu iki konu dikkate alınmadan kilo vermeye çalışmak, bence zaten hatalı. Çünkü sonunda kilo verilemeyecektir. Onun için böyle ürünler, gerektiği şekilde kullanılarak sonuç alınmaya gidilmelidir.
   
 5. betreyal
  Offline

  betreyal Üye

  Katılım:
  23 Ekim 2007
  Mesajlar:
  135
  Beğenileri:
  32
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Ankara
  Xenical Kapsülü eczanelerde bulabilirmiyiz...
   
 6. Crespo
  Offline

  Crespo Yeni Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2006
  Mesajlar:
  608
  Beğenileri:
  222
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  efedrin unutulmuş en iyi ama en zararlılarından biridir....
   
 7. ozon26
  Offline

  ozon26 Üye

  Katılım:
  17 Nisan 2011
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  sağlık bakanlığından onaylı exodex adında bir ilaç var. bu ilaçla ilgili bilgisi olan var mı acaba?

  Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17.04.11 00:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16.04.11 23:56 ----------

  yağ yakıcılarla zayıflama ilaçları arasındaki fark nedir? aynı anda kullanılabilir mi, herhangi bir zararı olur mu sağlık açısından? yardımcı olur musunuz?
   
 8. canavar
  Offline

  canavar Üye

  Katılım:
  6 Mart 2011
  Mesajlar:
  92
  Beğenileri:
  31
  Ödül Puanları:
  28
  Cinsiyet:
  Bayan
  Meslek:
  Teknik Ressam
  Yer:
  Karşıyaka
  exodex kullandım hiç bir işe yaramadı.
  yağ yakıcılar spor eşliğinde kullanılması gereken ürünler diğerleri ne işe yarıyor açıkcası bende anlamadım.
  ben olsam iksiini bir arada kullanmam
  zararından öte hangisinin işine yaradığını anlamak için ayrı zamanlarda kullanırım
   
 9. ozon26
  Offline

  ozon26 Üye

  Katılım:
  17 Nisan 2011
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  peki kullanıp memnun kaldığınız herhangi bir ilaç var mı? yine sağlık bakanlığının onayladığı one a day weight smart ve activin-t diye 2 tane daha ilaç var bunlarla ilgili bir fikri olan var mı acaba?
   

Sayfayı Paylaş